Listopad będzie miesiącem pełnym wrażeń. Nie dość, że tacy aktorzy filmowi jak Julia Roberts, Eric Bana czy Benicio del Toro przechodzą do świata seriali, to jeszcze czeka nas pierwsza polska produkcja Netflixa. Zdecydowanie będzie co oglądać.„Homecoming” (2 listopada)

Serial opowiada o kobiecie, która pracuje w ośrodku społecznym pomagającym młodym żołnierzom, którzy dopiero wrócili z misji wojskowych. Zostali psychicznie okaleczeni i nie potrafią wrócić do normalnego funkcjonowania. Jednym z podopiecznych jest Walter Cruz, który skrywa pewną niemoralną tajemnicę.

Stacja Amazon Prime Video
Gatunek Dramat, Kryminał
Odcinki 11
Czas trwania ok. 30 min
Twórcy Sam Esmail, Eli Horowitz, Micah Bloomberg
Obsada Julia Roberts, Bobby Cannavale
Kraj USA


„Medal of Honor” (9 listopada)

Przeniesieni zostajemy na fronty wszystkich najważniejszych wojen, w jakich brały udział Stany Zjednoczone, od II wojny światowej, przez Wietnam i Koreę, aż po konflikt w Afganistanie.

Stacja Netlfix
Gatunek Dokumentalny, Dramat, Wojenny
Odcinki 8
Czas trwania ok. 60 min
Twórcy  
Obsada Joseph Cross, Ben Schwatz, Steven R. McQueen, Paul Wesley
Kraj USA


„Warrior” (13 listopada)

Ten serial to dramat kryminalny opowiadający o społeczeństwie, lojalności i zdradzie. Historia skupia się przede wszystkim na policjantce, Louise oraz na weteranie wojennym. Premiera produkcji w Danii była w październiku, jednak dopiero teraz będzie do niej międzynarodowy dostęp dzięki premierze na Netflixie.

Stacja Netflix
Gatunek Dramat, Kryminał
Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada Dar Salim, Danica Curcic, Lars Ranthe
Kraj Dania

„Origin” (14 listopada)

Fabuła skupia się na losie obcych sobie ludzi, którzy znaleźli się na pokładzie lecącego na odległą planetę statku kosmicznego. By przeżyć, porzuceni pasażerowie muszą połączyć swoje siły i współpracować, co nie zawsze będzie proste. Z czasem odkrywają, że jeden z ich towarzyszy nie jest tym, za kogo się podawał. Logan to wściekły i arogancki młodzieniec, który jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla otaczających go osób. Kapitanem statku bardzo szybko zostaje stanowcza i odpowiedzialna Lana, a na pozycję lidera wysuwa się mrukowaty Shun.

Stacja YouTube Premium
Gatunek Sci-Fi
Odcinki 10
Czas trwania ok. 45 min
Twórcy  
Obsada Philipp Christopher, Adelayo Adedayo, Tom Felton
Kraj Wielka Brytania


„The Kominsky Method” (16 listopada)

Historia dwójki wieloletnich przyjaciół. Sandy Kominsky to były gwiazdor i nauczyciel aktorstwa, a Norman Newlander jest dawnym agentem Sandy’ego. Mimo swojego dojrzałego wieku, mężczyzni zręcznie radzą sobie z przeszkodami stawianymi im przez życie i pokazują, że stara przyjaźń nie rdzewieje.

Stacja Netflix
Gatunek Komedia
Odcinki 8
Czas trwania ok.30 min
Twórcy Chuck Lorre
Obsada Michael Douglas, Sarah Baker, Alan Arkin
Kraj USA


„Narcos: Mexico” (16 listopada)

Wczesne lata 80. XX wieku. Serial przedstawia historię kartelu z Guadalajary oczami amerykańskiego agenta DEA, który będzie walczył z meksykańskimi baronami narkotykowymi.

Stacja Netflix
Gatunek Dramat, Kryminał
Odcinki 10
Czas trwania ok. 50 min
Twórcy Scott Teems, Doug Miro
Obsada Diego Luna, Michael Pena, Alyssa Diaz
Kraj  


„She-Ra and the Princesses of Power” (16 listopada)

Historia pokazana w serialu opowiada o młodej Adorze, która została w dzieciństwie porwana przez Hordę, ale w wyniku przedziwnego zbiegu okoliczności otrzymała nadludzkie moce, stając się She-Rą. Dziewczyna szybko odkrywa swoje prawdziwe pochodzenie i postanawia przyłączyć się do rebelii, mającej na celu obalenie władzy Hordy.

Stacja Netflix
Gatunek Akcja, Animacja, Przygodowy
Odcinki 8
Czas trwania  
Twórcy Noelle Stevenson
Obsada Aimee Carrero, Joe Amato, Lauren Ash
Kraj USA

„Enemies: The President, Justice & The FBI” (18 listopada)

Stacja Showtime
Gatunek Dokumentalny
Odcinki 4
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada  
Kraj USA

„Escape at Dannemora” (18 listopada)

Serial opowiada historię konfliktu w więzieniu w Nowym Jorku w 2015 roku, w który wplątana była dwójka morderców, którym pomagała pracująca w więzieniu żona jednego z nich.

Stacja Showtime
Gatunek Dramat
Odcinki 8
Czas trwania  
Twórcy Brett Johnson, Michael Tolkin
Obsada Benicio Del Toro, Patricia Arquette, Paul Dano
Kraj USA


My Brilliant Friend” (18 listopada)

Główna bohaterka opowiada o swoim życiu i ciągle trwającej przyjaźni z poznaną w szkole dziewczyną, którą poznała w latach 50. XX wieku.

Stacja HBO
Gatunek Dramat
Odcinki 8
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada Valentina Acca, Antonio Buonanno, Gennaro Canonico
Kraj USA, Włochy


„The Little Drummer Girl” (19 listopada)

Serial na podstawie książki Johna le Carré. Fabuła skupi się na historii brytyjskiej aktorki, która wbrew własnej woli zostanie uwikłana w szpiegowskie rozgrywki pomiędzy Mosadem, czyli izraelskim wywiadem, a palestyńskimi terrorystami. Gra toczyć się będzie o zemstę za śmierć wysoko postawionego izraelskiego dyplomaty. Produkcja ma brytyjską premierę 28 października, jednak międzynarodowo będzie dostępna dopiero od 19 listopada.

Stacja AMC
Gatunek Dramat, Thriller
Odcinki 6
Czas trwania ok. 120 min
Twórcy  
Obsada Florence Pugh, Alexander Skarsgård, Michael Shannon
Kraj USA, Wielka Brytania


„Dirty John” (25 listopada)

Serial oparty na popularnych podcastach, które opowiadały o przystojnym mężczyźnie, świadomym swojego działania na płeć przeciwną. Postanawia on wykorzystać to do swoich niecnych celów. Wciąga kobiety w romanse, nie stroniąc od kłamstw. Jedną z jego ofiar jest Debra Newell, samotna matka i odnosząca sukcesy dekoratorka wnętrz. Wraz ze swoją córką namiętnie ogląda serial „The Walking Dead”, co okaże się dla ich bezpieczeństwa wręcz zbawienne.

Stacja Bravo
Gatunek Dramat
Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada Eric Bana, Connie Britton, Julia Garner
Kraj USA


„Baby” (30 listopada)

Fabuła skupia się na grupie nastoletnich prostytutek, pochodzących z rzymskiej dzielnicy Parioli. Odrzuciły one normy społeczne, by odszukać własną tożsamość i stać się niezależnymi. Napotykamy wiele sekretów, zakazaną miłość i problemy rodzinne.

Stacja Netflix
Gatunek Dramat
Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy  Antonio Le Fosse, Giacomo Mazzariol, Marco Raspanti
Obsada  Alice Pagani, Benedetta Porcaroli, Ed Hendrik
Kraj Włochy


„1983” (30 listopada)

Pierwsza polska oryginalna produkcja Netflixa. Serial przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której Związek Radziecki nigdy nie upadł, zimna wojna trwa nadal, a w Polsce utworzono państwo policyjne.

Stacja Netflix
Gatunek Thriller
Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Joshua Long, Agnieszka Holland
Obsada Ewa Błaszczyk, Andrzej Chyra, Agnieszka Glińska
Kraj Polska

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.