Recenzja do: Arrow (2012 )
Recenzje

Za nami szósty sezon „Arrow”. Serial przyzwyczaił nas do wzlotów i upadków. Nie potrzeba nawet wszystkich palców jednej ręki, żeby zliczyć sezony, które od początku do końca stały na przyzwoitym poziomie. Czy w przypadku szóstej serii możemy powiedzieć o sukcesie czy klęsce? UWAGA: SPOILERY.

Na dobre i na złe

Poprzedni sezon rozbudował drużynę głównego bohatera, dostarczając kolejnych zamaskowanych bohaterów. Niestety tempo akcji nie pozwoliło na poświęcenie odpowiedniej ilości czasu każdemu z nich. Twórcy wzięli to sobie do serca. Nowe twarze z poprzedniego sezonu (Wild Dog, Terrific i Dinah) otrzymały znacznie więcej czasu antenowego. Świetnie rozbudowane zostały historie wokół Wild Doga i Dinah, które, jak się z czasem okazało, miały ogromne znaczenie dla rozwoju fabuły.

Arrow, serial, The CW, 6 sezon, recenzja, DC

Oczywiście wszystko nie może zmierzać wyłącznie w dobrą stronę. W tym sezonie scenarzyści zdecydowali się na dość odważne posunięcie, jakim było wprowadzenie rozłamu wśród członków drużyny. Zabieg mający ogromny potencjał, lecz w praniu wyszło dość kiepsko, z czego zrobiła się jedna wielka drama, której nie chciało się oglądać, nawet z dużym zapasem popcornu i coli. Zdecydowanie lepiej by to wypadło, gdyby ilość powodów została zredukowana do minimum. Sytuacja kolejny raz udowodniła, że co za dużo, to niezdrowo.

Gdzie to zło?

W szóstym sezonie zadebiutował Ricardo Diaz, który otrzymał miano głównego złego. Oczekiwania mieliśmy wysokie wobec tej postaci. Powodem była jego komiksowa kreacja, która pojawiła się w „Green Arrow vol. 5 #23”, stanowiąca część długiej historii od Jeffa Lemira, przez wielu fanów uznana za jedną z najlepszych historii z Green Arrowem. Niestety serialowa kreacja postaci leży lata świetle od swojego pierwowzoru, a producenci nawet w kilku procentach nie wykorzystali drzemiącego potencjału w dziele Jeffa. 

Arrow, serial, The CW, DC, 6 sezon, recenzja

Nie jesteśmy w stanie powiedzieć dobrego słowa o czarnym charakterze szóstego sezonu, ponieważ był on bez wyrazu. Co prawda Dragon zamącił w życiu głównego bohatera jak mało kto i zebrał wokół siebie ogromne grono sojuszników, lecz charakter, historia i motywy Ricarda pozostawiały wiele do życzenia. Twórcy zdecydowanie poszli w złym kierunku. Mamy ogromne obawy wobec kolejnego przeciwnika Olivera, który pojawi się w siódmym sezonie produkcji.

Kung-fu na wysokim poziomie

Serial przyzwyczaił nas do scen akcji na satysfakcjonującym poziomie. Jeśli sądziliście, że producenci nie mają nam nic więcej do zaoferowania w tej dziedzinie, byliście w wielkim błędzie. „Arrow” poszedł o krok dalej, zapewniając nam kolejne dynamiczne starcia, cieszące oko widza. Sukces leży na skupieniu większej uwagi na współpracy bohaterów. Największym zaskoczeniem sezonu była sekwencja zaprezentowana w piątym odcinku, wykonana przez Manu Bennetta aka Deathstroke’a. Aktor znany jest z talentu do tego typu scen, nic więc dziwnego, że producenci postanowili wykorzystać drzemiący w tym potencjał. Chciałoby się zobaczyć więcej popisów w wykonaniu aktora, niestety DC Comics jest oszczędne w użyczaniu postaci w obrębie serialowego uniwersum.

Arrow, serial, DC, The CW, 6 sezon, recenzja, Oliver

Czy warto czekać?

Szósty sezon nie jest zły, lecz prezentuje się dużo gorzej w porównaniu z poprzednikiem, który ustawił poprzeczkę dość wysoko. Rodzi to w nas ogromne obawy wobec kolejnego sezonu. Obawiamy się, że twórcom powoli kończą się pomysły i dalsze ciągnięcie tego tytułu coraz bardziej będzie wychodziło na niekorzyść. 

Gra aktorska
7
Zdjęcia
8
Muzyka
7
Scenariusz
6
Niezły sezon z widowiskowymi scenami walki, za to z bardzo słabym czarnym charakterem. Trochę strach pomyśleć, co zostanie pokazane w siódmej serii.
Ocena czytelników
7

Plusy

  • gra aktorska na przyzwoitym poziomie
  • zaskakujące zwroty akcji
  • dopracowane sekwencje walki
  • zadbanie o estetykę obrazu

Minusy

  • beznadziejny przeciwnik głównego bohatera
  • fabuła pozostawia wiele do życzenia
  • nudne, naciągane i powtarzające się spięcia pomiędzy bohaterami
  • decyzja o kontynuacji produkcji (serio?!)

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Arrow

Rozpuszczony miliarder i playboy, Oliver Queen, zostaje uznany za martwego, kiedy jego jacht ginie na morzu. Wraca po pięciu latach jako kompletnie inny człowiek …