Recenzja do: Medical Police (2020 )
Recenzje

Przyglądając się nadchodzącym premierom Netflixa, natrafiłem na zwiastun „Medical Police”. Od razu przykuł moją uwagę, ponieważ od dłuższego czasu szukałem luźnego, niezobowiązującego serialu. Po obejrzeniu zajawki nie mogłem doczekać się premiery. W ów dzień zabrałem się do oglądania, jak się później okazało, jednej ze słabszych parodii serialowych...

Dobry początek, ale czy na pewno?

Zaczyna się dość ciekawie, bowiem lekarze Lola Spratt (Erinn Hayes) i Owen Maestro (Rob Huebel) odkrywają śmiertelnie groźnego wirusa. Dołączają do tajnego zespołu Agencji Epidemiologicznej i próbują rozwiązać tajemniczą zagadkę. Brzmi dobrze, prawda? Otóż tylko brzmi. Już w pierwszej scenie serialu mamy natłok żartów, które świadczą o tym, że to nie będzie kolejny wybitny serial kryminalny, tylko przesadzona komedia. Zamysł parodii nie zawsze jest zły, jednakże należy wyważyć poziom dowcipów i dać chwilę odpoczynku widzowi, bo przy dziesiątym żarcie z rzędu widz się nie śmieje, tylko ma nadzieję na chwilę merytorycznego wątku.

medical police

Żeby całkiem nie krytykować „Medical Police”, trzeba przyznać że są momenty, w których komedia nie może być zastąpiona innym gatunkiem. I te momenty naprawdę fajnie wpasowują się do całej koncepcji. Przykładem jest chociażby scena, w której bohaterowie docierają na Litwę, gdzie ugaszcza ich starsza gospodyni. Lekarze zostają zmuszeni do zjedzenia wszystkich potraw przyrządzonych przez kobietę w zamian za informacje o jej synu, który ma powiązania z wirusem. Na stole pojawiają się klasyczne litewskie dania, a Lola Spratt i Owen Maestro dają z siebie wszystko, żeby je zjeść i zdobyć potrzebne wskazówki do rozwiązania zadania. Scena przebiega naprawdę w śmieszny, tym razem trafny sposób. Szkoda, że takich momentów jest mało i w dużej mierze wszystko sprowadza się do fatalnego dowcipu.

Kolejnym plusem, a w zasadzie ulgą dla widza, jest to, że odcinki trwają około 25 minut. Jeśli nie możecie znaleźć ciekawego filmu na YouTube czy krótkiego serialu na jakiejkolwiek platformie, to produkcja Netflixa idealnie sprawdzi się przy śniadaniu czy obiedzie. 

Dobre wykonanie

Scenariusz został napisany poprawnie i dobrze komponuje się z satyryczną otoczką. Na całe szczęście można wyczuć momenty napięcia, ale w dużym stopniu są one tonowane w chwili, w której bohaterowie zatrzymują tempo akcji tylko po to, aby dodać jakąś „zabawną” wstawkę. O grze aktorskiej nie można powiedzieć zbyt wiele. Chociaż pomimo tego, że jest to parodia, Erinn Hayes (Lola Spratt) i Rob Huebel (Owen Maestro) zagrali dobrze swoje role i idealnie wpasowali się w klimat parodii. Trzeba też wspomnieć o samym wykonaniu serialu. Bo o ile można odnieść wrażenie, że produkcja zajeżdża kiczem, to zdjęcia są wykonane naprawdę profesjonalnie. Szczególnie scena, w której zostaje rozerwane na pół ciało jednego z bohaterów (tak... to idealnie pasuje do tego serialu). Efekty zastosowane w tym fragmencie nie odstają od lepszych produkcji i zdecydowanie są plusem tego serialu.

„Medical Police” można polecić osobom, które naprawdę lubią parodie. Jest to luźny, małowątkowy serial. Może Wam przypadnie do gustu. Mnie osobiście serial nie porwał i o ile rzadko się zdarza, że dopatruję się w produkcjach większej liczby minusów niż plusów, to w tym przypadku negatywnych opinii jest więcej. Gdyby nie krótkie odcinki, zdecydowanie nie dotrwałbym do końca historii, natomiast muszę się przyznać, że parę razy zdarzyło mi się uśmiechnąć.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Gra aktorska
5
Zdjęcia
7
Muzyka
5
Scenariusz
5
„Medical Police” przedstawia historię dwójki lekarzy, którzy dołączają do tajnego zespołu badawczego, w celu zniszczenia groźnego wirusa. Serial jest parodią, więc nie brakuje w nim żartów, a nawet w niektorych momentach jest ich po prostu za dużo.
Ocena czytelników
3

Plusy

  • krótkie odcinki
  • zdjęcia

Minusy

  • natłok żartów
  • tłumienie napięcia
  • niepotrzebne dialogi

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Medical Police

Dwójka amerykańskich lekarzy odkrywa wirusa zagrażającego ludzkości i zostaje zwerbowana do agencji rządowej, mającej na celu znalezienie lekarstwa i odkrycie mrocznego …