Aktualności

Producentka wykonawcza serialu „The Walking Dead”, Angela Kang, ujawniła szczegóły dotyczące nowego sezonu. Czekają nas duże zmiany, w tym także długo obiecywany skok w czasie.

Po fragmencie ze starym Rickiem, na początku sezonu ósmego, wielu fanów oczekiwało skoku czasowego – podobnego do tego, który wydarzył się w komiksach, na zakończenie historii „All Out War”. Mimo że sezon ósmy obfitował w wiele dramatycznych wydarzeń, w tym śmierć Carla, nie było wśród nich oczekiwanego skoku.

angela kang photo, angela kang zdjecie
Angela Kang

Nowa producentka wykonawcza, Angela Kang, potwierdziła, że w następnej serii fani zobaczą przeniesienie w czasie. Serial ma pójść w ślady komiksu. Oprócz skoku w nowym sezonie czeka nas także odejście gwiazdy – Andrew Lincolna (Rick Grimes), którego „zejście ze sceny” na pewno dostarczy nam dużej dawki emocji. Rola Lauren Cohan będzie zmniejszona, a przyszłość jej bohaterki, Maggie, zawiśnie na włosku.

the walking dead, żywe trupy
Jeffrey Dean Morgan jako Negan

Dzięki Angeli Kang fani wiedzą już nieco więcej na temat „The Walking Dead” i tego, co czeka nas w nowych odcinkach. W rozmowie z Entertainment Weekly Kang rzuciła kilka szczegółów odnośnie do sezonu dziewiątego, nazywając go „nowym rozdziałem” i punktem zwrotnym całej serii.

Zbadamy, co się stanie, gdy zniszczone zostaną dzieła ludzkich rąk. Infrastruktura, taka jak drogi i mosty, zmienia się i rozpada. Zbadamy także, co się dzieje, gdy zasoby się wyczerpują. Pojawiła się westernowa atmosfera. Wkraczamy w okres, w którym wiele rzeczy, które widzieliśmy w poprzednich sezonach, uległo zniszczeniu, teraz zamiast samochodów mamy konie i powozy. Wszystko oświetlają lampy naftowe. Ludzie używają różnych rodzajów broni. Wydaje mi się, że to będzie na prawdę realistyczne, a dla fanów świeże i dostarczające rozrywki.

W nowym rozdziale technologie, z których bohaterowie korzystali do tej pory, zaczną zawodzić. Dzięki otrzymanej od Georgie książce, Hilltop zbuduje wiatraki i inne istotne, choć oldschoolowe, urządzenia, aby pomóc pozostałym radzić sobie w nowym świecie, w którym konne powozy i lampy naftowe stały się normą.

the walking dead, sezon 9, serial
Zdjęcie z nadchodzącego sezonu

Drastyczne zmiany są prawdopodobnie wynikiem spadku oglądalności, jaki zanotowały ostatnie dwa sezony „The Walking Dead”. Ale czy te pomysły będą wystarczające, aby wskrzesić serial, czy też staje się  on zombiakiem? Przynajmniej brzmi to tak, jakby Kang miała plan, aby naprawdę przenieść historię do przodu. Oczywiście nie wszystkie zmiany są w smak Angeli Kang. Odejście Lincolna, a także zmniejszona obecność Cohan będą dla fanów trudne do przełknięcia, niezależnie od innych osiągnięć Kang i jej zespołu. Miejmy nadzieję, że krótki powrót Shane’a zapełni te luki.

Serial „The Walking Dead” można oglądać na kanale FOX.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …