Recenzja do: Paradise PD (2018 )
Recenzje

Animacje dla dorosłych od zawsze próbowały wywoływać emocje kosztem tanich chwytów jak epatowanie seksem, brutalnością oraz czarnym humorem. Wiele z nich przeszło do historii telewizji jako zwykłe prostackie programy, ale raz na jakiś czas zdarza się serial, który nie dość, że trafia w punkt, to robi to w sposób wyważony. Dokładnie tak jest w przypadku „Paradise PD”, które poza ordynarnym humorem rzeczywiście potrafi zainteresować fabułą i rozśmieszyć do łez.

Paradise PD, Netflix, sezon 2, animacja

Crossover

Twórcy „Paradise PD” mają już doświadczenie w produkowaniu seriali przeznaczonych dla dorosłej widowni – pracowali przecież wcześniej przy „Brickleberry”. Jak się okazuje, w nowym sezonie „Paradise PD” oba seriale maja ze sobą o wiele więcej wspólnego niż tylko tych samych twórców. Już od pierwszego sezonu można było zauważyć, że nawet główni bohaterowie do złudzenia przypominają tych z „Brickleberry”, ale tym razem okazuje się, że istnieją w tym samym serialowym uniwersum. Kiedyś nazywano takie spotkania crossoverami, ale fani zdecydowanie wolą pojęcie uniwersum, które daje o wiele więcej możliwości do fantazjowania na temat ulubionych postaci.

Tak naprawdę tylko kwestią czasu było, kiedy te dwie produkcje spotkają się na małym ekranie i jak nie trudno było założyć, stało się to znakomitym momentem do przytyków, szukania słabych stron oponentów i kontrowersyjnego krytykowania stacji czy platformy streamingowej, która posiada prawa do jednego i drugiego tytułu. Fani lubią tego typu humor, który pod przykrywką dowcipu ma być skrajny, ale tak naprawdę to zwykły chwyt marketingowy.

Paradise PD, Netflix, sezon 2, animacja

Nowy styl

Poprzedni sezon „Paradise PD” został niemal w całości poświęcony walce policjantów z nielegalnym handlarzem narkotyków w ich ukochanej mieścinie. Finałowy plot twist ujawnił, że za wszystkim stał oczywiście ten, którego najmniej można było podejrzewać, ale nowa seria już na dzień dobry podważa tamte wydarzenia. Jest to bardzo odważny krok, który w zasadzie kasuje niemal wszystkie dokonania policjantów z poprzedniego sezonu. Pogoń za bossem narkotykowym zaczyna się od nowa, chociaż tym razem twórcy postanowili nadać temu zupełnie nowe tempo. Od samego początku ujawniają, kto jest tutaj antagonistą, co wywraca do góry nogami fabularny bieg wydarzeń, do którego przyzwyczailiśmy się w poprzednim sezonie. Po obejrzeniu kilku odcinków szybko można jednak zauważyć, że dało to zupełnie nowe pola do manewrowania wątkami, tak samo jak historiami bohaterów.

Paradise PD, Netflix, sezon 2, animacja

Szok i niedowierzanie

Nie ma co się łudzić, że „Paradise PD” uraczy kogokolwiek żartami z górnej półki i chyba nikt tak naprawdę tego nie oczekuje, włączając ten serial. Drugi sezon ponownie krąży wokół niewybrednych kawałów opartych na seksie, makabrze i przemocy, ale robi to w tak skrajny sposób, że w pewnym momencie stają się one na swój sposób unikatowe. Twórcy bez ceregieli przekraczają kolejne granice dobrego smaku, ocierając się wielokrotnie o perwersje, a nawet zboczenia, pozostawiając widzów z szeroko otwartymi oczami. Trudno uwierzyć, jak daleko poszedł ten serial w próbie szokowania, ale dało to zaskakująco dobry rezultat, przypominający momentami czasy, kiedy animacje dla dorosłych dopiero raczkowały w telewizji. Wtedy również ich głównym celem było szokowanie i dla „Paradise PD” było to oczywistym zamierzeniem.

Dużym atutem serialu jest jego wielowątkowość, która nie pozwala widzom nawet na chwilę nudy. Nie ma tutaj momentów spokojniejszych, a jeśli wydaje nam się, że właśnie taki widzimy na ekranie, to możemy być niemal pewni, że za moment zostaniemy uraczeni naprawdę hardkorowym żartem sytuacyjnym. Niebywała zdolność „Paradise PD” do bulwersowania pozostawia widza po części zdegustowanego, ale cała reszta krzyczy: „jeszcze więcej!”.

Serial „Paradies PD” można obejrzeć na platformie Netflix.

Gra aktorska
7
Zdjęcia
7
Muzyka
7
Scenariusz
8
Nowy sezon "Paradise PD" okazał się zdecydowanie lepszy od pierwszego, oferując widzom więcej akcji i czarnego humoru. Zmiana podejścia do fabuły wyszła serialowi na dobre, rozbudzając apetyt na więcej tego typu rozrywki.
Ocena czytelników
7

Plusy

  • nowe podejście do fabuły
  • dobre żarty sytuacyjne
  • ciekawe rozbudowanie bohaterów

Minusy

  • czasami przegina z żartami o tematyce seksu

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Paradise PD

Animacja przeznaczona dla dorosłych widzów, w której mogą śledzić gapowatych funkcjonariuszy policji z tytułowego miasteczka Paradise.