Aktualności

Netflix nie ustaje w tworzeniu seriali dokumentalnych, które cieszą się sporym zainteresowaniem widzów. Nadchodząca produkcja „Dirty Money” zadebiutuje pod koniec bieżącego miesiąca i opowie o korupcji i chciwości w wielkich przedsiębiorstwach. Nie zabraknie historii związanej z koncernem Volkswagena czy działalności TRUMP Inc.

6-odcinkowa seria nawiąże do znanych skandali i korupcji w świecie biznesu. Każdy z odcinków został nakręcony przez innego reżysera i opowie odrębną historię. Zapowiedziano użycie wcześniej niewidzianych nagrań wideo oraz zeznań poszkodowanych, jak i samych winowajców, odpowiedzialnych za przekręty finansowe. Za produkcję odpowiada Alex Gibney („Taxi to the Dark Side”, „Going Clear: Scientology & the Prison of Belief”).

Odcinki poruszą tematy: spalinowego przekrętu Volkswagena, działalności TRUMP Inc. – firmy należącej do prezydenta USA, pożyczek „chwilówek”, firmy farmaceutycznej Turing Pharmaceuticals, która wykupiła wyłączność na lek Daraprim (stosowany między innymi przez osoby chore na AIDS) i ustaliła jego cenę 55 razy wyższą, prania pieniędzy kartelu narkotykowego przez bank HSBC i sprawy zaginięcia ogromnej ilości syropu klonowego.

Premiera 26 stycznia na platformie Netflix.

Źródło: Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Aktualności