1

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią sporo nowości serialowych. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele historii opartych na faktach, fani horrorów i dramatów, jak i ci, którzy najbardziej lubią komedie. Nie zapomniano również o najmłodszych widzach.„Dispatches From Elsewhere” (2 marca)

Bohaterami serialu jest czwórka zwykłych, normalnych ludzi, którzy czują, że czegoś im w życiu brakuje. Nie są jednak w stanie wskazać na jeden konkretny powód swoich niepowodzeń – dlatego wciągają się w tytułową grę. Pod pozorem kolejno odnajdywanych puzzli okazuje się, że historia ma głębszy sens. Przyjmując „Zadania skądś indziej” dowiadują się, że tajemnice sięgają dalej, niż się spodziewają.

Stacja AMC
Gatunek dramat
Odcinki 10
Czas trwania ok. 45 minut
Twórcy Jeff Hull, Spencer McCall, Jason Segel
Obsada Jason Segel, Eve Lindley, Richard E. Grant, Andre Benjamin, Sally Field
Kraj USA

 


„Breeders” (3 marca)

Historia dwójki zmęczonych życiem rodziców, którzy próbują wychować dwójkę dzieci i przy tym nie zwariować. Martin Freeman i Daisy Haggard wcielą się w małżeństwo, które nie ukrywa, że mimo nieskończonej miłości do swoich pociech, są momenty, kiedy byliby w stanie je udusić. Jednocześnie bez chwili zawahania oddaliby za nie życie. 

Stacja FX
Gatunek komedia
Odcinki 10
Czas trwania  
Twórcy Chris Addison, Simon Blackwell
Obsada Martin Freeman, Daisy Haggard
Kraj Wielka Brytania

 


„Noughts + Crosses” (5 marca)

Nowy serial science fiction od BBC One przedstawi nam niezwykłą historię opowiadającą o miłości dwójki nastolatków. Sephy należy do afroamerykańskiej społeczności, a na dodatek jest córką znanego i szanowanego polityka. Natomiast Callum jest białym przedstawicielem klasy średniej. Razem będą musieli przeciwstawić się społeczeństwu i znaleźć wspólną drogę prowadzącą ku wolności. Czy im się uda? 

Stacja BBC One
Gatunek science fiction
Odcinki 6
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Julian Holmes, Koby Adom
Obsada Jack Rowan, Jonathan Ajayi, Josh Dylan
Kraj Wielka Brytania

 


„Dave” (5 marca)

W nowym serialu stacji FXX będzie nam dane poznać Dave’a, którego spotkamy w przełomowym momencie jego życia. Dave na naszych oczach postanowi spełnić swoje młodzieńcze marzenie i zostać 20-letnim raperem, którego dyskografia będzie znana na całym świecie. W realizacji jego pragnienia pomogą mu najbliżsi przyjaciele, którzy wierzą w jego talent. 

Stacja FXX
Gatunek komedia
Odcinki 10
Czas trwania ok. 30 minut
Twórcy Lil Dicky, Jeff Schaffer
Obsada Lil Dicky, Taylor Misak, Christine Ko
Kraj USA

 


„Devs” (5 marca)

Programistka Lily stara się zbadać okoliczności śmierci swojego chłopaka, odkrywając powiązanie tej sprawy z zaawansowaną technologicznie firmą Amaya, a szczególnie tajnym działem rozwoju kryjącym się pod nazwą Devs.

Stacja FX
Gatunek thriller, science fiction
Odcinki 8
Czas trwania ok. 50 minut
Twórcy Alex Garland
Obsada Sonoya Mizuno, Nick Offerman, Jin Ha, Alison Pill
Kraj USA

 


„Mighty Little Bheem: Festival of Colors” (5 marca)

Jeszcze jedna odsłona animowanych przygód małego potężnego Bheema. Opowieść łączy w sobie elementy hinduskiej kultury i religii. Tym razem dołączymy do Bheema i jego przyjaciół podczas wyjątkowego, wiosennego festiwalu.

Stacja Netflix
Gatunek animacja, dla dzieci
Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada Samruddhi Shukla, Aranya Kaur, Rajesh Kava
Kraj Indie

 


„Amazing Stories” (6 marca)

Ten serial to zbiór jednoodcinkowych opowiadań, w których twórcy planują przenieść widza w niesamowity świat abstrakcji, gdzie wyobraźnia nie ma granic. Produkcja bazowana jest na antologii Stevena Spielberga z 1985 roku o tym samym tytule. Reżyser będzie pracował ponownie nad „Amazing Stories”, tym razem w roli producenta, dając szansę innym reżyserom na przedstawienie własnego świata. 

Stacja Apple TV+
Gatunek przygodowy, science fiction
Odcinki 10
Czas trwania  
Twórcy Steven Spielberg, Edward Kitsis
Obsada Josh Holloway, Dylan O’Brien, Sasha Alexander
Kraj USA

 


„Hillary” (6 marca)

Intymny portret jednej z najbardziej znanych kobiet współczesnego świata – Hillary Clinton. Serial prezentuje niepublikowane wcześniej materiały z kampanii w roku 2016 oraz starsze filmy i zdjęcia. W produkcji pojawiają się wywiady z nią samą, mężem Billem i córką Chelsea oraz innymi członkami rodziny, przyjaciółmi oraz pracownikami. Była sekretarz stanu udzieliła na tę okazję 35-godzinnego wywiadu, a kamera towarzyszyła jej przez 1700 godzin. Serial prezentuje sylwetkę polityczki od jej dzieciństwa, poprzez studia prawnicze, skandale polityczne, a wreszcie kampanię wyborczą na stanowisko prezydenta USA. Serial miał premierę na festiwalu w Sundance. 

Stacja Hulu
Gatunek dokument
Odcinki 4
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Nanette Burstein
Obsada Hillary Clinton, Bill Clinton
Kraj USA

 


„The Most Dangerous Animal of All” (7 marca)

Jak wyglądałoby wasze życie, gdyby nagle okazało się, że za jedne z najbardziej tajemniczych zbrodni odpowiada... wasz ojciec? Bohater serialu opartego na książce o tym samym tytule będzie musiał się o tym przekonać na własnej skórze. W trakcie poszukiwań rodzica, którego nie widział od wielu lat, poznaje również jego mroczną tajemnicę, którą jest alter ego ojca – słynny Zodiak. Makabryczne zbrodnie, których dopuścił się ten kryminalista, mogą budzić szok, a na to główny bohater zdecydowanie nie był przygotowany. Radość z odnalezienia ojca szybka zmienia się miejscami z dylematami moralnymi oraz rozterkami, czy aby na pewno chce poznać tego człowieka bliżej.  

Stacja FX
Gatunek thriller
Odcinki 4
Czas trwania  
Twórcy Kief Davidson, Ross M. Dinerstein
Obsada Kyle DeCamp, Katelyn Kapocsi, Corey Landis
Kraj  

 


„Mały zgon” (8 marca)

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy dyrektor więzienia zamienia się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków. Jego życie nabiera tempa, niebezpieczna przygoda goni przygodę, a w końcu okazuje się, że wszyscy stają się zagrożeniem. W obsadzie polska „śmietanka” aktorów, począwszy od Piotra Grabowskiego w roli głównej.

Stacja Canal+
Gatunek thriller
Odcinki 4
Czas trwania ok. 55 minut
Twórcy Juliusz Machulski, Maciej Kawalski, Filip Syczyński
Obsada Piotr Grabowski, Anna Seniuk, Katarzyna Herman, Jacek Koman, Karolina Gorczyca
Kraj Polska

 


„Cosmos: Possible Worlds” (10 marca)

Prowadzący Neil deGrasse Tyson po raz kolejny zabierze widzów w niezwykłą podróż, poszerzając horyzonty tego, co już znamy. „Cosmos: Possible Worlds” skupi się niezamieszkałych miejscach, w tym na rozważaniach o światach, które ludzkość będzie mogła zamieszkać w odległej przyszłości.

Stacja FOX
Gatunek dokumentalny
Odcinki 13
Czas trwania ok. 40 minut
Twórcy Ann Druyan, Seth MacFarlane, Brannon Braga, Jason Clark
Obsada Neil deGrasse Tyson
Kraj USA

 


„The Circle: Brasil” (11 marca)

Brazylijska wersja telewizyjnego show. Uczestnicy programu wprowadzają się do tego samego budynku, jednak zajmują osobne mieszkania. Żadne z nich nie spotyka się twarzą w twarz – zamiast tego mogą dowolnie budować swój wizerunek (niekoniecznie zgodnie z prawdą) za pomocą specjalnej aplikacji. Wygrywa ten, kto zdobywa największą popularność.

