Recenzja do: South Side (2019 )
Recenzje

24 lipca premierę miał pierwszy odcinek „South Side” – nowego serialu komediowego od Comedy Central. Czy faktycznie jest tam komedia, mam wątpliwości, czego jednak na pewno nam nie zabraknie, to uczucia głębokiej żenady. Ale po kolei!

Rasizm wobec siebie nawzajem?

„South Side” opowiada historię dwóch przyjaciół, którzy właśnie ukończyli studia i postanawiają zrewolucjonizować rynek wypożyczalni. A przynajmniej to próbuje nam sprzedać opis, pilot za to pokazuje dwóch nieudolnych mężczyzn, którym ciężko odnaleźć się w życiu. Wspomnieć trzeba, że prawie wszyscy bohaterowie są czarnoskórzy, przez co tym bardziej zaskakuje mnie przedstawianie ich w stereotypowy sposób. Odhaczyłam chyba każdy stereotyp już w pierwszym odcinku i aż boję się myśleć, co twórcy przyszykowane mają na kolejne odcinki, zwłaszcza dlatego, że każdego bohatera określa tylko jedna cecha. I choć ciężko czasem oceniać postacie po zaledwie dwudziestu minutach, w tych nie ma za grosz potencjału i oczywiste jest, że tacy raczej pozostaną przez resztę sezonu. Aktorzy niewiele robią, by uwiarygodnić ich wizerunek, może dlatego, że jak na razie mieli na to za mało czasu, a może dlatego, że mając tak rozpisane role, ciężko grać inaczej. Nie grają wcale fatalnie, ale i w żaden sposób nie potrafią zaciekawić widza.

south side, serialomaniak, recenzja, review

Stopnie żenady

Już dawno nie oglądałam serialu, który zawiódłby mnie na tylu poziomach. Słabo poprowadzona historia i płytcy bohaterowie byliby do zniesienia, gdyby chociaż humor w serialu był udany. Niestety żaden z żartów nie był w stanie mnie rozśmieszyć, wręcz przeciwnie, wywoływał u mnie albo kamienną twarz, albo uczucie żenady. Są to bardzo proste i podstawowe zagrania, do tego mało oryginalne. A tym mniej są w stanie rozśmieszać, gdy nie mamy pewności, co dzieje się na ekranie. Tempo akcji „South Side” sprawia, że jednocześnie dzieje się wszystko i nic. Wszystko, bo co chwilę zmieniamy otoczenie, a kolejne niespodziewane wydarzenia się na siebie nakładają. Nic, bo przez to, że wszystko dzieje się naraz, nie wiemy, na co zwracać uwagę, bohaterowie nas nie obchodzą i ciężko połapać się w tym, co właśnie widzimy. Wciąż nie jestem w stu procentach pewna, co obejrzałam, tym gorzej, że było to tak nieciekawe i mdłe, że niemal od razu zapominałam, co przed chwilą działo się na ekranie.

south side, recenzja, review, seriaomaniak

Nie brakuje też oczywiście tandety, na openingu zaczynając, a kończąc na niektórych bohaterach. Brakowało za to muzyki, dostawaliśmy jej jak na lekarstwo, a gdy już się pojawiała i tak nie było czym się zachwycać, ot prosta melodia. I ciężko mi powiedzieć cokolwiek więcej o tym pilocie, odcinek był zbyt krótki, by móc wysunąć jakieś daleko idące wnioski. Zawiódł mnie jednak na tyle mocno, że po kolejne nie planuję sięgać, nie wiem, co twórcy mogliby poprawić, by utrzymać mnie przy ekranie, bo po pilocie widzę, że idą w zupełnie inną stronę, niż by mnie to interesowało.

 

Obecnie serial nie jest dostępny w Polsce.

Gra aktorska
6
Zdjęcia
5
Muzyka
3
Scenariusz
2
Pilot „South Side” to odcinek niewart uwagi, zapowiadający kolejny serial, który przejdzie bez echa i zostanie zaraz skasowany. Nie ma w nim nic oryginalnego, wyróżniającego go z tłumu komedii, ma za to wiele elementów, które ciągną go w dół. Humor jest nie tylko nieśmieszny, ale i żenujący. Telewizja ma do zaoferowania dużo ciekawsze pozycje, na tę nowość od Comedy Central nie warto tracić czasu.
Ocena czytelników
3

Plusy

  • brak krzywdzących treści

Minusy

  • nudna fabuła
  • nieudane żarty
  • mdli bohaterowie

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

South Side

Losy dwójki przyjaciół, którzy właśnie skończyli college i chcą podbić świat. Zanim jednak do tego dojdzie, muszą zmierzyć się z dalszym życiem na południowej stronie …