Aktualności

Twórcy serialu „The Terror”, produkowanego przez stację AMC, zdradzili w wywiadzie, jakie mają plany dotyczące ewentualnej kontynuacji tej historii.

Pierwszy sezon serialu „The Terror” w założeniu był opowieścią opartą na książce Dana Simmonsa o prawdziwej wyprawie statków Terror i Erebus. Podręczniki historii jasno mówią, że okazała się ona porażką, a o załodze nikt nigdy więcej nie słyszał. Kilka lat temu u wybrzeży Kanady odnaleziono wraki statków, co rzuciło więcej światła na cała sprawę.

The Terror, AMC, sezon 2
Kadr z seriali „The Terror”
 

Simmons pisząc swoja książkę, wykorzystał wiele źródeł, w tym opowieści przekazywane przez lokalnych Eskimosów. Na tej podstawie stworzył książkę, która w całości została wykorzystana przy produkcji pierwszego sezonu „The Terror”. Jaka drogą mogą zatem pójść twórcy serialu, decydując się na kolejny sezon?

Soo Hugh, jedna z osób odpowiedzialnych za powstanie „The Terror”, zdradziła w jednym z niedawno udzielonych wywiadów, że AMC od samego początku miało plany na co najmniej kilka sezonów tego serialu. Poinformowała również, że wraz z Davidem Kajganichem jako twórcy serialu czują się wykończeni po trzech latach pracy nad „The Terror”, zatem nie będą jej kontynuowac przy ewentualnym drugim sezonie.

The Terror, AMC, sezon 2
Kadr z serialu „The Terror”
 

Hugh zdradziła, że pierwszy sezon wypracował pewien schemat, który może być wykorzystywany przy przygotowywaniu kolejnego. Może to oznaczać, że AMC ma zamiar stworzyć coś na wzór antologii, które będą opowiadać o różnych zagubionych ekspedycjach na przestrzeni wielu wieków. Finał pierwszego sezonu „The Terror” zostawił pewną furtkę dla ewentualnej kontynuacji, ale twórcy rozmaitych teorii muszą poczekać na więcej informacji od samej stacji AMC.

 

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Terror

Rok 1845, Marynarka Wojenna wyrusza w morską podróż, której celem jest odnalezienie przejścia Północno-Zachodniego. Załoga napotyka na swojej drodze wiele problemów, …