Wywiady

Bożydar Iwanow. Aktualnie komentator sportowy telewizji Polsat. Wcześniej związany z TVP i Wizją Sport. Swoje piękne nazwisko zawdzięcza ojcu, który jest Bułgarem.

1. Trzy ostatnio oglądane seriale? 

„Alternatywy 4”, „Belfer”, „Seks w wielkim mieście” („Sex and the City”).

Belfer, HBO GO, serial

„Belfer”, HBO GO


2. Gdy oglądasz zagraniczne produkcje, wybierasz lektora czy napisy? 

Zawsze wybieram napisy, jest to z pewnością najmniej inwazyjna forma tłumaczenia, ponadto oglądanie seriali z napisami niesie ze sobą dodatkową korzyść – poprawia przyswajanie języka obcego. W kinie, jeśli mam wybór, to zawsze wybieram seans z napisami, chociaż zdarzają się wyjątki, a są nimi animacje. Dubbing w animacjach wychodzi nam świetnie.


3. Który serial przekształciłbyś w film i na odwrót, który film w serial i dlaczego? 

„Jaś Fasola” („Mr. Bean”) był świetny w serialu. W krótkich odcinkach był zabawny. Ale w filmie Rowan Atkinson na dłuższą metę przestał mnie śmieszyć.


4. Które seriale szczególnie dobrze wspominasz?

„Alternatywy 4”, „Zmiennicy”. 

Zmiennicy, serial

„Zmiennicy”, TVP VoD


5. Najlepiej wspominana bajka? 

Oczywiście „Reksio” :-) A poza tym seriale dziecięce pamiętam raczej ze względu na córkę Carlę, z którą oglądaliśmy „Ciekawskiego George’a” („Curious George”), „Strażaka Sama” („Fireman Sam”) i „Boba Budowniczego” („Bob the Builder”). 


6. Z którą postacią z seriali chętnie zamieniłbyś się miejscami? 

Jestem szczęśliwy w tym miejscu, w którym jestem, nie żyję marzeniami.


7. O jakim absurdalnym temacie chętnie obejrzałabyś serial?

Tak absurdalne rzeczy dzieją się w polskiej piłce, że chciałbym obejrzeć serial właśnie o tym. Boję się, że byłoby to „Neverending Story”. Służę pomocą w tym temacie.


8. Telewizja czy platformy streamingowe? Jeśli telewizja, to dlaczego? Jeśli platformy streamingowe, to dlaczego i która najczęściej (Netflix, Showmax, Amazon Prime, HBO GO)?

Platformy. Dają dużą swobodę i możliwość oglądania w każdym czasie i miejscu, idealne rozwiązanie dla takich jak ja – Netflix, HBO GO.


9. Na premierę jakiego nowego serialu czekasz z wypiekami na twarzy?

„American Crime Story: Zabójstwo Versace” („American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace”). Głównie z uwagi na Penelopę Cruz w roli Donatelli Versace :-) 

American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace, serial

„American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace”, FOX


10. Wolisz oglądać pojedyncze odcinki czy – na zasadzie binge-watchingu – kilka odcinków z rzędu? 

Zależy. Jeśli mam czas, lubię oglądać całość, ale nie ukrywam, że cierpliwe oczekiwanie na kolejny odcinek też jest ekscytujące.


11. PORA ZDJĄĆ KAJDANY WSTYDU, PRZYZNAJ SIĘ: oglądałeś „Niewolnicę Isaurę”?! 

Niestety nie :-)

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Sex and the City

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie różnych od siebie, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje …Curious George

Ciekawski George (ang. Curious George ) – amerykański serial animowany zrealizowany na podstawie książek o tym samym tytule.


Belfer (PL)

Pod koniec wakacji mieszkańcami małego miasteczka wstrząsa wieść o śmierci siedemnastolatki, wzorowej uczennicy liceum. Od nowego roku szkolnego pracę w placówce …


Aktualności