Mimo że kwiecień to przede wszystkim miesiąc powrotów, warto mimo wszystko zwrócić uwagę na nowości. Wśród nich opowieść o niebezpiecznej grze z seryjną morderczynią, tragiczna w skutkach podróż po kosmosie czy też kolejna animacja dla dorosłych od Adult Swim.„The Crossing” (2 kwietnia)

Uchodźcy z ogarniętego krwawą wojną kraju starają się znaleźć schronienie w amerykańskim mieście. Z czasem okazuje się, że są to mieszkańcy Ameryki, a wojna, przed którą uciekają, rozgrywa się 180 lat w przyszłości.

Stacja ABC
Gatunek Dramat
Odcinki 11
Czas trwania ok. 42 minut
Twórcy Jay Beattie, Dan Dworkin
Obsada Steve Zahn, Rick Gomez, Grant Harvey
Kraj USA

„Kiss Me First” (2 kwietnia)

Serial skupia się na temacie realnego i często niebezpiecznego wirtualnego świata. Nieśmiała, 17-letnia Leila poznaje w grze impulsywną Tess, która zmienia jej życie. Jednak kiedy dziewczyna pojawia się w realnym świecie nastolatki, Leila zaczyna podejrzewać, że gra nie jest tak niewinnym rajem, jak mogło się wydawać.

Stacja Channel 4
Gatunek Thriller
Odcinki 6
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Brian Elsley, Laura Deeley, Jamie Brittain
Obsada Tallulah Hadon, Simona Brown, Matthew Beard
Kraj UK

„The Last O.G.” (3 kwietnia)

Po 15 latach Tray opuszcza mury więzienia i wraca do swojej dzielnicy, Brooklynu, gdzie musi stawić czoła nowej rzeczywistości i nauczyć się żyć od nowa.

Stacja TBS
Gatunek Komedia
Odcinki 10
Czas trwania ok. 30 minut
Twórcy John Carcieri, Jordan Peele
Obsada Tracy Morgan, Tiffany Haddish
Kraj USA

„Rekyl” (5 kwietnia)

Serial na podstawie prawdziwych wydarzeń. Podczas nalotu policyjnego na siedzibę handlarzy narkotyków, ginie jeden z przestępców, a pozostali trafiają do więzienia. Narkotyki i pieniądze przepadają bez śladu. Kilka lat później z więzienia zwolnieni próbują dociec, co stało się z pieniędzmi i towarem. Szybko okazuje się, że za całą sprawą stoją skorumpowani policjanci.

Stacja TV3
Gatunek Dramat kryminalny
Odcinki  
Czas trwania  
Twórcy Arne Berggren, Kristine Berg
Obsada Odin Waage, Silje Torp, Petronella Barker
Kraj Norwegia

TEASER


„Deep State” (3 kwietnia)

Max Easton to były agent wywiadu, który próbuje żyć normalnie. Przeszłość daje jednak o sobie znać i mężczyzna musi wrócić do swojej poprzedniej pracy. Z czasem staje się częścią spisku.

Stacja FOX
Gatunek Thriller
Odcinki 8
Czas trwania  
Twórcy Simon Maxwell, Matthew Parkhill
Obsada Max Strong, Joe Dempsie
Kraj Wielka Brytania

„The Boss Baby: Back in Business” (6 kwietnia)

Serial animowany będący spin-offem filmu „The Boss Baby” z 2017 roku. Tym razem Boss Baby zaprasza swojego starszego brata, Tima, do siedziby Baby Corp, by nauczyć go robienia interesów.

Stacja Netflix
Gatunek Serial animowany
Odcinki 13
Czas trwania ok. 25 minut
Twórcy Brandon Sawyer
Obsada David W. Collins, JP Karliak, Pierce Gagnon
Kraj USA

„The City & The City” (6 kwietnia)

Adaptacja powieści China Miéville’a o tym samym tytule. W mieście Besźel zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety. Zajmujący się tą sprawą inspektor odkrywa, że nie trafił wyłącznie na ślad zbrodni, ale także ogromnego spisku, który ściągnie na niego ogromne niebezpieczeństwo.

Stacja BBC Two
Gatunek Kryminał
Odcinki 4
Czas trwania  
Twórcy  Toni Grisoni, China Miéville
Obsada David Morrisey, Lara Pulver
Kraj Wielka Brytania

„An American Murder Mystery: The Staircase” (8 kwietnia)

Sprawą śmierci Kathleen Peterson żyły całe Stany Zjednoczone. 9 grudnia 2001 roku jej mąż i pisarz powiadomił policję, iż kobieta upadła ze schodów po spożyciu dużej ilości alkoholu i leków. Zginęła na miejscu. Choć badania toksykologiczne potwierdziły słowa męża, ilość krwi, która znajdowała się na miejscu zbrodni, świadczyła o tym, że kobieta nie zginęła jedynie od upadku. Policja stwierdziła, że kobieta musiała zostać raniona w głowę wiele razy i to spowodowało zgon. Podejrzenia spadły na męża, a rozprawa jedynie potwierdziła przypuszczenia. Michael Peterson został skazany na dożywocie, jednak 8 lat później pojawiły się nowe fakty w sprawie. Mężczyzna został zwolniony i otrzymał prawo do ponownego rozpoczęcia procesu. Tajemnicza śmierć kobiety wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Stacja Investigation Discovery
Gatunek Dokument
Odcinki 3
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada  
Kraj USA

 


„Ballmastrz: 9009” (8 kwietnia)

Animacja dla dorosłych. Gaz Digzy to imprezowa supergwiazda, która za swoje destrukcyjne wybryki zostaje przeniesiona do najgorszego zespołu – The Leptons. Jedyną drogą na szczyt jest doprowadzenie nieudaczników do zwycięstwa w brutalnej grze.

Stacja Adult Swim
Gatunek Animacja
Odcinki 4
Czas trwania 15
Twórcy Christy Karacas
Obsada Eric Bauza, Jessica DiCicco, Christy Karacas
Kraj USA

„Killing Eve” (8 kwietnia)

Serial na podstawie powieści „Villanelle” autorstwa Luke'a Jenningsa. Fabuła skupia się na dwóch niezwykle inteligentnych kobietach: psychopatycznej morderczyni Villanelle oraz przykutej do biurka pracowniczki ochrony Eve, która będzie usiłowała ją schwytać.

Stacja BBC America
Gatunek Thriller
Odcinki 8
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Phoebe Waller-Bridge 
Obsada Fiona Shaw, Sandra Oh, Jodie Comer
Kraj USA

„In Contempt” (10 kwietnia)

Fabuła skupia się na Gwen Sullivan, pracującej w Nowym Jorku prawniczce, która dzięki swojej pasji i ogromnemu zaangażowaniu uważana jest za najlepszego adwokata w okolicy.

Stacja BET
Gatunek Dramat
Odcinki 10
Czas trwania  
Twórcy Terri Kopp
Obsada Erica Ash, Megan Hutchings, Tobias Truvillion
Kraj Kanada

 


„America Inside Out With Katie Couric” (11 kwietnia)

Dziennikarka Katie Couric podejmuje się badania problemów, z jakimi Amerykanie muszą zmierzać się każdego dnia. Porusza tematykę dyskryminacji rasowej, feminizmu, jak również innowacji technologicznych.

Stacja National Geographic
Gatunek Dokument
Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy  
Obsada Katie Couric
Kraj USA

„Chef’s Table: Pastry” (13 kwietnia)

Serial skupia się na życiu sześciu znanych, międzynarodowych szefów kuchni. Kolejna odsłona dokumentu skoncentruje się na pracy cukierników.

Stacja Netflix
Gatunek Dokument
Odcinki 4
Czas trwania ok. 45 minut
Twórcy  
Obsada Christina Tosi, Corrado Asenza
Kraj USA

„Lost In Space” (13 kwietnia)

Rodzina Robinsonów zostaje wybrana do przeniesienia się w kosmos i rozpoczęcia kolonizacji w odległej galaktyce. Podczas podróży nieszczęśliwie zbaczają z kursu i muszą odnaleźć się w nowej, nieznanej im rzeczywistości. Miejsce, do którego trafili, jest niezwykle niebezpieczne i bardzo odległe od przestrzeni, w której mieli rozpocząć nowe życie.

Stacja Netflix
Gatunek Science-fiction
Odcinki 10
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Irwin Allen, Matt Sazama, Burk Sharpless
Obsada Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens
Kraj USA

„Civilizations” (17 kwietnia)

Serial w kolejnych odcinkach przedstawia różne historie zachodniej sztuki, architektury i filozofii od czasów średniowiecza.

Stacja PBS
Gatunek Dokument
Odcinki 9
Czas trwania  
Twórcy Melanie Fall, Jonty Claypole, Mark Bell
Obsada  
Kraj  

„AMC Visionaries: James Cameron’s Story of Science Fiction” (30 kwietnia)

Serial skupia się na postaci Jamesa Camerona – uznanego reżysera i producenta filmów o tematyce science fiction. W każdym z odcinków wybitny twórca odkrywa początki fantastyki naukowej oraz przekazuje zdobytą przez lata wiedzę. Przeprowadza rozmowy z wieloma, równie zasłużonymi osobistościami w tym gatunku, m.in. ze Stevenem Spielbergiem, Georgem Lucasem, Ridleyem Scottem czy Christopherem Nolanem.

Stacja AMC
Gatunek Dokument
Odcinki 6
Czas trwania  
Twórcy James Cameron, Maria Wilhelm
Obsada James Cameron
Kraj  

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.