Recenzja do: A.P. Bio (2018 )
Recenzje

1 lutego miał premierę pilotażowy odcinek nowego serialu komediowego od NBC, „A.P. Bio”. Ponieważ emisja kolejnego epizodu zaplanowana jest dopiero za trzy tygodnie, każdy ma szansę zapoznać się z pilotem – ale czy warto?

„A.P. Bio” opowiada historię Jacka Griffina – byłego harvardzkiego profesora filozofii. Gdy jego wymarzona posada zostaje oddana komuś innemu, a on sam zmuszony jest wrócić do miasta, w którym się wychował i podjąć pracę jako nauczyciel biologii w lokalnym liceum, postanawia z pomocą swoich uczniów zemścić się na koledze z branży i odebrać należne mu stanowisko.

Nauczyciel najlepszym autorytetem?

Jack już na samym początku robi wielkie wejście, wjeżdżając samochodem w znak szkoły i tym samym go rozbijając. Ubrany jest w dresy, w ręce zamiast teczki trzyma reklamówkę i łom, a do klasy wpada, nie siląc się na żadne uprzejmości bądź profesjonalizm. Na przywitanie oznajmia, że nie obchodzi go biologia i że nie zamierza niczego nauczyć swoich uczniów – jego jedynym celem jest złamać mentalnie swojego wroga. Ta jakże dynamiczna pierwsza scena świetnie ukazuje, jakie podejście do wszystkiego ma główny bohater. Jeśli nie jest to coś, na czym mu zależy, nie zamierza się starać. Jest bezpośredni i nie myśli nawet o tym, by udawać, że podoba mu się miejsce, w którym się znalazł.

A.P. Bio, Jack Griffin, nauczyciel, Glenn Howerton, serial, NBC, recenzja

Choć pilot skupia się głównie na Jacku Griffinie i niewiele o innych bohaterach nam mówi, ci wydają się być różnorodni i ciekawi. Jest w nich ogromny potencjał, który, mam nadzieję, twórcy wykorzystają i rozwiną w nadchodzących odcinkach. Zdają się wiedzieć, co chcą dalej z nimi zrobić, a postacie takie jak Devin, szkolny outsider, czy dyrektor Durbin, już teraz budzą sympatię widza. Wszyscy uczniowie sprawiają wrażenie kreatywnych, pragnących wiedzy i gotowych zrobić wszystko, by otrzymać pozytywne oceny.

Wykłady z zemsty, czyli jak się to wszystko razem prezentuje

Odgrywający główną rolę Glenn Howerton spisuje się świetnie. Sprawia, że postać byłego profesora wydaje się prawdziwa i przykuwa uwagę. Wszyscy aktorzy dobrani są bardzo dobrze i choć jeszcze nie mieli okazji się wykazać, widać w nich spory potencjał. Ten spory potencjał widać w całym serialu, na którego pomysł jest jednym z ciekawszych, z jakimi się ostatnio w komediowych produkcjach spotkałam. Oryginalny scenariusz i interesujący bohaterowie zapowiadają dobrą zabawę w kolejnych odcinkach, pilot sprawia bowiem wrażenie, iż z każdym kolejnym epizodem akcja będzie się rozwijać, dostarczając nam rozrywki.

A.P. Bio, Glenn Howerton, Patton Oswald, Jack Griffin, nauczyciel, dyrektor, serial, NBC, recenzja

Ku mojej radości w pilocie obeszło się bez żenujących i niesmacznych żartów. Humorystyczny klimat towarzyszy nam cały czas, nie starając się desperacko rozbawić, właśnie dzięki czemu jest w stanie to zrobić. Uśmiech na moich ustach utrzymywał się przez cały 20-minutowy seans.

Całość utrzymana jest w ładnej kolorystyce, co sprawia, że na ekran patrzy się jeszcze przyjemniej. Razem z miłą dla oka czołówką rekompensują nam one dość zwyczajne zdjęcia. Mała ilość muzyki też nie wpływa na odbiór odcinka negatywnie, jako że nie widzę miejsca, gdzie można by ją wcisnąć. Czasem mniej znaczy lepiej.

Pilot „A.P. Bio” spełnił swoje zadanie i zaciekawił mnie, sprawiając, że na pewno sięgnę po kolejne odcinki. Wszystkie elementy świetnie ze sobą współgrają – mam nadzieję, że tak też pozostanie do końca.

Gra aktorska
8
Zdjęcia
7
Muzyka
7
Scenariusz
7
O dobry komediowy serial nie jest łatwo, a „A.P. Bio” takim właśnie się wydaje. Ma w sobie ogromny potencjał i jeśli zostanie przez twórców poprowadzony w dobrym kierunku, może stać się jedną z lepszych produkcji tego gatunku.
Ocena czytelników
7.5

Plusy

  • aktorstwo
  • oryginalny i ciekawy pomysł
  • humor

Minusy

  • krótkie odcinki
  • na razie mało rozwinięci bohaterowie

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

A.P. Bio

Jack Griffin jest nauczycielem biologii, jednak chciałby wrócić do wykładania filozofii. Postanawia, przy pomocy swoich najzdolniejszych uczniów, zemścić się na …