Aktualności

Fani horrorów i powieści grozy mogą się cieszyć – stacja AMC poinformowała, że trwają prace nad serialem będącym adaptacją książki „NOS4A2”.

„NOS4A2” opowiada o Victorii „Vic” McQueen, która odkrywa niezwykły dar podróży w przestrzeni. Kobieta wkrótce staje oko w oko z zagadką dotyczącą pozornie nieśmiertelnego Charlie’ego Manxa. Mężczyzna porywa dzieci i karmi się ich duszami, a ich resztki umieszcza w wymyślonej przez siebie Christmeslandii, w której Boże Narodzenie trwa przez cały czas.

joe hill, nos4a2, amc, tv show, adaptacja
Joe Hill
 

Jak donoszą media, jednym z producentów wykonawczych został autor książki – Joe Hill, będący synem Stephena Kinga. W roli showrunnera zobaczymy Jamie O’Brien („Fear the Walking Dead”, „Hell On Wheels”). Przy projekcie, jako producentka, będzie pracować także Lauren Corraro, wiceprezes Tornante Television.

Autor książki wypowiedział się na temat serialu:

Nie mógłbym być bardziej podekscytowany nadchodzącą adaptacją „NOS4A2”. Wiem, że jest w dobrych rękach showrunnerki Jamie O’Brien;  jej piękne skrypty świadczą o tym, że jest  na wyżynach swoich mocy, która ma wyjątkowy kontakt z postaciami i nieustające wyczucie suspensu.

 

Serial ma liczyć 10 odcinków. Premiera planowana jest na 2019 rok.

Źródło: AMC.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.