4

Niemiecka odpowiedź na „Stranger Things”, przygody templariuszy czy groteskowy duet byłego policjanta i wyimaginowanego jednorożca? Co planujecie oglądać w tym miesiącu?„DARK” (1 grudnia)

Serial skupi się na zniknięciu dwójki dzieci w małym niemieckim miasteczku, w którym koncepcja czasu została wywrócona do góry nogami. Zagadką w tym przypadku nie jest to, kto porwał dzieci... lecz kiedy. „Dark” utrzymane jest w tonie mrocznego science fiction, kreowanego na podobieństwo takich tytułów jak „Stranger Things”, „The OA” czy „Twin Peaks”. Mimo kilku oczywistych skojarzeń ze znanymi amerykańskimi produkcjami nowemu projektowi Netflixa bliżej do klimatu dzieł europejskich niż tych zza oceanu. Nie bez powodu – serial wywodzi się z Niemiec.

Stacja Netflix
Gatunek dramat, thriller
Odcinki 10
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Baran bo Odar, Jantje Friese
Obsada Ulrich Nielsen, Charlotte Doppler
Kraj Niemcy

„JUL I BLODFJELL” (1 grudnia)

Stary i umierający Konrad Soot zbiera swoją rodzinę by spędzić z nią święta i rozdzielić spadek. Jednak otrzymanie spadku ma swoją cenę.

Stacja TV Norge
Gatunek komedia kryminalna
Odcinki 24
Czas trwania ok. 20 minut
Twórcy Lars Kristian Flemmen
Obsada Ine Jansen, Atle Antonsen, Lene Kongsvik
Kraj Norwegia

„JAKTEN PÅ TIDSKRISTALLEN” (1 grudnia)

Trójka głównych bohaterów - dzieci o imionach Asrin, Lima i Max - to uczniowie Akademii Przyszłości - szkoły dla niezwykle obdarzonych dzieci. Główni bohaterowie zostają wybrani do udziału w tajemniczym projekcie, którego celem jest odnalezienie kryształu czasu.

Stacja SVT
Gatunek sci-fi
Odcinki 24
Czas trwania ok. 15 minut
Twórcy Oskar Mellander, Tord Danielsson
Obsada Eva Rydberg, Mona Orraryd, Rikard Wolff
Kraj Szwecja

„KNIGHTFALL” (6 grudnia)

Templariusze byli najpotężniejszym, najbogatszym i najbardziej tajemniczym zakonem rycerskim swoich czasów. „Knightfall” zagłębia się w świat tego legendarnego bractwa – bitwy o Ziemię Świętą, skomplikowane relacje z królem Francji... oraz zdradę, która ostatecznie doprowadziła do tragicznego upadku zakonu. 

Stacja History
Gatunek dramat, akcja
Odcinki 10
Czas trwania ok. 45 minut
Twórcy Don Handfield, Richard Rayner
Obsada Tom Cullen, Pádraic Delaney
Kraj USA

„HAPPY!” (6 grudnia)

„Happy!” jest adaptacją komiksu Granta Morrisona i Daricka Robertsona pod tym samym tytułem. Nick Sax to zapijaczony i skorumpowany były policjant, który został płatnym zabójcą. Jego egzystencja kręci się wokół dorywczych morderstw, przygodnego seksu i zdrad. Podczas nieudanej roboty zostaje postrzelony, ale udaje mu się przeżyć. Jedyną konsekwencją otarcia się o śmierć jest pojawienie się w jego życiu latającego, niebieskiego jednorożca o imieniu Happy.

Stacja SyFy
Gatunek kryminał, komedia, fantasy
Odcinki 6
Czas trwania ok. 40 minut
Twórcy Brian Taylor, Grant Morrison
Obsada Christopher Meloni, Patton Oswalt
Kraj USA

„WORMWOOD” (15 grudnia)

Lata 50. i 60. ubiegłego wieku. CIA prowadzi badania nad wpływem LSD na umysł człowieka. W projekcie bierze udział między innymi jeden z agentów – Frank Rudolph Olsen, który pod wpływem narkotyku popełnia samobójstwo. W serialu zobaczymy fragmenty autentycznych nagrań, w których osoby związane w jakiś sposób ze sprawą wypowiadają się na jej temat.

Stacja Netflix
Gatunek thriller, doumentalny
Odcinki 6
Czas trwania ok. 45 minut
Twórcy Errol Morris, Steven Hathaway
Obsada Peter Sarsgaard, Bob Balaban
Kraj USA

„ERASED” (15 grudnia)

Satoru po morderstwie matki wykorzystuje swoje niezwykłe umiejętności i cofa się w czasie o 18 lat, by zapobiec śmierci jej i trójki uczniów.

Stacja Netflix
Gatunek dramat, sci-fi
Odcinki 12
Czas trwania ok. 45 minut
Twórcy Ten Shimoyama
Obsada Yuki Furukawa, Mio Yuki, Jin Shirasu
Kraj Japonia

„JEAN-CLAUDE VAN JOHNSON” (16 grudnia)

Jean-Claude Van Damme to światowej sławy gwiazda sztuk walki i filmu. Zna go każdy. Ale nie każdy wie, że pracuje też jako tajny agent pod pseudonimem Johnson. Pod wpływem spotkania ze straconą miłością wraca do gry po długiej emeryturze. Tym razem będzie bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek. Prawdopodobnie...

