Recenzja do: The Widow (2019 )
Recenzje

Pomysł na nowy serial od Amazon Prime Video był dobry, a znana obsada jeszcze bardziej zachęcała do sięgnięcia po „The Widow”. Czy jest jednak w tej produkcji coś, co trzyma przy ekranach? Niekoniecznie.

Teorie spiskowe w afrykańskiej dżungli

„The Widow” opowiada o Georgii, kobiecie, która tytułową wdową została, gdy samolot z jej mężem na pokładzie rozbił się gdzieś w dżungli Demokratycznej Republiki Konga. Właściwa akcja serialu rozgrywa się trzy lata po tym wydarzeniu, kiedy Georgia widzi w telewizji fragment nagrania z rozbojów w DRK, a na nim mężczyznę z pomarańczową czapką. Od razu przekonana jest, że właśnie odnalazła męża, gdyż ten wyjeżdżając zabrał ze sobą identyczną baseballówkę. Bez dłuższego namysłu postanawia wyruszyć do Afryki, by odnaleźć ukochanego i odkryć, jakie tajemnice skrywa katastrofa samolotu.

kate beckinsale, the widow, recenzja, review, serialomaniak

Dużą częścią „The Widow” są także flashbacki, które co chwilę skaczą w przeszłość, uzupełniając naszą wiedzę o bohaterach bądź kontekście rozgrywających się wydarzeń. Ukazują one, jak doszło do katastrofy samolotu, pełne miłości jak i smutku chwile z życia głównej bohaterki, i wszystkie trudności jakie napotykała na swojej drodze, próbując odkryć prawdę. Nie zabrakło także scen z bohaterami drugoplanowymi, którzy pośrednio bądź bezpośrednio związani są z wypadkiem.

Życie nie jest czarno-białe

„The Widow” może pochwalić się silną bohaterką, która wytrwale dąży do celu i nic nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie. Serial nie marnuje także czasu na próby przekonania widza do racji Georgii, a od razu rzuca nas w wir wydarzeń. Próbuje przy tym opowiedzieć o radzeniu sobie ze stratą i żałobą, jaką przeżywamy po utracie ukochanej osoby oraz kłamstwach, jakie sami sobie wmawiamy. Stara się pokazać, że życie ma więcej niż dwa kolory i nic nie jest tylko dobre albo tylko złe. Nie zawsze się to jednak udaje. „The Widow” chce zaskakiwać, pozostawiać widza spragnionego kolejnych odcinków, jednak niemalże wszystkie zwroty akcji są do przewidzenia. Produkcja ta stosuje stare, dobrze już znane zagrywki typu „dobry bohater nagle okazuje się być zły, a ten, którego nienawidziliśmy, psobą godną zaufania”. Dużo o bohaterach mówią także flashbacki, bo choć historie postaci są dość ciekawe i możemy dzięki nim poznać motywacje każdej z nich, to odejmują one nieco od niespodzianki. Mimo że ta nowość od Amazona się stara, niespecjalnie trzyma w napięciu, a po zakończeniu nie sposób nie poczuć lekkiego zawodu. Finał wydaje się być zrobiony na szybko, wypada blado na tle reszty sezonu i pokazuje, że tak naprawdę „The Widow” to dość prosta historia, mimo wielu prób komplikowania widzowi poskładania wszystkich rzucanych wskazówek w całość.

recenzja, kate beckinsale, serialomaniak, review, the widow

Mimo niedociągnięć czy paru luk fabularnych, „The Widow” oglądało się przyjemnie późnym wieczorem po ciężkim dniu. Na tym polu serial dużo zawdzięcza świetnej obsadzie, która spisuje się bardzo dobrze, z wcielającą się w główną rolę Kate Beckinsale na czele. Niczego nie można zarzucić także muzyce i zdjęciom, które w większości kręcone w Demokratycznej Republice Konga momentami prezentują się naprawdę ładnie.

 

Serial dostępny jest na Amazon Prime Video.

Gra aktorska
8
Zdjęcia
7
Muzyka
7
Scenariusz
5
„The Widow” miało potencjał na bardzo dobry thriller, niestety nie wykorzystało go w pełni. A jednak mimo wszystkich niedociągnięć serial oglądało się przyjemnie. Gdy wyłączy się myślenie bądź przestanie oczekiwać czegoś wyjątkowego, na seansie można miło spędzić czas, choćby dla samych aktorów.
Ocena czytelników
6

Plusy

  • świetna obsada

Minusy

  • zmarnowany potencjał
  • przewidywalne zwroty akcji

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Widow

Młoda kobieta trafia do egzotycznego Konga, gdzie usiłuje poznać prawdę o losie swojego zaginionego męża.