Aktualności

„The A Word”, brytyjski serial poruszający tematykę autyzmu, powróci już niedługo z 2. sezonem. Stacja BBC podała datę powrotu produkcji.

Serial BBC ONE „The A Word” porusza dość ciężką tematykę zmagania się z chorobą autystyczną. Z pozoru poukładane życie rodziny Hughesów ulega diametralnej zmianie, gdy u ich pięcioletniego syna, Joego, zostaje zdiagnozowane wczesne stadium autyzmu. 

Pozytywnie odebrany przez widownię serial otrzymał zamówienie na 2. serię, na którą musieliśmy jednak czekać aż dwa lata. Premierowy odcinek 2. sezonu zostanie wyemitowany 7 listopada. 

Joe w nowych odcinkach będzie już siedmioletnim chłopcem i powoli zacznie dostrzegać różnice między nim a innymi dziećmi. Scenarzysta i twórca serialu, Peter Bowker, zdradził, czego możemy spodziewać się po 2. sezonie:

Młody chłopiec nie rozumie, co to znaczy „być autystycznym”. Czuje, że jest inny i obawia się, że jest w tym coś złego. Jego bliscy muszą mu pomóc zrozumieć to, kim jest, jednak by to zrobić, muszą najpierw być szczerzy względem siebie.

źródło: tvwise.co.uk

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale