Recenzja do: Whiskey Cavalier (2019 )
Recenzje

Platformy streamingowe rosną w siłę, a przy okazji tworzą produkcje, które zazwyczaj odnoszą sukces międzynarodowy oraz cieszą się uznaniem wśród oglądających. Tymczasem amerykańska telewizja ogólnodostępna idzie po linii najmniejszego oporu, czego idealnym przykładem jest najnowszy serial stacji ABC, „Whiskey Cavalier”. Produkcja, która miała predyspozycje, aby zostać hitem, okazała się niczym więcej niż przeciętnym guilty pleasure.

Niemiłe rozczarowanie

Lubię klimaty szpiegowskie, a „Homeland” od Showtime (sezony od pierwszego do szóstego znajdziecie na Netflixie) jest jednym z moich ulubionych seriali. Więc nie ukrywam: kiedy zobaczyłem zwiastun „Whiskey Cavalier” i zapoznałem się z pierwszymi materiałami promocyjnymi, byłem zaintrygowany. Osobiście miałem nadzieję na dobry serial, który pozwoli mi się zrelaksować, a przy tym Lauren Cohan (Maggie z „The Walking Dead”) pomoże rozkręcić fabułę. Niestety okazałem się niepoprawnym optymistą, a produkcja ABC zawiodła mnie w praktycznie każdym możliwym aspekcie.

60 minut zażenowania 

„Whiskey Cavalier” opowiada historię Willa Chase’a (Scott Foley), agenta FBI, który podejmuje współpracę zawodową z agentką CIA, Francescą Frankie Trowbridge. Agentka CIA i agent FBI od tego momentu będą dowodzić grupą detektywistyczną, której misją jest uratowanie świata. Czytając opis pierwszego odcinka, możecie mieć wrażenie, że nie zapowiada się najgorzej, ale zapewniam was – fabuła tego serialu wygląda dobrze tylko i wyłącznie na papierze oraz w materiałach promocyjnych.

Pilot produkcji jest do bólu schematyczny, a motyw superszpiegów został potraktowany po macoszemu. Frankie i Will nawiązują chwilową współpracę, aby zaledwie po 30 minutach stać się serialowymi kompanami. Rozumiem, że producenci serialu chcieli jak najszybciej zestawić ze sobą dwójkę agentów, ale zabieg ten nie ma logicznego uzasadnienia fabularnego, a oglądającym jest trudno uwierzyć w prawdziwość tej sytuacji. Twórcy zamiast poświęcić czas na zbudowanie prawdziwej, jak i wiarygodnej relacji, postanowili na siłę wepchnąć do scenariusza jak najwięcej nieśmiesznych żarcików, które ciągną serial na samo dno.

ABC, Whiskey Cavalier, Scott Foley, Lauren Cohan, Recenzja, Review, Pilot, Sezon 1, Odcinek 1, Serial, Szpiegowski

Odnoszę wrażenie, że stacja ABC, zezwalając na produkcję „Whiskey Cavalier”, zdawała sobie sprawę z faktu, że serial jest mocno przeciętny, ale z drugiej strony włodarze musieli być przekonani, że Lauren Cohan przyciągnie spore grono oddanych fanów. Jeśli lubicie Lauren, to mam dla was dobre wieści: pilot serialu skupia się wyłącznie na postaci Frankie oraz jej rodzącej się relacji z Willem. Możecie zachwycać się utalentowaną Lauren Cohan aż przez 60 minut, nie musicie skupiać się na zawiłej fabule, bo jej tutaj nie znajdziecie, a przynajmniej nie w pierwszym odcinku.

„I just wanna go back, back to 1999”

Jeśli głównym celem twórców „Whiskey Cavalier” było cofnięcie się do XX wieku, to mogą być z siebie naprawdę dumni. Udało się! Oglądając pilot byłem przerażony, że produkcja stworzona w 2019 roku przez znaną stację telewizyjną swoją warstwą techniczną oraz fabularną przypomina produkcje tworzone w latach 90., a może i nawet 80. Dialogi są nagrane okropnie, soundtrack nijak pasuje do wydarzeń dziejących się na ekranie, slow motion jest tandetne, a montaż scen pozostawia wiele do życzenia.

ABC, Whiskey Cavalier, Scott Foley, Lauren Cohan, Recenzja, Review, Pilot, Sezon 1, Odcinek 1, Serial, Szpiegowski

„To już jest koniec”

Przynajmniej jeśli chodzi o moją przygodę z tym serialem. Nie widzę sensu, żeby męczyć się „Whiskey Cavalier” tylko ze względu na jedną dobrą rolę Lauren; szkoda, bo naprawdę miałem duże oczekiwania względem tej produkcji.

Gra aktorska
5
Zdjęcia
2
Muzyka
2
Scenariusz
3
Jeśli jesteście serialowymi masochistami oraz lubicie niedopracowane produkcje, obejrzyjcie „Whiskey Cavalier”. Jeśli nie, to uciekajcie od tego jak najdalej.
Ocena czytelników
4

Plusy

  • Lauren Cohan
  • fabuła serialu wygląda dobrze na papierze

Minusy

  • schematyczna fabuła
  • nieśmieszne one-linery
  • tragiczna warstwa techniczna i wizualna

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Whiskey Cavalier

Serial opowiada o agencie FBI mierzącym się z załamaniem nerwowym. Jego drogi przetną się z agentką CIA, z którą będzie musiał współpracować przy sprawie, gdzie …


Aktualności