Aktualności

Wczoraj zmarła ważna osoba w ekipie produkcyjnej „Doctor Who”. Michael Pickwoad stworzył między innymi TARDIS Dwunastego Doktora.

Michael Pickwoad dołączył do ekipy serialu w odcinku świątecznym po 5. serii, czyli „The Christmas Carol”, a jego prace ostatni raz mogliśmy obejrzeć w finale serii z Dwunastym Doktorem, czyli „Twice Upon a Time”. 

Pickwoad projektował scenografię i gadżety do serialu. To on stworzył drugą wersję TARDIS używaną przez Jedenastego Doktora oraz przerobił ją potem na wersję dla Dwunastego. Odpowiadał także m.in. za ogród, w którym poznaliśmy Missy oraz ścianę z odcinka „Heaven Sent”. 

Micheal Pickwoad
Micheal Pickwoad w TARDIS

Pickwoad pracował również nad najnowszym spin-offem „Doctor Who”, czyli „Class”.

O jego śmierci wypowiedziało się wiele osób związanych z serialem, w tym były showrunner, Steven Moffat:

Jedynym minusem genialnych ludzi jest to, że strasznie jest ich tracić, a Michael odszedł zbyt szybko. Był geniuszem i dżentelmenem, wszyscy będziemy za nim tęsknić. Spoglądając wstecz na te szalone, szczęśliwe lata, myślę, że słusznie nosił tweedową marynarkę i muszkę. Co więcej, był do tego uprawniony. Gdyby Doctor Who byłaby projektantem, zamiast buntowniczą Władczynią Czasu, byłaby Michaelem Pickwoadem. 

Kilka słów powiedział także obecny showrunner serialu, Chris Chibnall:

Wszyscy w „Doctor Who” są smutni na wieść, że Michael Pickwoad zmarł. Jego wkład w serial poczas ery Matta Smitha i Petera Capaldiego, był ogromny i zróżnicowany; stworzył odległe galaktyki i historyczne epoki – a także wnętrze TARDIS – równie genialnie. Był ukochanym członkiem ekipy serialu, przesyłamy wyrazy współczucia i miłości do jego rodziny. 

MIchael Pickwoad zmarł mając 73 lata. 

Źródło: digitalspy.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …