1
Aktualności

Ekipa zarządzająca serialem stacji AMC „The Walking Dead” chyba za bardzo wzięła sobie do serca hasło „Nowy rok, nowi my”. Poza potwierdzeniem przedłużenia serialu o kolejny sezon AMC ogłosiło również znaczące zmiany wewnątrz zespołu. Czyżby żywe trupy zmierzały w nowym kierunku?

Wczoraj Variety podało, że Scott Gimple, producent wykonawczy serialu, ustąpi miejsca dotychczasowej scenarzystce, Angeli Kang. Gimple, który jest związany z serialem od drugiego sezonu, będzie pełnić funkcję Chief Content Officer z ramienia stacji: zajmie się nadzorowaniem rozwoju marki, doglądaniem produkcji serialu oraz spin-offa oraz poszukiwaniem nowych kanałów dystrybucji. Charlie Collier, szef stacji AMC, w wypowiedzi dla Variety stwierdził:

To ważny dzień dla całego telewizyjnego uniwersum „The Walking Dead”. Jesteśmy dumni z Angeli i z faktu, że możemy docenić jej zaangażowanie w produkcję serii oraz wytyczyć ścieżkę dziewiątego sezonu pod jej okiem.
 

 

Angela Kang i Norman Reedus

 

Ten ruch ze strony stacji wydaje się następstwem spadającej oglądalności między sezonami siódmym i ósmym, pomimo faktu, że serial wciąż pozostaje telewizyjnym ulubieńcem widzów w przedziale wiekowym 18-49. Serial, będący adaptacją komiksu o tym samym tytule, zadebiutował w 2010 roku. Opowiada historię grupy ludzi, którzy walczą o przetrwanie w postapokaliptycznej rzeczywistości – świecie opanowanym przez szwendaczy (ang. walkers – zombie). Produkcja spotkała się z aprobatą krytyków, osiągając wysokie noty na portalach takich jak Rotten Tomatoes czy Metacritic.

„The Walking Dead” ma powrócić pod koniec 2018 roku.

Źródło: variety.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • franiis
    franiis

    "Pomareszują raz jeszcze" :D Daję im co najmniej z 3 sezony jeszcze.

    Wydaje mi się, że ostatnio AMC zapowiadało, że chcą rozwinąć uniwersum na jakieś 30-50 lat (nie sam serial TWD). Jeśli to się sprawdzi, to zombie zdążą jeszcze dużo maszerować.

Powiązane

Seriale

Fear the Walking Dead

Spin-off serialu Żywe Trupy (The Walking Dead), który przedstawia początek apokalipsy zombie na zachodnim wybrzeżu USA. Fabuła obejmuje okres, kiedy Atlanta upadała, …


The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …