Jeśli wydaje Wam się, że obejrzeliście już całego Netflixa i wszystkie inne platformy streamingowe, a do tego nie znajdujecie niczego ciekawego w telewizji, być może majowe premiery zmienią Wasze zdanie.„Almost Happy” (1 maja)

Pół-biograficzna opowieść o Sebastiánie Wainraichu – komiku i osobowości radiowej, który w serialu gra samego siebie. Dziennikarz szuka swojego miejsca na świecie, jednocześnie układając sobie relacje z byłą żona i dwójką dzieci.

Stacja Netflix
Gatunek

dramat

Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Hernán Guerschuny, Alejandro De Grazia, Hernán Guerschuny, Pablo Udenio, Cristian Sessa
Obsada Sebastián Wainraich, Natalie Pérez, Santiago Korovsky
Kraj Argentyna

 


„Into the Night” / „Kierunek: Noc” (1 maja)

Pierwszy belgijski serial oryginalny Netflixa, oparty jednak na książce polskiego autora, czyli „Starości Aksolotla” Jacka Dukaja. Akcja koncentruje się na pasażerach i załodze lotu, który rozpoczął się w Brukseli. Podróż zakłóca nietypowe zjawisko – niespodziewanie promienie słoneczne przyjmują niszczycielską moc. Tej nietypowej anomalii towarzyszą konflikty na pokładzie samolotu, choć wszystkich dotyczy teraz jedna kwestia: walka o przeżycie.

Stacja Netflix
Gatunek

sci-fi, thriller

Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy Jason George
Obsada Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti
Kraj Belgia

 


„Hollywood” (1 maja)

Ryan Murphy („American Horror Story”) określił swoją najnowszą produkcję jako „list miłosny do Tinseltown”. Serial opowiada o złotej erze Hollywood tuż po II wojnie światowej. Problematyka serialu koncentruje się wokół nierówności rasowych i płciowych oraz dyskryminacji. Młodzi filmowcy i aktorzy są gotowi zrobić wszystko, by osiągnąć sukces, jednak droga do niego bywa bardzo wyboista.

Stacja Netflix
Gatunek

dramat

Odcinki 7
Czas trwania ok. 40-50 minut
Twórcy Ian Brennan, Ryan Murphy
Obsada Darren Criss, Laura Harrier, Dylan McDermott, Patti LuPone
Kraj USA

 


„Trying” (1 maja)

Nikki i Jason bezskutecznie starają się od dziecko. Parze głównych bohaterów wszystko dookoła przypomina o pociechach, których tak desperacko pragną. Lekarze nie dają im jednak zbyt wielkich szans, dlatego ci podejmują decyzję o adopcji. „Trying” to lekka i ciepła komedia o dojrzewaniu do roli rodzica, ustatkowaniu się i poszukiwaniach tej jednej, właściwej osoby.

Stacja Apple TV+
Gatunek

komedia

Odcinki
Czas trwania 30 minut
Twórcy Andy Wolton, Chris Sussman, Emma Lawson
Obsada Rafe Spall, Esther Smith, Imelda Staunton, Ophelia Lovibond, Oliver Chris
Kraj Wielka Brytania

 


„Upload” (1 maja)

Komedia twórcy amerykańskiej wersji „The Office”, Grega Danielsa. Historia dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której umierający ludzie mogą zadecydować o „załadowaniu” do pośmiertnego wirtualnego życia. Obsługą takich cyfrowych zaświatów o nazwie „Lakeview” zajmuje się Nora. Tu też po śmierci trafia imprezowicz Nathan, a ich losy zostają splecione.

Stacja Amazon Prime Video
Gatunek

komedia, sci-fi

Odcinki 10
Czas trwania 30 minut
Twórcy Greg Daniels
Obsada Robbie Amell, Andy Allo, Zainab Johnson, Kevin Bigley, Allegra Edwards, Owen Daniels, Andrea Rosen
Kraj USA

 


„Betty” (2 maja)

Kontynuacja filmu z 2018 roku pt.: „Skate Kitchen”. Serial został stworzony przez tę samą osobę, która wyreżyserowała film – Crystal Moselle. Fabuła produkcji skupia się na grupie kobiet, która w zdominowanym przez mężczyzn świecie skaterów musi radzić sobie z uprzedzeniami. Dziewczyny starają się wybić jako skaterki, walcząc w międzyczasie z własnymi problemami.

Stacja HBO
Gatunek

komedia

Odcinki 6
Czas trwania ok. 30 minut
Twórcy Crystal Moselle, Lesley Arfin, Patricia Breen
Obsada Katerina Tannenbaum, Kabrina Adams, Alexander Cooper
Kraj USA

 


„Reno 911” (3 maja)

Seriale opowiadające o pracy policji są obecne w świecie telewizji od bardzo dawna. Tak samo jak parodie tego gatunku, które cieszą się nie mniejszą popularnością. „Reno 911!” od sześciu sezonów przenosi widzów na fikcyjny posterunek policji w tytułowym mieście Reno w Stanach Zjednoczonych, na którym pracują sami nietypowi funkcjonariusze. Niestety produkcja została skasowana w 2009 roku, aby teraz powrócić w wielkim stylu na całkiem nowej platformie streamingowej.

Stacja Quibi
Gatunek

komedia

Odcinki  
Czas trwania ok. 22 minuty
Twórcy Robert Ben Garant, Thomas Lennon, Keri Kenney-Silver
Obsada Cedric Yarbrough, Niecy Nash, Robert Ben Garant, Thomas Lennon, Carlos Alazraqui
Kraj USA

 


„The Eddy” (8 maja)

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku na Netflixie za sprawą grającej w niej Joanny Kulig. Tytułowy Eddy to paryski klub muzyczny, w którym śpiewa nasza rodaczka, odgrywająca rolę Mai. Klub prowadzony jest przez nowojorskiego artystę (granego przez André Hollanda) wraz ze wspólnikiem, Faridem. Sprawy zaczynają się komplikować w momencie, gdy okazuje się, że ten macza palce w nieczystych interesach. Oprócz tego główny bohater boryka się z naprawą relacji z Mają oraz przyjeżdżającą znienacka z Nowego Jorku córką. Serial ma szansę stać na wysokim poziomie artystycznym, ponieważ za jego produkcję odpowiada Damien Chazelle – twórca „La La Land”.

Stacja Netflix
Gatunek

dramat, muzyczny

Odcinki 8
Czas trwania  
Twórcy Alan Poul, Damien Chazelle, Houda Benyamina
Obsada Joanna Kulig, Amandla Stenberg, Leila Bekhti i Tahar Rahim, Andre Holland
Kraj Wielka Brytania

 


„Solar Opposites” (8 maja)

Animowane przygody czwórki kosmitów, którzy po ucieczce przed zniszczeniem ich rodzinnej planety trafiają na amerykańskie przedmieścia. Życie tutaj nie będzie należało do najłatwiejszych, jednak kto jak kto, ale oni niewątpliwie sobie poradzą – gorzej będą mieć jednak spotykani przez nich ludzie. Nie zabraknie tu zakręconych akcji, a produkcja niewątpliwie powinna zainteresować fanów serialu „Rick and Morty”.

Stacja Hulu
Gatunek

animacja, komedia, sci-fi

Odcinki 8
Czas trwania 20-30 minut
Twórcy Mike McMahan, Justin Roiland
Obsada Sean Giambrone, Mary Mack, Justin Roiland
Kraj USA

 


„Valeria” (8 maja)

Tytułowa Valeria przeżywa kryzys twórczy oraz problemy w życiu małżeńskim. Pocieszenia w tym trudnym dla niej czasie poszukuje u swoich trzech najbliższych przyjaciółek: Carmen, Loli i Narei. Wyrusza w podróż, która może stać się dla niej czasem oczyszczenia. Paczka znajomych pogrążona jest w emocjonalnej mieszance wybuchowej. Począwszy od miłości, zdrady, wątpliwości, na radości skończywszy. Serial powstał na podstawie powieści Elísabet Benavent.

Stacja Netflix
Gatunek

dramat

Odcinki 8
Czas trwania  
Twórcy Inma Torrente, Nely Reguera
Obsada Diana Gómez , Silma López, Paula Malia, Teresa Riott, Ibrahim AlSham, Benjamín Alfonso
Kraj Hiszpania

 


„I Know This Much Is True” (11 maja)

Dominick Birdsey cierpi z powodu zespołu stresu pourazowego, z kolei jego brat bliźniak – Thomas ma schizofrenię paranoidalną. Po tym, jak zostaje odesłany do szpitala psychiatrycznego, a cała rodzina zdaje się od niego odwrócić, Dominick nie zamierza się poddać i walczy o wypuszczenie brata. 

Stacja HBO
Gatunek

dramat

Odcinki 7
Czas trwania  
Twórcy Derek Cianfrance
Obsada Mark Ruffalo, Kathryn Hahn, Mellisa Leo
Kraj USA

 


„Barkitecture” (11 maja)

Quibi ze swoją ofertą coraz mocniej przebija się pośród innych serwisów VOD. Tym razem platforma przygotowała dla nas produkcję na wzór „Home Makeovers”, z tym że remontowane w niej będą nie domy – a psie budy. Przy czym słowo „remontowane” jest tutaj dość umowne, bowiem prowadzący program – Tyler Cameron i Delia Kenzas – będą starali się dostarczyć pieskom ekstremalnych wygód, tak by ekstrawaganckie budy sprostały wymaganiom właścicieli.

Stacja Quibi
Gatunek

reality show

Odcinki  
Czas trwania 10 minut
Twórcy Tyler Cameron, Delia Kenzas
Obsada Tyler Cameron, Delia Kenzas
Kraj USA

 


„Trial by Media” (11 maja)

Dokument opowiada o najbardziej znanych sprawach sądowych, na których przebieg wpływ miały media. Tytuł nawiązuje do tego, jak często mają one znaczenie dla wyroku sądowego. Wśród procesów przedstawione zostaną między innymi: sprawa Jenny Jones, upadek polityczny Roda Blagojevicha czy zastrzelenie przez nowojorską policję afrykańskiego emigranta Amadou Diallo.

Stacja Netflix
Gatunek

dokument

Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Skye Borgman, Garrett Bradley
Obsada George Clooney, Jeffrey Toobin
Kraj USA

 


„Chichipatos” (15 maja)

Juanquini to nieudolny magik, usiłujący w jakiś sposób wesprzeć swoją rodzinę, która nie traktuje go poważnie. Jednak jedna sztuczka całkowicie zmienia jego życie. Na jednym z występów doprowadza do zniknięcia poszukiwanego przez policję przestępcy i nie potrafi go przywrócić. Teraz jest poszukiwany zarówno przez służby mundurowe, jak i przez członków gangu.

Stacja Netflix
Gatunek

komedia

Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Dago Garcia Illega
Obsada Mariana Gomez, Antonio Sanint, Lina Tejeiro
Kraj Hiszpania

 


„Dérapages” (15 maja)

Głównym bohaterem produkcji jest Alain Delambre (Eric Cantona), który jest doszczętnie zmęczony i upokorzony trwającym już sześć lat bezrobociem. Jego życie może zmienić się tylko wtedy, kiedy ten dostanie ofertę pracy od cenionej prestiżowej francuskiej firmy. Jednak aby otrzymać posadę, Alain musi przewartościować swoje dotychczasowe poglądy i naruszyć dotychczas przyjęte zasady. Czy praca marzeń jest tego warta?

Stacja Netflix (międzynarodowa dystrybucja), ARTE (stacja macierzysta)
Gatunek

thriller

Odcinki 6
Czas trwania ok. 52 minuty
Twórcy Ziad Doueiri, Pierre Lemaitre, Perrine Margaine
Obsada Eric Cantona, Suzanne Clément, Alex Lutz
Kraj Francja

 


„The Great” (15 maja)

Katarzyna Wielka do dziś uważana jest za jedną z najwybitniejszych władczyń Rosji. Jej życie wielokrotnie było inspiracją różnorodnych tekstów kultury – dołączył do nich także serial Hulu. „The Great” nie jest jednak poważną i drobiazgową historyczną produkcją, ponieważ twórcy dodali do fabuły nowoczesnego, komediowego szlifu, przez co całość ma wydźwięk mocno rozrywkowy.

Stacja Hulu
Gatunek

historyczny, komedia

Odcinki 10
Czas trwania  
Twórcy Tony McNamara
Obsada Elle Fanning, Nicholas Hoult
Kraj Wielka Brytania, Australia

 


„White Lines” (15 maja)

Ciało słynnego DJ-a z Manchesteru zostaje odkryte dwadzieścia lat po jego tajemniczym zniknięciu z Ibizy. Siostra zaginionego powraca na piękną hiszpańską wyspę, aby odkryć tajemnicę, która pogrzebała jej brata. Jej śledztwo doprowadzi do zaskakujących odkryć i zmusi do konfrontacji z niebezpieczną przeszłością. Serial został stworzony przez twórcę „La casa de papel”.

Stacja Netflix
Gatunek

dramat

Odcinki 10
Czas trwania ok. 50 minut
Twórcy Álex Pina
Obsada Guillermo Lasheras, Pedro Casablanc, Javier Garrido García
Kraj Hiszpania, Wielka Brytania

 


„La reina de Indias y el conquistador” (16 maja)

Netflix zabiera nas w podróż sześć wieków wstecz, do Ameryki Południowej czasu konkwistadorów. Serial skupi się na losie rdzennej Kolumbijki, Cataliny, która nie potrafi wybaczyć jednemu z hiszpańskich zdobywców nowego świata krzywd, wyrządzonych bezpośrednio jej, a także innym mieszkańcom tamtejszych ziem. Poprzysięga więc zemstę.

Stacja Netflix
Gatunek

dramat historyczny

Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Johhny Ortiz, Camilo Villamizar, Juan Carlos Vásquez
Obsada Essined Rivera Aponte, Emmanuel Esparza
Kraj Kolumbia

 


„Patria” (17 maja)

Serial ten jest adaptacją książki pod tym samym tytułem, która określana jako jedna z najważniejszych hiszpańskich powieści ostatniej dekady. „Patria” przedstawia niesamowitą historię ostatnich kilkudziesięciu lat Kraju Basków od połowy lat 80. do 2011 roku. Bohaterami serialu są członkowie dwóch baskijskich rodów. Produkcja reklamowana jest jako opowieść o ludzkich uczuciach, zniszczonych relacjach, terroryzmie i jego pokłosiu, a także o wybaczeniu.

Stacja HBO España
Gatunek

dramat

Odcinki 8
Czas trwania ok. 50 minut
Twórcy Felix Viscarret, Oscar Pedraza, Teddy Villalba, Aitor Gabilondo
Obsada Susana Abaitua, Mario Mayo, Eneko Sagardoy, Jose Ramon Soroiz
Kraj Hiszpania

 


„Hightown” (18 maja)

Jackie Quinones głównie używa swojej odznaki do podrywania turystek w klubach i nie traktuje pracy wystarczająco poważnie. A przynajmniej dopóki nie znajduje na plaży zwłok dziewczyny postrzelonej w głowę. Postanawia rozwiązać zagadkę morderstwa na własną rękę, przez co wplątuje się w niebezpieczną epidemię heroinową w mieście. Pomaga jej detektyw Ray Abruzzo, który nie cofnie się przed niczym, żeby zakończyć sprawę.

Stacja Starz
Gatunek

dramat, kryminał

Odcinki 8
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Rebecca Cutter, Gary Lennon
Obsada Monica Raymund, James Badge Dale
Kraj USA

 


„Snowpiercer” (18 maja)

Przyszłość jest pełna zimna i strachu o własny los. Cywilizacja upadła, na własną prośbę, przez igranie z siłami natury. Nieliczni, którzy ocaleli, znaleźli schronienie w pociągu przemierzającym lodowe pustkowie, będące kiedyś pełne życia i ciepła. Podobnie jak przed apokalipsą, tak i teraz społeczeństwo ocalonych współpasażerów podzieliło się na biednych i bogatych, wpływowych i tych bez znaczenia. Konflikt prędzej czy później wybuchnie, pytanie tylko, z jakim skutkiem dla pasażerów i samego pociągu. Serial został stworzony na podstawie kultowego komiksu i filmu z 2009 roku. 

Stacja TNT
Gatunek

sci-fi

Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Josh Friedman
Obsada Daveed Digs, Jennifer Connelly, Mickey Sumner, Annalise Basso, Sasha Frolova, Alison Wright
Kraj USA

 


„Stargirl” (18 maja)

Nowa produkcja bazująca na komiksach wydawnictwa DC Comics skupi się na postaci Courtney Whitmore – nastolatki przeprowadzającej się do nowego miejsca. Tutaj przypadkowo trafi ona na magiczną broń i wraz z grupą nietypowych młodych bohaterów postara się powstrzymać złoczyńców.

Stacja DC Universe
Gatunek

akcja, przygodowy

Odcinki 13
Czas trwania 40-50 minut
Twórcy Geoff Johns, Greg Berlanti
Obsada Brec Bassinger, Luke Wilson, Amy Smart, Cameron Gellman, Yvette Monreal, Meg DeLacy, Neil Jackson
Kraj USA

 


„Dead Still” (19 maja)

Akcja serialu rozgrywa się w Irlandii lat 80. XIX wieku. Wiktoriańska opowieść przedstawi nam historię Brocka Blennerhasseta, którego dotychczas dobra reputacja jest zagrożona. Brock zostaje wciągnięty w mroczną, kryminalną intrygę. Czy uda mu się rozwiązać ten problem?

Stacja Acorn TV
Gatunek

komediodramat

Odcinki 6
Czas trwania ok. 30 minut
Twórcy John Morton, Imogen Murphy
Obsada Michael Smiley, Eileen O’Higgins, Aidan O’Hare
Kraj Irlandia, Kanada, Niemcy

 


„The Genetic Detective” (19 maja)

Nowy serial dokumentalny od ABC odkryje przed nami tajemnice genetyki śledczej. Prowadząca show CeCe Moore na naszych oczach wykorzysta swoje umiejętności badawcze, aby rozwiązać wiele nieoczywistych spraw kryminalnych. „The Genetic Detective” to koprodukcja z ABC News i XCON Productions.

Stacja ABC
Gatunek

dokument kryminalny

Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Carrie Cook, Marc Dorian, Christine Connor, Christopher K. Dillon
Obsada CeCe Moore
Kraj USA

„Control Z” (22 maja)

Meksykańska teen drama od Netflixa, ze sporym potencjałem na podbicie serc międzynarodowej widowni. Serial skupi się na losach uczniów szkoły El Colegio Nacional, których z pozoru spokojna szkolna egzystencja zostaje zmącona przez tajemniczego hakera. Stopniowo ujawnia on kompromitujące informacje na temat osób zaliczanych do grupy popularnych, co skutkuje nagłym wzrostem statusu tych uważanych do tej pory za szkolnych wyrzutków. Należąca do tej drugiej grupy – Sofia – stara się jednak przeszkodzić hakerowi. Czy uda się ujawnić jego tożsamość?

Stacja Netflix
Gatunek

dramat

Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada Ana Valeria Becerril, Michael Ronda, Yankel Stevan
Kraj Meksyk

 


„Penance” (22 maja)

Rosalie i jej córka są pogrążone w żałobie. Egzystencja stanowi dla nich prawdziwą katorgę. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem w ich życiu młodego i przystojnego chłopaka, Jeda. Pozwala im on uwierzyć w mniej bolesną przyszłość. Jednak czy trójkąt bohaterów „Penance” może bezkarnie trwać?

Stacja Sundance Now
Gatunek

thriller

Odcinki 3
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Maurice Sweeney, Kate O’Riordan
Obsada Julie Graham, Tallulah Greive, Nico Mirallegro
Kraj Wielka Brytania

 


„Barskins” (26 maja)

National Geographic coraz śmielej otwiera się na seriale fabularne. Tym razem stacja przygotowała dla nas produkcję bazującą na powieści Annie Proul – “Barskins”. Serial opowie o Ameryce Północnej z czasów XVII wieku, do której przybywają Rene i Charles – imigranci pracujący jako drwale. „Barskins” zwróci uwagę na istotny do dzisiaj problem masowej wycinki lasów.

Stacja National Geographic
Gatunek

dramat

Odcinki 8
Czas trwania  
Twórcy Elwood Reid
Obsada David Thewlis, Marcia Gay Harden
Kraj USA

 


„Central Park (29 maja)

Seriale animowane od jakiegoś czasu wyraźnie zaczynają zyskiwać coraz większe uznanie wśród widzów, stacji telewizyjnych i platform streamingowych. Każdy z nich chce stworzyć projekt, który swoim unikalnym klimatem i fabułą przyciągnie nowe grono widzów, ale nie jest to zadanie proste. Apple TV+ postanowiło stworzyć animację muzyczną, której akcja dzieje się w tytułowym Central Parku w Nowym Jorku. Główni bohaterowie żyją i pracują w parku, dbając o niego każdego dnia, co w dłuższej perspektywie może nawet ocalić świat.

Stacja Apple TV+
Gatunek

animacja, muzyczny

Odcinki 13
Czas trwania  
Twórcy Loren Bouchard, Josh Gad, Nora Smith
Obsada Kristen Bell, Tituss Burgess, Daveed Diggs, Josh Gad, Kathryn Hahn
Kraj USA

 


„Space Force” (29 maja)

Serial będzie prawdziwym spełnieniem marzeń dla fanów mockumentów, takich jak „The Office” czy „Parks and Recreation”, oraz tematu kosmosu. „Space Force” to komedia od twórców właśnie tych dwóch najpopularniejszych seriali parodiujących dokumenty, którzy tym razem będą śledzić losy nowego oddziału militarnego – Siły Kosmiczne. Zadaniem tej specjalnej grupy jest ponowne wysłanie człowieka na Księżyc jak najszybciej się da i przejęcie całkowitej władzy nad światem.

Stacja Netflix
Gatunek

komedia

Odcinki 10 
Czas trwania ok. 30 minut
Twórcy Greg Daniels, Steve Carell
Obsada Owen Daniels, Steve Carell, John Malkovich
Kraj Argentyna

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.