Recenzja do: Zoey's Extraordinary Playlist (2020 )
Recenzje

Fani programów muzycznych niewątpliwie mogli wyczekiwać na najnowszą produkcję NBC. Czy jednak ten pomysł ma rację bytu i serial wart jest obejrzenia?

Muzyka zdradzająca tajemnice

Młoda i ambitna programistka Zoey prowadzi dość spokojne życie. W momencie, gdy dziewczyna stara się uzyskać awans, musi mierzyć się również z problemami dotyczącymi pogarszającego się stanu zdrowia jej ojca. Mężczyzna, będący bardzo ważną postacią dla córki, niestety, nie jest już w stanie komunikować się z rodziną, pozostając w stanie wegetatywnym. Zoey, by upewnić się, że nie grozi jej podobna sytuacja, udaje się na badanie rezonansowe, które w połączeniu z trzęsieniem ziemi, załączoną muzyką oraz powstałą awarią, skutkuje tajemniczymi nowymi „mocami” bohaterki, pozwalającymi jej poznać uczucia otaczających jej osób, wyśpiewane za pomocą popularnych piosenek. Dzięki tej umiejętności bohaterka ma szansę porozumieć się choćby z ojcem, jak i nawiązać znajomość z nowym pracownikiem, który wpadł jej w oko.

zoey's extraordinary playlist

Choć sposób działania tych paranormalnych zdolności niekoniecznie zdaje się posiadać zawsze sens, to jednak wpasowuje się to dobrze w historię serialu, pozwalając Zoey poznać skrywane sekrety otaczających ją postaci. Zastosowane przez twórców uproszczenie sprawia, że dziewczyna słyszy piosenki wtedy, kiedy ma to popchnąć wydarzenia do przodu – nie jest tu konieczne zachowanie bliskiej odległości czy jakakolwiek znajomość z wyśpiewującymi, przez co obserwujemy m.in. grupowy występ nieznajomych, jak i utwory skierowane bezpośrednio do niej przez osoby z jej otoczenia. Kwestia tego, kiedy dziewczyna może poznać te niejako skrywane myśli, okazała się jak dla mnie najbardziej problematyczna. Czasem wydawało się, jakby Zoey powinna słyszeć wszystkich, z którymi ma akurat kontakt. Najwyraźniej po prostu w tym świecie tylko wybrane osoby zatajają coś, z czego mogliby się zwierzyć i czasem jest to znajomy z pokoju obok, a czasem setka obcych ludzi spotkanych przypadkowo na ulicy.

Udane występy podstawą sukcesu

Nie sposób nie zauważyć, że w serialu opartym na muzycznych występach to właśnie one stanowią jedną z najważniejszych kwestii. Zdecydowaną zaletą produkcji jest postawienie na rozpoznawalne utwory, a do tego dopracowana choreografia. Nawet wykonanie piosenek przez przypadkowe i nieistotne dla serialu osoby wypada świetnie, sprawiając, że z chęcią wyczekuje się kolejnych kawałków. Choć sama główna bohaterka nie ma okazji zaśpiewać, to nie można nie docenić uroku postaci, nadawanego przez odgrywającą ją Jane Levy („Suburgatory”). Zoey to dziewczyna, której chce się kibicować od samego początku, a stojące przed nią trudności tylko umacniają w widzach tę potrzebę.

zoey's extraordinary playlist, recenzja, pilot, nbc, muzyczny

Dorzucenie do obsady aktorów uzdolnionych muzycznie, szczególnie gdy przyjdzie im śpiewać regularnie w odcinkach, jest istotnym czynnikiem, którego na szczęście tu nie pominięto, w związku z czym piosenki w serialu wykonują także Skylar Astin („Pitch Perfect”, „Crazy Ex-Girlfriend”) oraz Alex Newell („Glee”). Pierwszy odcinek oraz zaprezentowane zapowiedzi serialu sprawiają, że czekanie przez tak długi czas (do 17 lutego) na kolejną dawkę muzycznej zabawy będzie niestety odczuwalne. Miejmy jednak nadzieję, że nasza cierpliwość dalej się opłaci, a ciekawy start produkcji nie doprowadzi do zawodu.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

Gra aktorska
8
Zdjęcia
6
Muzyka
8
Scenariusz
6
Przyjemnie zagrana i zrealizowana produkcja, która cierpi na drobne problemy logiki przedstawionego świata. Nie zastanawiając się jednak nad naturą mocy bohaterki, warto poświęcić czas temu serialowi, szczególnie że zapowiada się on na jedną z ciekawszych premier w tym okresie.
Ocena czytelników
7

Plusy

  • urok głównej bohaterki
  • przyjemnie zrealizowane występy muzyczne
  • dobrze dobrana obsada

Minusy

  • sposób działania „mocy” Zoey nie zawsze ma sens
  • na kolejny odcinek trzeba czekać ponad miesiąc (premiera 17 lutego)

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Aktualności