Recenzja do: Legion (2017 )
Recenzje

Jeżeli myślałeś/aś, że w „Legionie” nie zobaczysz nic bardziej zakręconego i dziwnego, to przykro mi to mówić, ale myliłeś/aś się. Twórcy serialu bawią się z widzami w kotka i myszkę, i widać, że sprawia im to niesamowitą frajdę.

Drugi odcinek ponownie zachwyca sposobem narracji, grą aktorską, piękną scenografią i przede wszystkim niesamowitą warstwą muzyczną. Każdy element tej układanki ma znaczenie i twórcy zadbali, żeby były one dopracowane do perfekcji. Sprawia to, że nawet wybredny widz będzie zachwycony tym, co zobaczy na ekranie. Widać, że scenarzyści mają pomysł i skrzętnie go realizują, nie tracąc przy tym specyficznego charakteru „Legionu”.

Legion, FX, serial, sezon 2, odcinek 2, recenzja, David

Czy zły bohater jest naprawdę zły?

W drugim odcinku został nam przedstawiony główny antagonista naszych bohaterów. Jest to osoba o wyjątkowej charyzmie, która wiele namieszała i zapewne jeszcze namiesza w przyszłości. Może o tym sugerować scena z udziałem Syd, która stała się drogowskazem teraźniejszego Davida – kobieta stara się mu pomóc w odnalezieniu właściwej drogi. Prócz scen z przyszłości, dostajemy również wizję na pustyni. Rozmowa toczy się pomiędzy Amahl Faroukiem a Davidem. Scena ta została świetnie nakręcona i widać pomiędzy tymi dwiema postaciami niesamowitą chemię.

Obaj aktorzy wspięli się na wyżyny swoich możliwości, przez co otrzymujemy pełny napięcia moment, który kończy się walką bohaterów na ringu. Mam nadzieję, że twórcy wpadną na podobny pomysł, jak przy pierwszym odcinku (scena tańca) i w przyszłości ponownie zaserwują nam coś, co nas zaskoczy.

Legion, FX, serial, sezon 2, odcinek 2, recenzja, David

Teraźniejszość kontra przyszłość

Historia prowadzona jest w dwóch liniach czasowych. Teraźniejsze wydarzenia przeplatają się z przyszłymi, w ich centrum znajdują się David oraz Syd. W odcinku przez cały czas zastanawiamy się, co jest wytworem wyobraźni Davida, a co prawdą. Specyficzny sposób narracji sprawia, że widz do końca nie wie, jak oddzielić jawę od snu. Z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń, bo jak na razie twórcy rozstawiają figury na szachownicy. Dopiero kiedy dojdzie do walki, zacznie się istna jazda bez trzymanki. 

Gra aktorska
9
Zdjęcia
9
Muzyka
9
Scenariusz
8
Nie ma wątpliwości, że „Legion” to serial wyjątkowy. Na tle wielu miałkich i słabych produkcji wybija się ponad przeciętność i pokazuje, że produkcje telewizyjne mogą nas jeszcze zaskoczyć czymś świeżym i niebanalnym. Każda z postaci ma określoną rolę i wiele wnosi do fabuły. Scenariusz, muzyka, bohaterowie z krwi i kości oraz praca reżyserka – to wszystko sprawia, że w nasze ręce trafił produkt niemal idealny.
Ocena czytelników
8

Plusy

  • muzyka
  • kreatywne podejście do komiksów
  • androidy

Minusy

  • za mało Lenny

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Legion

Serial oparty na serii komiksów o grupie X-Men. David Haller od kilku lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ stwierdzono u niego schizofrenię. Po spotkaniu …


Konkursy