Stacja Netflix
Gatunek reality show
Odcinki 12
Czas trwania 40-50 minut
Twórcy  
Obsada  
Kraj Brazylia

 


„Council of Dads” (11 marca)

Po usłyszeniu diagnozy o chorobie głowa rodziny Perry – Scott postanawia wraz z żoną zatrudnić sześciu przyjaciół , którzy pomogliby Robin w wychowaniu dzieci. W ten sposób powstaje Rada Ojców, a każdy jej członek ma jakieś zadanie do wypełnienia, żeby pomóc młodym Perrym dorosnąć, tak jak chciałby tego Scott. 

Stacja NBC
Gatunek komedia
Odcinki 10
Czas trwania  
Twórcy Tony Phelan, Joan Rater
Obsada Sarah Wayne Callies, Clive Standen, Michael O’Neill
Kraj USA

 


„100 Humans” (13 marca)

Stu ochotników z różnych środowisk decyduje się wziąć udział w naukowym eksperymencie, który na wiele sposobów będzie badał aspekty związane z byciem człowiekiem: bycie szczęśliwym, płeć, wiek i nie tylko. 

Stacja Netflix
Gatunek dokumentalny
Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Matthew Novello
Obsada  
Kraj  

„Bloodride” (13 marca)

Norwerska antologia grozy od platformy Netflix. Każdy z odcinków przedstawi inną historię – we wszystkich tajemnice będą się piętrzyć, a niesamowity, niepokojący klimat pochłonie widza. Założeniem jest stworzenie świata przedstawionego, który jest niezwykle realistyczny, a jednocześnie absurdalny i groteskowy.

Stacja Netflix
Gatunek horror, thriller
Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy Kjetil Indregard, Atle Knudsen
Obsada Ine Marie Wilmann, Bjørnar Teigen, Emma Spetalen Magnusson
Kraj Norwegia

„BEASTARS” (13 marca)

Produkcja na podstawie mangi o tym samym tytule. Akcja przenosi nas do świata, w którym żyją antropomorficzne zwierzęta. Chociaż to nietypowe społeczeństwo wydaje się żyć w zgodzie, to jednak wszystko się zmienia, gdy w Akademii Cherryton alpaka Tem ginie w czyichś zębach. Od tej pory zaczyna rodzić się podział między zwierzętami roślinożernymi a mięsożernymi, a niepokój i napięcie między obiema grupami rośnie z każdym dniem.

Stacja Netflix
Gatunek animacja
Odcinki 12
Czas trwania ok. 22 minuty
Twórcy Nanami Higuchi, Paru Itagaki
Obsada Jonah Scott, Chikahiro Kobayashi, Griffin Puatu, Cristina Valenzuela, Yuki Ono
Kraj Japonia

 


„The Plot Against America” (17 marca)

Co by się stało, gdyby w Stanach Zjednoczonych do władzy doszedł człowiek o poglądach i sile perswazji Adolfa Hitlera? Czy zdołałby zdobyć wystarczający posłuch wśród Amerykanów? Jak wielkie szkody mógłby spowodować? Na pytania te postara się odpowiedzieć nowy serial stacji HBO, będący adaptacją powieści Philipa Rotha. Mamy rok 1940; po burzliwych wyborach prezydenckich Franklin D. Roosevelt musi uznać wyższość swojego konkurenta – faszysty i antysemity – Charlesa Lindbergha. Przebieg wydarzeń przyjdzie nam śledzić z perspektywy żydowskiej rodziny, która zaczyna poważnie martwić się o własne bezpieczeństwo. W głównych rolach zobaczymy między innymi Winonę Ryder czy Johna Turturro.

Stacja HBO
Gatunek dramat
Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy David Simon, Ed Burns, Minkie Spiro, Thomas Schlamme
Obsada Winona Ryder, Zoe Kazan, Morgan Spector, John Turturro
Kraj USA

 


„Shaun the Sheep: Adventures from Mossy Bottom” (17 marca)

Popularny baranek Shaun powraca w nowej odsłonie. Tym razem dołączą do niego aż cztery nowe postacie: nadpobudliwa wiewiórka Stash, Rita doręczająca paczki oraz nowy rywal, farmer Ben w towarzystwie swojego psa, Lexi, cierpiącego na kompleks wyższości.

