Recenzja do: Why Women Kill (2019 )
Recenzje

Arszenik w cieście, upozorowany upadek ze schodów, potrącenie... Pozbawić kogoś życia można na wiele sposobów. Ważne, by nie ubrudzić sobie przy tym rąk – idealnej pani domu w końcu to nie przystoi, prawda?

„Why Women Kill” będzie 10-odcinkową produkcją od stacji CBS. Przedstawi losy trzech kobiet z trzech różnych dekad. Beth Ann, Simone oraz Taylor – każda z nich została zdradzona przez męża. Do jakich działań zmusi je sytuacja i jakie będą skutki podjętych przez nie kroków?

Kobiecy indywidualizm

Naprawdę miłą niespodzianką było ujrzenie na ekranie Ginnifer Goodwin. Do tej pory znałam ją jedynie z roli Śnieżki z „Once Upon a Time”, dlatego z przyjemnością oglądałam ją w nowej roli – i muszę przyznać, że poradziła sobie świetnie. Idealnie portretuje Beth Ann jako kochającą żonę, która stara się jak najlepiej wypełniać obowiązki gospodyni– chociaż jej mąż postrzega ją przedmiotowo i przez pryzmat „kury domowej”. Już w pierwszym odcinku widać, że jej postać będzie przechodzić przemianę w następnych epizodach i nie mogę doczekać się, by zobaczyć, jak rozwinie się wątek Beth Ann, gdy zabraknie jej cierpliwości.

ginnifer goodwin, why women kill, cbs,pilot, recenzja

Na ekranie niezwykle wypada także Lucy Liu. Simone to kobieta sukcesu, niezwykle bogata, która ma już za sobą nieudane związki. Jest zahartowana i momentami wręcz zimna, nie znosi – kolokwialnie mówiąc – jojczenia. Potrafi wziąć sprawy w swoje ręce; to zdecydowanie typ twardej babki i mam przeczucie, że wątek Simone będzie zdecydowanie warty uwagi.

Chociaż zobaczyłam jedynie pilot, czuję, że historia Taylor oraz jej męża nie przypadnie mi do gustu. Wszystko rozbija się o kochankę kobiety, która wprowadza się do ich domu i szybko wpada w oko Eliemu. Kirby Howell-Bapsite dość denerwowała mnie swoją grą aktorską, przez co jej postać nie zdobyła mojej sympatii. Za to Alexandra Daddario w roli Jade wypada fenomenalnie i zrobiła na mnie dużo większe wrażenie.

why women kill, kirby howell-bapsite, cbs, pilot, recenzja

Ładne i efektownie

Ciekawym zabiegiem twórców jest przedstawienie historii dziejących się w różnych dekadach: lata 60., 80. oraz współczesność. Dzięki temu widz może ujrzeć zmianę w myśleniu zarówno kobiet, jak i całego społeczeństwa. Dodatkowym atutem jest niezwykła różnorodność scenografii i kostiumów. „Why Women Kill” to serial świetnie zrealizowany także pod względem wizualnym. Jestem zdania, że dobry serial poza aktorami oraz umiejętnie poprowadzoną akcją powinien być także przyjemny dla oka i dlatego stawiam dużą piątkę z plusem dla serialu CBS.

lucy liu, why women kill, pilot, cbs, recenzja

Podobała mi się także gra świateł, kolorystyka, a także muzyka. Wszystko dobrane do czasów, w których umiejscowione są wątki. Widzowi serwowany jest pyszny koktajl zawierający co najlepsze z danej epoki.

Obietnica serialowej uczty

Już czołówka serialu zrobiona w komiksowym, mroczno-śmiesznym stylu sprawiła, że poczułam się zaintrygowana „Why Women Kill”. Po pilocie mogę śmiało stwierdzić, że może być to jedna z ciekawszych produkcji tego roku. Z pewnością będę niecierpliwie czekać na dalsze losy Beth Ann oraz Simone. Jak wspomniałam wcześniej, historia Taylor nie zapowiada się dla mnie zbyt dobrze, jednak nie będę jej skreślać i liczę na to, że twórcy pozytywnie mnie zaskoczą.

Serial emitowany jest przez stację CBS. Produkcja nie jest dostępna w Polsce.

Gra aktorska
8
Zdjęcia
9
Muzyka
6
Scenariusz
7
Pilot "Why Women Kill" obiecuje ciekawą i wciągającą produkcje. Świetna obsada oraz fenomenalne dopracowanie pod względem wizualnym sprawia, że nowość od CBS zapowiada się naprawdę nieźle.
Ocena czytelników
7

Plusy

  • role Giniffer Goodwin i Alexandry Daddario
  • scenografia
  • kostiumy

Minusy

  • wątek Taylor

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Why Women Kill

Serial opowiada historię trzech kobiet, żyjących w różnych dekadach. Łączy je jednak jedno – każda z nich została zdradzona przez swojego małżonka. Jak kobiety …