Recenzja do: All About the Washingtons (2018 )
Recenzje

Jest to produkcja, którą można bardzo łatwo zaszufladkować do typowych, amerykańskich seriali telewizyjnych. Niezbyt zobowiązujących, które czasami mogą sprawić, że się uśmiechniemy. Dlatego, jeśli lubisz czasami odprężyć się przy takim seansie, może to serial dla Ciebie, ale nie oczekuj od niego zbyt wiele.

„All about the Washingtons” to biograficzny sitcom familijny. Joseph „Rev Run” Simmons (Joey Washington) i jego żona Justine Simmons (Justine Washington) wcielają się w rolę rodziców czterech dzieci. Joey, po długiej i bardzo udanej karierze hip-hopowca, postanawia zejść ze sceny, co wykorzystuje jego żona. Justine zamierza w końcu zająć się swoją karierą, pozostawiając dom i wychowanie dzieci swojemu mężowi. Jak można przypuszczać, zamiana ról nie jest zbyt łatwa, szczególnie przy czwórce dzieci. Dodatkowo każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe, o czym przekonujemy się w kolejnych odcinkach.

Washingtons, family

Zwykły amerykański serial telewizyjny

Kojarzycie seriale, które lecą na Nickelodeon, jak „Big Time Rush”, „Victorious” itp.? Ta produkcja jest mniej więcej w takim stylu. Niezbyt mądra, z przeciętnym aktorstwem. Można ją obejrzeć w telewizji, ale nie dostarczy nam niesamowitych przeżyć oraz dużej gamy emocji i raczej nie będziemy czekać z niecierpliwością na kolejny odcinek. Można powiedzieć, że „All about the Washingtons” jest serialem, który może lecieć w tle, gdy robi się obiad, je posiłek z rodziną, bądź zajmuje innymi czynnościami.

Myślę, że doświadczony widz, który ogląda przeważnie wysokiej klasy produkcje, nie przekona się do tego sitcomu, gdyż oglądanie go przy maksymalnym skupieniu, wydaje się stratą czasu. Nie odnajdziemy tam niesamowitych zwrotów akcji, świetnego aktorstwa i emocjonalnej narracji. Dlatego warto skupić się jedynie na zrelaksowaniu podczas oglądania.

Przerysowane aktorstwo

Chcąc mówić o aktorstwie, ciężko się nad nim długo rozwodzić. Joseph i Justine Simmons grający rodziców, nie sprawdzili się zbyt dobrze w swoich rolach. Wiem, że jest to serial komediowy, ale ich gra aktorska jest aż nadto przerysowana. Przy młodszych aktorach wypadają bardzo przeciętnie, gdyż ich przejaskrawione postaci zamiast zwyczajnie bawić przez dialogi czy śmieszne sytuacje, powodują śmiech zażenowania.

Natomiast młodsi bohaterowie są naprawdę ciekawi. Najstarsza córka, Veronica (Kiana Lede), jest dobrze zbudowaną postacią, której chcemy towarzyszyć. Inteligentna, piękna programistka z cudownym głosem. Aktorka ma duży potencjał i mam nadzieję, że go nie zmarnuje. Również interesującą bohaterką jest Skyler (Leah Rose Randall). Dziecko-geniusz, będące najmądrzejszym członkiem rodziny, ale posiadające też poczucie humoru. Niestety ich serialowi bracia, Wesley i Deavon, wyglądają jak nieudacznicy. Dobrze uzupełniają tę rodzinę, ale wątpię, by ktoś powiedział, że są ich ulubionymi bohaterami.

Joey, bathroom

Nie mój klimat

Mówiąc o „All about the Washingtons”, nie można nie zwrócić uwagi na to, że jest to serial o rodzinie związanej bardzo mocno z hip-hopem. Nie raz usłyszymy w niej taką muzykę, wymyślanie różnych beatów i popisy raperskie. Oznacza to, że produkcja nie spodoba się każdemu, gdyż wokół hip-hopu kręci się ten cały serial. W rodzinie Washingtonów nieustannie się o niej mówi, bo choć Joey zakończył swoją karierę, to nie zerwał zupełnie z ukochaną muzyką.

Z jednej strony produkcja jest dosyć ciekawa, gdyż można poznać życie rodziny, którego głową jest znany muzyk oraz zobaczyć, jak to jest, gdy ojciec z matką próbują zamienić się rolami. W pewnym sensie jest też możliwość polubienia Washingtonów i poczucia się, jakby się z nimi tam było. Natomiast z drugiej, seans jest na tyle niezobowiązujący, że ciężko odnaleźć w nim coś, co przykuje naszą uwagę i zatrzyma na parę godzin przed ekranem.

Gra aktorska
4
Zdjęcia
6
Muzyka
6
Scenariusz
5
Familijny sitcom o hip-hopowej rodzinie, zapewniający niezobowiązujący seans, który można zaliczyć do amerykańskich telenowel.
Ocena czytelników
5

Plusy

  • możliwość zrelaksowania
  • pozytywny serial

Minusy

  • przerysowane aktorstwo
  • zwykła telenowela

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

All About the Washingtons

Serial śledzi losy rapera Joeya i jego żony Justine Washington oraz ich rodziny. Po długim, monotonnym podziale ról, wszystko odwraca się do góry nogami i tym razem …


Aktualności