Recenzja do: How To Sell Drugs Online (Fast) (2019 )
Recenzje

31 maja swoją premierę miał nowy niemiecki serial od Netflixa. „How to Sell Drugs Online (Fast)” próbuje być lekką i przyjemną produkcją dla nastolatków, tematyką zahaczając o bardzo nośne tematy. To jednak nie zawsze oznacza sukces, czy więc tym razem twórcom udało się stworzyć coś wartego uwagi?

Wszystko dla miłości

Serial zaczyna się od policyjnego pościgu i aresztu dealera narkotyków, podczas którego towarzyszy nam głos wyjaśniający, że to nie jego złapano, a jednego z jego naśladowców. Potem widzimy twarz narratora – nastolatka, który łamiąc czwartą ścianę, otwiera pierwszy odcinek „How to Sell Drugs Online (Fast)”.

Narratorem jest 17-letni Moritz Zimmermann, nerd cieszący się ze swojego statusu outsidera, niemal chwalący tym, że różni się od innych z pokolenia Z i nie spędza życia w social mediach. Jednak pewnego dnia jego życie wywraca się do góry nogami, bowiem po pewnym wydarzeniu chłopak błyskawicznie staje się jednym z największych dealerów narkotyków, jakich świat widział. Nauczył się, jak bez bycia wykrytym sprzedawać online nawet wielkie ilości nielegalnych substancji, w szczególności MDMA, a wszystko to zaczęło się przez jego dziewczynę. Z Lisą byli parą praktycznie od dzieciństwa, jednak po powrocie z rocznego pobytu w USA dziewczyna stwierdziła, że powinni zrobić sobie przerwę.  Nie mogąc się z tym pogodzić, Moritz postanawia ją odzyskać w nieco niekonwencjonalny sposób.

how to sell drugs online, serialomaniak, recenzja, review

Z pozoru „How to Sell Drugs Online (Fast)” wydaje się zwykłą opowiastką dla nastolatków, wykorzystującą dobrze wszystkim znane motywy. Robi to jednak w sposób oryginalny, bawi się koncepcją i nie boi wykraczać poza udeptane mu przez poprzedników ścieżki. Muzykę ma dobraną bardzo dobrze, a zdjęcia cieszą oko, jeszcze bardziej zachęcając widza do oglądania.

 

Chemia z Niemiec

Jedną z mocniejszych stron „How to Sell Drugs Online (Fast)” są bohaterowie. Każdy ma ciekawą historię, coś, co sprawia, że widzimy w nich dającego się lubić człowieka. Wydają się być prawdziwymi ludźmi, nie papierowymi postaciami, a gra aktorska na bardzo dobrym poziomie tylko to uczucie pogłębia. Przez cały seans miałam wrażenie, że oglądam nastolatków, nie dorosłych próbujących nimi być – to jednak zawdzięczać możemy przede wszystkim dialogom, w większości napisanych bardzo dobrze, a także realistycznemu przedstawieniu portali społecznościowych i zachowania ich użytkowników. Każdy, kto gra w gry, ucieszy się też na wiadomość, że i gracze zostali potraktowani jak normalni ludzie, a ukazanie obecnych gier w końcu nie było karykaturalne.

how to sel drugs online fast, serialomaniak, recenza review

W ekrany bohaterów spoglądaliśmy dość sporo, dlatego kolejnym dużym plusem jest dla mnie to, jak postanowiono nam je pokazywać. Zamiast zbliżeń na urządzenia postaci nam samym wyświetlały się ich zdjęcia i wiadomości. Jednak to, co mnie zdziwiło, dotyczyło języka, w jakim te wiadomości były. Choć bohaterowie posługują się przede wszystkim niemieckim, ich prywatne chaty toczyły się po angielsku. I choć rozumiem taki zabieg, to jednak odejmował produkcji ciutkę realizmu. Problemu z tym nie powinni mieć ci, którzy zdecydowali się oglądać „How to Sell Drugs Online (Fast)” z angielskim dubbingiem, zwłaszcza że pod dubbing ten głosy podkładają oryginalni aktorzy produkcji. Jest to chyba pierwsza produkcja, w jakiej się z tym spotkałam, i choć wolę oglądać wszystko w oryginale, z ciekawości, przez chwilę, wypróbowałam opcję angielskiego dubbingu; przyznam, że poza innym ruchem warg nic nie przeszkadzało w takim zapoznawaniu się z tym serialem.

Serial dostępny jest na Netflixie.

Gra aktorska
7
Zdjęcia
8
Muzyka
7
Scenariusz
7
Choć „How to Sell Drugs Online (Fast)” jest kierowane głównie do nastolatków, sporo przyjemności może przynieść i starszym pokoleniom, zwłaszcza rodzicom generacji Z. Zachęca do rozmowy o dzisiejszym świecie internetu, lecz nie wydaje żadnych osądów. Jednak przede wszystkim jest to lekka i komediowa produkcja, świetnie spisująca się w roli przyjemnego i nieszczególnie wymagającego serialu na wieczór.
Ocena czytelników
7

Plusy

  • oryginalne podejście do tematu
  • przedstawienie nastolatków i social mediów

Minusy

  • wiadomości po angielsku

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

How To Sell Drugs Online (Fast)

Nastolatek, które żeby zaimponować byłeś dziewczynie zaczyna sprzedawać narkotyki przez Internet staje się największym dilerem na europejskim rynku.