Aktualności

„The Woman In White” to nowy serial na podstawie powieści Wilkiego Collinsa z 1859 roku. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowej produkcji Origin Pictures, a już 22 kwietnia odbędzie się premiera pierwszego odcinka na kanale BBC One.

Walter Hartright przyjeżdża do Cumberland, by uczyć rysunku dwie siostry przyrodnie, piękną Laurę i brzydką Mariannę. Rzecz jasna od razu zakochuje się w tej pierwszej. Laura jednak została już przyrzeczona komuś innemu i dzień jej zamążpójścia zbliża się nieubłaganie. W tle tych i innych wydarzeń czai się tajemnicza kobieta odziana w biel. Z biegiem czasu okazuje się, że jej losy związane są z losami osób z otoczenia Laury. Przeszłość powoli zaczyna ujawniać swoje sekrety. Kim jest tajemnicza kobieta i co ukrywa? 

Ben Hardy, który wcielił się w główną postać, Waltera Hartrighta, wypowiedział się o swojej roli:

Zawsze byłem fanem dramatów BBC z innej epoki. Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę grać główną rolę Waltera w takim klasyku.

W głównej obsadzie możemy zobaczyć takie gwiazdy jak: Ben Hardy („X-Men”), Jessie Buckley („War And Peace”), Olivia Vinall („Where Hands Touch”), Charles Dance („Game of Thrones”), Dougray Scott („EverAfter”) i Art Malik („The Wolfman”). Serial został wyprodukowany przez Origin Pictures i zaadaptowany przez Fionę Seres; za produkcję odpowiada Sarah Curtis, a za kamerą zasiadła Carla Tibbettsa („Black Mirror”, „Humans”). Producentem wykonawczym jest z kolei David Thompson (Origin Pictures) współpracujący z Sarah Stack (BBC). Zdjęcia powstawały w okolicach Belfastu w Irlandii Północnej. 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.