Recenzja do: Malibu Rescue: The Series (2019 )
Recenzje

Netflix sumiennie stara się powiększyć swoją ofertę oryginalną skierowaną do najmłodszych odbiorców. Aktualnie platforma streamingowa może pochwalić się kilkoma wyjątkowymi tytułami, które cieszyły i nadal cieszą się popularnością wśród młodych, aczkolwiek większość tych produkcji jest animowana. Toteż nie zaskoczy was fakt, że włodarze firmy postanowili stworzyć sitcom, który w odbiorze przeznaczony jest dla jednej z najbardziej wymagających grup wiekowych, czyli dzieciaków. Jak prezentuje się efekt? Przekonajcie się!

Zanim zaczniemy...

Jeśli macie w planach obejrzeć „Malibu Rescue: The Series”, to powinniście wiedzieć, że wcześniej należy obejrzeć film pod tym samym tytułem, który także znajdziecie na Netflixie. Jeśli nie przypadnie wam do gustu, to możecie być pewni, że serial również nie sprosta waszym wymaganiom. Jeśli natomiast długi metraż zdobył wasze uznanie, to muszę was rozczarować – serial pod żadnym, ale to żadnym względem nie różni się od filmu. Wszystkie ważne wątki oraz bohaterowie zostali już całkowicie wyeksploatowani na poziomie produkcji długometrażowej. Nie skłamię, pisząc o tym, że zadaniem trudnym, a wręcz niemożliwym jest znalezienie szczególnych różnic pomiędzy nimi. Finalnie więc dostajemy to samo – zaczynając od obsady, a kończąc na głównej fabule.

Malibu Rescue: The Series, Netflix, Kids, Dzieci, Plaża, Sticom, Plaża, Beach, Malibu

Lekka i przyziemna wakacyjna opowieść

Nie chciałbym zdradzić wam za dużo i zepsuć niezapomnianej zabawy, która wynika z prościutkiej, aczkolwiek momentami ciekawej akcji  „Malibu Rescue: The Series”. Jedyną rzeczą, która w serialu naprawdę ma znaczenie, to fakt, że główny bohater i jego przyjaciele są pełnymi pasji nastolatkami, którzy pojedynkują się z lokalną, a tym samym doświadczoną ekipą ratowników, aby zdobyć najlepszą wieżę ratowniczą na plaży Malibu. Brzmi ciekawie, prawda? Oczywiście, że nie brzmi, ale nie zapominajmy, że produkcja ta skierowana jest do najmłodszych, a nie do starych wyjadaczy, którzy po jednym odcinku są w stanie stwierdzić, jak potoczy się dalsza fabuła (choć w tym przypadku najmłodsi też nie powinni mieć problemu, aby przewidzieć pewne zwroty akcji).

Malibu Rescue: The Series, Netflix, Kids, Dzieci, Plaża, Sticom, Plaża, Beach, Malibu

Młodzi aktorzy

Niestety w mojej opinii epitet „młodzi” jest jedynym „pozytywnym” określeniem, które przychodzi mi do głowy podczas myślenia o grze aktorskiej młodocianej części obsady, która stanowi ok. 95% całej produkcji. Całe szczęście, że podczas oglądania „Malibu Rescue” towarzyszyła mi 5-letnia dziewczynka, której aktorzy się podobali, a główny bohater nawet zdobył jej zainteresowanie, co już samo w sobie jest nie lada wyzwaniem. Jeśli miałbym wyróżnić jedną osobę z obsady, to zgodnie z przekonaniem mojej bratanicy byłby to Ricardo Hurtado, który w porównaniu z resztą wypada zaskakująco dobrze. Kto wie, może w przyszłości wyrośnie z niego aktor pierwszej ligi?

Malibu Rescue: The Series, Netflix, Kids, Dzieci, Plaża, Sticom, Plaża, Beach, Malibu

Uczta wizualna

Najlepszym, aczkolwiek dość przeciętnym aspektem serialu są zastosowane efekty audiowizualne. Twórcy raczą nas długimi słonecznymi ujęciami i krótkimi scenami, które sprawiają, że akcja serialu zmierza szybko do punktu kulminacyjnego. Muszę przyznać, że moje serduszko było szczególnie zadowolone z ujęć prezentowanych w serialu, bo kto jak kto, ale ja szczególnie lubię sceny, które dzieją się w wodzie, a takowych w serialu nie brakuje. Muzyka, którą znajdziemy w produkcji, jest całkiem przyjemna, aż czasami odczuwa się ochotę by potańczyć i pośpiewać, a to najważniejsze dla najmłodszych.  

Malibu Rescue: The Series, Netflix, Kids, Dzieci, Plaża, Sticom, Plaża, Beach, Malibu

Czy warto wybrać się na Malibu?

Myślę, że warto, ale osobiście nie wybrałbym opcji serialowej, a tą filmową, bo film przekazuje te same wartości i co ciekawe, robi to w krótszym czasie niż serial. Jeśli wasze dzieci lubią wakacyjny klimat, wodę, słońce i przyjemnych bohaterów, to „Malibu Rescue” nadaje się w sam raz na wakacyjny jednorazowy seans, który można zaliczyć jako wakacyjne guilty pleasure.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Gra aktorska
4
Zdjęcia
5
Muzyka
4
Scenariusz
3
Jeśli wasze dzieci lubią ciepłe klimaty, to „Malibu Rescue” wydaje się odpowiednim serialem na letnie wieczory, aczkolwiek osobiście wybrałbym film Netflixa pod tym samym tytułem, a nie serial.
Ocena czytelników
4

Plusy

  • Ricardo Hurtado
  • Efekty audiowizualne

Minusy

  • Serial zupełnie nie różni się od filmu
  • Banalny i przewidywalny scenariusz

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Malibu Rescue: The Series

Po ukończeniu szkoły, grupa nastolatków rozpoczyna walkę ze snobistycznymi mieszkańcami miasta o najwyższą wieżę na plaży Malibu. Zapowiada się gorąca walka!