Aktualności

Stacja BBC America podczas spotkania prasowego, w związku z trwającymi dniami TCA, podzieliła się informacjami dotyczącymi nadchodzącego szpiegowskiego serialu. Oprócz daty premiery „Killing Eve”, którą zapowiedziano na kwiecień, pokazano kilka zdjęć promocyjnych.

„Killing Eve” bazuje na książkach autorstwa Luke’a Jenningsa. Historia skupia się na dwóch kobietach. Eve to znudzona pracownica biurowa brytyjskiej agencji wywiadowczej MI5, której praca nie spełnia fantazji o byciu szpiegiem. Villanelle jest bezwzględną i utalentowaną zabójczynią. Te niezwykle inteligentne postacie będą miały na swoim punkcie obsesję, co doprowadzi do niesamowitej zabawy w kotka i myszkę.

Szefowa kanału BBC America, Sarah Barnett, tak wypowiedziała się o produkcji:

W „Killing Eve” mnóstwo genialnych kobiet, stojących po obydwu stronach kamery, dokonało czegoś niesamowitego z tą pocieszną i zapierającą dech w piersiach zabawą w kotka i myszkę. Od twórczyni Phoebe Waller-Bridge – z wybitną grą Sandry Oh and Jodie Comer – „Killing Eve” wybija się na tle innych historii swoją świeżością i zapewnia świetnie spędzony czas.

Za scenariusz produkcji odpowiada Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”), która dodatkowo pełni funkcję showrunnera oraz producentki wykonawczej serialu. W obsadzie znaleźli się: Sandra Oh („Grey's Anatomy”), Jodie Comer („The White Princess”), Fiona Shaw („True Blood”), Kirby Howell-Baptiste („Downward Dog”), Kim Bodnia („The Bridge”), David Haig („Yes, Prime Minister”), Sean Delaney i Owen McDonnell („My Mother and Other Strangers”).

Premiera 8 kwietnia.

Źródło: bbcamerica.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Killing Eve

Serial na podstawie powieści „Villanelle” autorstwa Luke'a Jenningsa. Fabuła skupia się na dwóch niezwykle inteligentnych kobietach: psychopatycznej morderczyni …