Stacja Amazon
Gatunek akcja, komedia
Odcinki 6
Czas trwania ok. 30 minut
Twórcy Peter Atencio, Dave Callaham
Obsada Jean-Claude Van Damme, Kat Foster
Kraj USA

„LA CASA DE PAPEL” / „MONEY HEIST” (20 grudnia)

Tajemniczy mężczyzna, znany jako El Profesor, planuję napaść o jakiej jeszcze nie słyszano.  Aby zrealizować ambitny plan rekrutuje gang ośmiu osób o określonych umiejętnościach, które nie mają nic do stracenia. Celem jest wejście do Królewskiej Mennicy Hiszpanii, aby mogli wydrukować 2,4 miliarda euro. Aby to zrobić, potrzebują jedenaście dni odosobnienia, podczas których będą musieli poradzić sobie z 67 zakładnikami i elitarnymi siłami policji.

Stacja Netflix
Gatunek kryminał, thriller
Odcinki 15
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy Álex Pina
Obsada Úrsula Corberó, Itziar Ituño
Kraj Hiszpania

„THE TOYS THAT MADE US” (22 grudnia)

„The Toys That Made Us” to 8-odcinkowy dokument ukazujący historię niektórych ikonicznych zabawek z lat 80. Przybliżone nam zostaną między innymi zabawki z serii Star Wars, G.I. Joe, Transformers, Barbie, He-Man, Star Trek, Hello Kitty czy Lego.

Stacja Netflix
Gatunek dokumentalny
Odcinki 8
Czas trwania ok. 60 minut
Twórcy  
Obsada  
Kraj USA

TRAILER WKRÓTCE


„LA MANTE” / „THE MANTIS” (29 grudnia)

Jeanne Deber, znana jako The Mantis, to słynna seryjna morderczyni, która 25 lat temu terorryzowała Francję. Obecnie, gdy na horyzoncie pojawia się jej naśladowca policja negocjuje współpracę przy jego ujęciu. Deber zgadza się pomóc przy dochodzeniu pod jednym warunkiem - by w sprawie brał udział też jej syn, który obecnie jest policjantem.

Stacja Netflix
Gatunek dramat, thriller
Odcinki 6
Czas trwania ok. 50 minut
Twórcy lice Chegaray-Breugnot, Nicolas Jean
Obsada Carole Bouquet, Fred Testot
Kraj Francja


Powyższe zestawienie jest na bieżąco aktualizowane i obejmuje wszystkie nowości, które można obejrzeć w danym miesiącu. Aby sprawdzić zestawienia z innych miesięcy, należy przejść do kategorii „Premiery miesiąca”. Kategorię tę można znaleźć na pasku nawigacyjnym witryny.

Komentarze

(4)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • magnum33
  magnum33

  Dark - zdecydowanie do polecenia. Serial inspirowany skandynawskimi klimatami. Choć nie jest bez wad, aktorstwo w serialach szwedzkich czy duńskich jest raczej z górnej półki. W "Dark" czyli Skandynawia po niemiecku jest z tym różnie, serial trochę nadrabia muzyką, brakuje w nim charyzmatycznego aktora (może aktorów) wokół, których kręciła by się fabuła. Paradoksalnie młodzi aktorzy wypadają lepiej niż starzy. To raczej nietypowe. Fabuła rozkręca się wolno ale to typowe dla takich produkcji. Na dzień dobry obejrzałem 3 odcinki co świadczy o dobrym klimacie produkcji. Polecam zdecydowanie wersję oryginalną. Angielskojęzyczne audio jest nałożone na język niemiecki i posiada amerykański akcent, co kładzie zupełnie realia.

 • franiis
  franiis

  "wszystkie nowości, które można obejrzeć w danym miesiącu":
  SNL Polska (!)
  ---Hatton Garden--- (premiera przeniesiona na następny rok, dzięki @ShyMouse )
  ERASED
  Wormwood
  Handmade in Japan (BBC Four - UK)

  Wybrane tytuły z innych części świata:
  Jul i Blodfjell (TVNorge)
  I'm Not a Robot (MBC - Korea)
  Just Between Lovers (jTBC - Korea)
  Judge Rinder’s Crown Court (ITV - UK)

  Rozumiem wybór programów z artykułu, ale istnieje jeszcze co najmniej kilkadziesiąt innych tytułów.

  Tytuły i czas premiery za trakt.tv

  • Kira Leśków
   Kira Leśków
   @kira_leskow

   @franiis: Premiera „Hatton Garden” w przyszłym roku. Jeśli chodzi o resztę, to się zgadzam. Lista powinna być dłuższa (po prostu: bardziej kompletna).

  • franiis
   franiis

   @ShyMouse: Masz rację - media podają, że "Hatton Garden" został przeniesiony na inną datę, ale trakt.tv i thetvdb.com podają jeszcze grudniową (skąd czerpałem dane). Dzięki, poprawię.