Aktualności

 „Y: The Last Man” jest przez wielu uważany za kultową serię komiksową, która zdobyła trzy nagrody Eisnera. Po dziesięciu latach oczekiwania produkcja dostała szansę na małym ekranie. Co wiadomo do tej pory?

FX zajmuje się produkcją serialu „Y: The Last Man”. Po kolejnym długim procesie rozwoju, w którym Michael Green pełnił funkcję showrunnera w listopadzie 2016 roku, FX poinformował w kwietniu o zamówieniu odcinka pilotażowego. Komiks przedstawiał perypetie Yoricka Browna, który stał się dosłownie ostatnim człowiekiem na Ziemi, jedynym mężczyzną, który przeżył epidemię dżumy. Towarzyszyła mu jego małpka Ampersand. Brown ma za zadanie odnaleźć swoją matkę, wybitną senator i genetyka w Nowym Jorku, aby dowiedzieć się, dlaczego przeżył i odkryć, w jaki sposób można ocalić ludzkość.

Wiadomość o rozpoczęciu produkcji pochodzi prosto od showrunnera Michaela Greena, który dodał na Twitterze zdjęcie litery Y. Potwierdził, że produkcja właśnie się rozpoczęła słowami "DAY 1".

Michaela Greena, showrunner, Y: The Last Man, FX, twitter
Tweet z konta showrunnera Michaela Greena potwierdzający rozpoczęcie pracy nad „Y: The Last Man”

Znamy już obsadę serialu. Diane Lane („Unfaithful”) wcieli się w rolę matki Yoricka, cenionej senator Jennifer Brown. Imogen Poots („She's Funny That Way”) wystąpi jako Hero Brown, starsza siostra Yoricka; Lashanna Lynch („Brotherhood”) zostanie Agent 355, agentką Secret Service, która chroni Yoricka podczas podróży; Timothy Hutton („Secret Window”) zagra prezydenta Stanów Zjednoczonych; Marin Ireland („Hell or High Water”) odegra Norę, starszą asystentkę prezydenta; Juliana Canfield („Plain Fiction”) będzie Beth, którą Yorick spotka podczas swojej podróży. W obsadzie znalazła się także Amber Tamblyn („127 Hours”) jako postać stworzona na potrzeby serialu – Mariette Callows, córka prezydenta.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności