Aktualności

Alexander Skarsgård, znany m.in. z ról w „Big Little Lies” czy „True Blood” zagra w szpiegowskim serialu produkowanym przez niezależne studio The Ink Factory, współpracujące z takimi stacjami jak AMC oraz BBC ONE.

„The Little Drummer Girl” skupi się na historii brytyjskiej aktorki, która wbrew własnej woli zostanie uwikłana w szpiegowskie rozgrywki pomiędzy Mosadem, czyli izraelskim wywiadem, a palestyńskimi terrorystami. Gra toczyć się będzie o zemstę za śmierć wysoko postawionego izraelskiego dyplomaty. Alexander Skarsgård zagra oficera wywiadu, który podstępnie zmusi główną bohaterkę do współpracy. Akcja miniserialu zostanie osadzona w latach 70. W obsadzie znalazła się również Florence Pugh („Marcella”).

Alexander Skarsgård jako Eric Northman w „True Blood”

 

Sześcioodcinkowa produkcja będzie kolejną próbą adaptacji bestsellerowej książki Johna le Carré o tym samym tytule, wydanej w 1983 roku. Wersja filmowa z Diane Keaton w głównej roli powstała już w rok po ukazaniu się powieści, zyskując przychylne oceny zarówno krytyków, jak i widowni.

Reżyseria miniserialu przypadła w udziale Park-Chan Wookowi („Old Boy”), natomiast odpowiedzialną za scenariusz została Amanda Coe („Shameless”). Producentem jest sam le Carré, a także Stephen Cornwell („Unknown”), Mona Qureshi („The Night Manager”) oraz Wonjo Jeong („Snowpiercier”).

Przewidywana premiera serialu: 2019 rok.

Źródło: deadline.com/inkfactoryfilms.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.