Recenzja do: Tell Me a Story (2018 )
Recenzje

Najnowszy serial, bazujący na znanych nam opowieściach, ma zamiar opowiedzieć swoją wersję tych historii. Tylko że początek nadal nie nakierowuje na to, w jaki sposób to się odbędzie.

Wymieszane bajki

Serial opiera się na trzech znanym raczej wszystkim bajkach – „Czerwonym Kapturku”, „Jasiu i Małgosi” oraz „Trzech Świnkach”. Poza oczywistą symboliką wskazują na dane role, jednak postacie niekoniecznie się w nie wpasowują. Dzięki temu możemy dać się zaskoczyć prezentowanej historii, choć na tę chwilę ciężko stwierdzić, do czego dokładnie ona zmierza. Mimo wszystko bohaterowie w całkiem ciekawy sposób funkcjonują koło siebie.

Poznajemy tu nastoletnią Kaylę, mieszkającą po przeprowadzce z ojcem u babci. Rodzeństwo Hannah i Gabe’a, dbających o siebie nawzajem, nawet w najgorszych chwilach. Jordana, który wydawałoby się, że ma wszystko, czego w życiu potrzeba, a także Eddiego, planującego wraz z kolegami dość przerażający sposób zarobku. Powiązanie postaci ze wspomnianymi wcześniej bajkami jest często zarysowane za pomocą znanych symboli – czerwonego płaszcza przeciwdeszczowego czy masek świń.

tell me a story, cbs, recenzja, pilot

Dobre i złe wybory

Bohaterowie w pierwszym odcinku stają często przed ważnymi wyborami, które są w stanie znacząco zmienić ich życie. Czy to w sferze uczuciowej, rodzinnej, czy zarobkowej – wszystkie podejmowane decyzje wydają się mieć spore konsekwencje, które będzie zapewne dane widzom jeszcze śledzić. Życie każdego z nich pod koniec odcinka znacznie się skomplikuje. Jednocześnie ciężko powiedzieć coś więcej o samych postaciach, których nagromadzenie chwilowo wyszło serialowi dość nieporadnie. Wśród zaprezentowanych nam osób najwięcej mogliśmy przyjrzeć się młodej Kayli oraz Jordanowi, jednak odcinek skupiający się na każdym po trochu sprawił, że nikogo nie udało nam się lepiej poznać i ciężko komukolwiek w tej historii kibicować.

Morał opowieści

Stworzenie serialu opartego na bajkach to zawsze ciekawy pomysł, przyciągający sporo widzów. Problem może pojawić się jednak wtedy, gdy samo powiązanie fabuły z opowieściami dla dzieci wypadnie dość blado, jak w omawianym tu pilocie serialu. Choć prezentowana historia zdaje się mieć większy cel, to jak dotąd nie udało się tego odpowiednio przekazać. Czy dalej będzie lepiej? Mam na to szczerą nadzieję.

tell me a story, cbs, recenzja, pilot

W samej obsadzie serialu znajdziemy sporo znanych twarzy, które zapewne przyciągną do produkcji wielu widzów. Trzeba przyznać, że postawienie na kojarzonych aktorów i aktorki to dobre rozwiązanie, mogące zatrzymać przy produkcji oglądających na tyle długo, by pozwolić sobie na opowiedzenie wszystkiego. Zdjęcia w serialu wypadają dobrze, a na szczególne wyróżnienie zasługuje scena przejścia kolejno na następnych bohaterów, mijających się po drodze. Nie sposób wspomnieć o klimatycznej czołówce, prezentującej świetne animacje związane ze wspomnianymi bajkami oraz muzyką nadającą jej dość przerażającego charakteru – na dłuższą metę może ona wydać się jednak zbyt długa.

8 listopada na platformie HBO GO odbędzie się premiera dwóch pierwszych odcinków. Kolejne będą pojawiać się co tydzień.

Gra aktorska
7
Zdjęcia
7
Muzyka
7
Scenariusz
5
Serial tylko lekko zarysowuje historię, a namnożenie postaci sprawia problem z manewrowaniem nimi. Nie oznacza to jednak, że dalej nie będzie ciekawie, wręcz liczę na to, że produkcja jeszcze się rozkręci i wrócę do niej w kolejnym tygodniu.
Ocena czytelników
7.5

Plusy

  • śliczna czołówka
  • wprowadzenie wszystkich postaci i lekkie powiązanie ich losów
  • symbolika nawiązująca do bajek

Minusy

  • niewiele akcji
  • zbyt mało wiadomo o postaciach, jak i samej historii

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Tell Me a Story

Serial oparty na hiszpańskiej produkcji „Cuéntame un cuento”. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku; nowe, mroczne odsłony znanych baśni nie będą zawierały magicznych …


Aktualności