Recenzja do: You (2018 )
Recenzje

Poznawanie się to jeden z kluczowych etapów każdej znajomości. Rozmowa o pasjach, planach na przyszłość i obecnych problemach. Na początku nie wiecie o sobie nic. Poprawka – TY nie wiesz nic o tej osobie. Ona wie o Tobie wszystko.

Uroczy (psychopatyczny) i uczynny

Joe to bohater, do którego mam dość mieszane odczucia. Rzeczy, które robi z chorej obsesji na punkcie Beck, z pewnością pozwoliłyby na to, by umieścić umieszczenie go w zakładzie zamkniętym –- ale z drugiej strony, nie jest to człowiek pozbawiony serca, a wręcz przeciwnie. Szczególnie widać to na przykładzie jego relacji z Paco, mieszkającym obok chłopcem. Matka dziecka związana jest z mężczyzną krzywdzącym ją fizycznie i psychicznie. W tym całym piekle, Joe stanowi dla Paco oparcie. Dba o to, by nie chodził głodny, do tegoa także  staje się także jego przyjacielem, by chociaż na chwilę pomóc mu przetrwać ten cały koszmar.

you, lifetime, recenzja, sezon 1

Penn Badgley, znany głównie z roli w „Gossip Girl” absolutnie zachwycił mnie w roli Joe’a. Jego mimika, modulacja głosu oraz przede wszystkim nieco szaleńczy wzrok sprawiły, że totalnie uwierzyłam w postać, w którą się wcielił. Jako narrator serialu spisał się świetnie i przyznam szczerze, że oglądając zapowiedzi, kompletnie się tego nie spodziewałam.

Elizabeth Lail wcielająca się w Beck zachwyciła mnie jako Amy w „Dead of Summer”. Jako młoda autorka niestety nie podobała mi się tak bardzo. Miałam wrażenie, że gra aktorska Lail nieco spadła z poziomu; - na szczęście w dwóch ostatnich epizodach zagrała zdecydowanie lepiej niż na początku serial.

Niestety, to by było na tyle, jeśli chodzi o grę aktorską; - pozostali bohaterowie w swoich rolach absolutnie nie przypadli mi do gustu. Zdecydowanie najgorzej wypadła Shay Mitchell w roli Peach. Przyjaciółka Beck irytowała mnie samym pojawieniem się na ekranie, a patrzenie na sztywną grę Mitchell nie pomagało.

Obsesja i stalking w ładnym ujęciu

Oglądanie rozwijającej się relacji Joe’a i Beck było ciekawym doświadczeniem. Będąc świadomą obsesji mężczyzny, z uwagą śledziłam jego działania, zastanawiając się, kiedy i czy w ogóle dziewczyna zorientuje się, z kim ma do czynienia. Zwykle nie popiera się działań psychopatów, jednak czasami łapałam się na tym, że autentycznie chciałam, by Joe zdobył serce Beck. Na swój pokrętny i chory sposób zależało mu na dziewczynie –- co nie zmienia faktu, że momentami naprawdę mnie przerażał.

you,lifetime, recenzja, sezon 1, elizabeth lail, penn badgley

Akcja serialu rozgrywa się w Nowym Jorku oraz jego okolicach. Zdjęcia były w porządku, jednak nie wywarły na mnie specjalnego wrażenia. Podobało mi się jednak to, że twórcy w ciekawy sposób oddziaływali na klimat scen za pomocą gry świateł i kolorów.

Finałowe (niskie) napięcie

Ostatni odcinek włączyłam z mocno bijącym sercem. Serial od początku wzbudzał emocje, dlatego nie mogłam doczekać się, by zobaczyć, co twórcy przygotowali na finał. Niestety - według mnie obyło się bez fajerwerków.

Końcówka była naprawdę mocna i zapadająca w pamięć, jednak jestem równocześnie nieco rozczarowana tym, co zobaczyłam. Plot twist dotyczący Cadance, byłej dziewczyny Joe’a, również mnie nie usatysfakcjonował i szczerze powiedziawszy, mam wątpliwościć co do konieczności drugiej serii. Z jednej strony jestem ciekawa, co przygotowują twórcy, z drugiej zaś wydaje mi się, że kontynuacja nie utrzyma poziomu serialu i sprawi, że dobre wrażenie po pierwszym sezonie zostanie zatarte.

penn badgley, you, recenzja, sezon 1, elizabeth lail, lifetime

„You” to interesujący i trzymający w napięciu serial, który z pewnością zachwyci wielu serialomaniaków. Można liczyć na świetną grę aktorską dobrego bohatera i sporą dawkę emocji, jednak osobiście nie będę specjalnie wyczekiwać drugiego sezonu.

Gra aktorska
8
Zdjęcia
7
Muzyka
7
Scenariusz
8
„You” to intrygujący i trzymający w napięciu serial, któremu warto dać szansę. Można liczyć na genialną rolę Penna Badgleya oraz dużą dawkę emocji, jednak finał serialu stawia dla mnie potrzebę kontynuacji pod znakiem zapytania.
Ocena czytelników
7

Plusy

  • gra aktorska Penna Badgleya
  • trzymanie widza w napięciu
  • wielowymiarowość postaci

Minusy

  • Shay Mitchell
  • brak fajerwerków w finale
  • plot twist z Cadance

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

You

Joe to sprytny menadżer księgarni, który zakochuje się bez opamiętania w swojej klientce, Beck. Z czasem mężczyzna zaczyna mieć chorą obsesję na jej punkcie, robiąc …


Recenzje