Aktualności

Najnowsza produkcja stacji CANAL+ zabierze widzów na tereny Podlasia, gdzie dojdzie do porwania nastoletniego chłopca. Klimatyczny teaser serialu „KRUK. Szepty słychać po zmroku” zdradza, że premiery doczekamy się wiosną 2018 roku.

Głównym bohaterem jest Adam Kruk – inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego, przydzielony do sprawy w Białymstoku, jego rodzinnym mieście. W miejscu, w którym dorastał, będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwania nastolatka, ale i własną przeszłością.

W zapowiedzi słyszymy wierszyk „Jak tu ciemno” Danuty Wawiłow, recytowany przez małego chłopca. W połączeniu z przedstawionymi lokalizacjami i muzyką w tle nadaje on mroczny wydźwięk wypowiadanym słowom. Jednocześnie nawiązuje do samego tytułu produkcji, w której „kruk” ma być nie tylko nazwiskiem bohatera, ale również symbolem mrocznej fabuły.

W obsadzie znaleźli się: Michał Żurawski („Ludzie Chudego”, „Jestem mordercą”), Cezary Łukaszewicz („Paradoks”, „Belfer”), Katarzyna Wajda („Jesteś Bogiem”), Andrzej Zaborski („Zróbmy sobie wnuka”, „U Pana Boga w ogródku”), Anna Nehrebecka („Złotopolscy”, „Mój rower”), Marcin Bosak („Londyńczycy”, „Pokot”) oraz Jerzy Schejbal („Miłość nad rozlewiskiem”, „Yuma”). Twórcą serialu jest Jakub Korolczuk („After.Life”), reżyserią zajął się Maciej Pieprzyca („Drzazgi”, „Jestem mordercą”). Za produkcję wykonawczą odpowiadają Piotr Dzięcioł („Ida”, „Obywatel”) i Łukasz Dzięcioł („Moja krew”, „Cudowne lato”) z Opus TV.

„KRUK. Szepty słychać po zmroku” to pierwszy polski serial nakręcony w 4K, czyli w wysokim standardzie rozdzielczości filmów cyfrowych. Premiera na wiosnę.

Źródło: canalplus.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

KRUK. Szepty słychać po zmroku

Na Podlasiu dochodzi do zniknięcia nastoletniego chłopca, który prawdopodobnie został porwany. Po kilku latach pracy w Białymstoku, inspektor Adam Kruk wraca do …