Stacja Netflix
Gatunek animacja, dla dzieci
Odcinki  
Czas trwania ok. 7 minut
Twórcy Tom Parkinson
Obsada Justin Fletcher, John Sparkes, Kate Harbour
Kraj Wielka Brytania

 


„Little Fires Everywhere” (18 marca)

Od „Big Little Lies” do „Little Fires Everywhere” – zbieżność tytułów nie wydaje się przypadkowa, zwłaszcza gdy spojrzymy na fabułę nowej produkcji Hulu oraz obsadę, w której znalazła się Reese Witherspoon. Serial opowie o życiu perfekcyjnej rodziny Richardsonów, w które nagle wkrada się pewna kobieta oraz jej córka. Przeszłość obu jawi się niezwykle tajemniczo i wydaje się, że mogą wkrótce zmącić sielankę rodziny idealnej. 

Stacja Hulu
Gatunek dramat
Odcinki 8
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Liz Tigelaar, Reese Witherspoon, Kerry Washington
Obsada Reese Witherspoon, Kerry Washington, Rosemarie DeWitt, Joshua Jackson
Kraj USA

 


„Motherland: Fort Salem” (19 marca)

Czarownice od wieków budziły strach i lęk zwykłych ludzi, głównie za sprawą kontaktów z mrocznymi siłami, które im przypisywano. W przeszłości wiedźmy brutalnie mordowano, ale serial „Motherland: Fort Salem” ma zamiar zmienić historię. Fabuła zakłada, że 300 lat temu strona rządowa, jak i ta reprezentująca wiedźmy, doszły do porozumienia dającego więcej swobody w działaniu tych drugich. W czasach obecnych wiedźmy tworzą własne społeczeństwo, które nie musi się ukrywać przed ludźmi. Posiadają silną władzę, a nawet armię, dzięki czemu ich rosnąca siła w społeczeństwie amerykańskim zaczyna budzić coraz większy niepokój.  

Stacja Freeform
Gatunek dramat
Odcinki 10
Czas trwania  
Twórcy Eliot Laurence, Joy Kecken, Maria Maggenti
Obsada Taylor Hickson, Ashley Nicole Williams, Amalia Holm
Kraj USA

 


„Feel Good” (20 marca)

Serial komediowy oparty na życiu znanej stand-uperki, Mae Martin. Przyglądamy się rozwojowi kariery bohaterki, a także jej relacjom z rodzicami, zmaganiom z uzależnieniem oraz nowemu romansowi, który niespodziewanie pojawił się na pierwszym planie.

Stacja Netflix
Gatunek komedia, romans
Odcinki 6
Czas trwania ok. 30 minut
Twórcy Mae Martin
Obsada Mae Martin, Charlotte Ritchie, Lisa Kudrow, Adrian Lukis, Sophie Thompson
Kraj USA

 


„The Letter for the King” (20 marca)

Seriale fantasy bardzo lubią przedstawiać swoich głównych bohaterów jako niepozornych młodych ludzi, którzy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności zostają wplątani w intrygi, od których zależy los wielu ludzi, a czasem królestw. Nie inaczej jest z tym serialem, który skupia się na nastolatku będącym kluczem do ocalenia całego świata. Młody chłopak dostaje misję niewykonalną, polegającą na dostarczeniu wyjątkowo ważnego listu do samego króla. Przed nim daleka droga pełna niebezpieczeństw, potężnych przeciwników, ale i miłych zaskoczeń.

Stacja Netflix
Gatunek fantasy, młodzieżowy
Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy Harry Cripps, Stacey Gregg, Rose Heiney, Joy C. Mitchell
Obsada Islam Bouakazz, Jack Barton, Ruby Ashbourne Serkis, Jonah Lees
Kraj Holandia

 


„Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker” (20 marca)

Serial opisuje historię Madam C.J. Walker, pierwszej Afroamerykanki, która podbiła rynek branży fryzjerskiej dzięki swojej ciężkiej pracy. Stała się milionerką, a to wszystko dzięki samozaparciu i ambicji.

Stacja Netflix
Gatunek dramat
Odcinki 4
Czas trwania  
Twórcy Kasi Lemmons, A’Leila Bundes, Nicole Jeffersson
Obsada Octavia Spencer, Tiffany Haddish, Carmen Ejogo, Keeya King, Blair Underwood
Kraj USA

„Tiger King” (20 marca)

Kolejny serial true crime od Netflixa. Tym razem zostanie pokazana sprawa mężczyzny zwanego Joe Exotic, hodowcy dzikich zwierząt, który zaplanował zabójstwo aktywnego działacza na rzecz praw zwierząt. Cała sprawa ostatecznie doprowadziła do jego aresztowania.

Stacja Netflix
Gatunek dokumentalny
Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada  
Kraj USA

„Sol Levante” (23 marca)

Eksperymentalny projekt Netflixa przy współpracy ze studiem Production I.G. Szczegóły na temat fabuły „Sol Levante” nie są znane, wiadomo jednak, że to anime, które powstało w dość nietypowy sposób. To ręcznie rysowana animacja w 4K i HDR. Według obietnic twórców ma to być coś, czego jak dotąd nie pokazano w anime.

Stacja Netflix
Gatunek anime
Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Akira Saitoh, Haruka Miyagawa
Obsada  
Kraj Japonia

„Freud” (23 marca)

Niewykluczone, że wszyscy wiedzą, kim był Zygmunt Freud. W historii zapisał się swoim genialnym i ponadprzeciętnym sposobem postrzegania otaczającego świata. Zresztą nikogo nie powinien dziwić ten fakt, skoro to właśnie Freud stworzył jedną z dziedzin psychologii, jaką jest psychoanaliza. Dobrze, ale my nie o tym... Netflix postanowił stworzyć serial, który przedstawi młodość Zygmunta Freuda. Produkcja gatunkowo ma być kryminałem, w którym ponadto nie zabraknie motywów okultystycznych. Brzmi niekonwencjonalnie, ale może się uda? 

Stacja Netflix
Gatunek dramat kryminalny
Odcinki 8
Czas trwania ok. 45 minut
Twórcy Marvin Kren, Stefan Brunner, Benjamin Hessler, Marvin Kren
Obsada Robert Finster, Ella Rumpf, George Friedrich, Christoph F. Krutzler, Brigitte Kren
Kraj Niemcy

 


„Unorthodox” (26 marca)

Serial oparty na książce Deborah Feldman. Fabuła skupia się na losach młodej kobiety, ortodoksyjnej Żydówce, która postanawia uciec od perspektywy aranżowanego małżeństwa i opuścić Nowy Jork, by zaszyć się w Berlinie. Niestety z czasem jej przeszłość zacznie ją doganiać.

Stacja Netflix
Gatunek dramat
Odcinki 4
Czas trwania  
Twórcy Deborah Feldman, Daniel Handler, Alexa Karolinski, Anna LeVine, Eli Rosen
Obsada Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch, Aaron Altaras, Tamar Amit-Joseph
Kraj Niemcy

„Making the Cut” (27 marca)

12 projektantów mody z całego świata konkuruje ze sobą w Nowy. Jorku, Tokio i Paryżu. Największą atrakcją może okazać się znamienite jury: supermodelka Naomi Campbell, była szefowa paryskiego „Vouge’a” Carine Roitfeld, projektant Joseph Altuzarra oraz ikona mody i osobowość telewizyjna – Nicole Richie. Główną nagrodą jest milion dolarów. Uczestnicy będą też walczyć o możliwość sprzedaży swoich projektów na Amazonie. Program jest świetną okazją do wypromowania firm i wzniesienia ich na wyższy poziom. 

Stacja Amazon Prime Video
Gatunek reality show
Odcinki 10
Czas trwania  
Twórcy Heidi Klum, Tim Gunn, Sara Rea, Page Feldman and Jennifer Love
Obsada Heidi Klum, Tim Gunn, Naomi Campbell, Nicole Richie, Carine Roitfeld, Joseph Altuzarra, Chiara Ferragni
Kraj USA

 

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Michał Ziaja
    Michał Ziaja
    @michax

    Najlepszą wiadomością jest to, że większość seriali FX (nowości/powroty) będzie dostępne na bieżąco na HBO GO, bo wcześniej bywało różnie z serialami FX w Polsce (część na FOX, co logiczne, część na Amazon, część na HBO GO, część na Netflixie, ale jednak większości u nas nie było). Ale też starsze produkcje, jak np. Fosse/Verdon z genialną Michelle Williams będzie dostępne w całości na HBO GO od marca.