Aktualności

Po kilku latach projekt od FX ruszył, a stacja zamówiła pilot serialu. Wznowienie nastąpiło po prawie trzech latach prac, a nagrodzona Oscarem aktorka, Jodie Foster, bierze udział w negocjacjach, by dołączyć do obsady „Y: The Last Man”.

Produkcja będzie oparta na amerykańskiej serii komiksowej z gatunku science fiction, autorstwa Briana K. Vaughana (który jest również scenarzystą serialu) i rysowniczki Pii Guerry. Akcja koncentruje się na Yoricku Brownie – jedynym mężczyźnie ocalałym po tajemniczym wyginięciu płci męskiej na Ziemi. Komiksy ukazywały w latach 2002–2008 w formie miesięcznika, a teraz, po latach, doczekają się swojej ekranowej wersji. 

Portal The Hashtag Show donosi, że Jodie Foster prowadzi rozmowy dotyczące dołączenia do obsady nowego serialu jako matka Yoricka, Jennifer Brown. W komiksie „Y: The Last Man” Jennifer jest kongresmenką z Ohio. Jej rola w rządzie jest istotna, ponieważ kraje na całym świecie zmagają się z utratą rasy męskiej. Strata wpływa na wszystko, przez życie codzienne aż po przyszłość całej ludzkości.

Jodie Foster, FX, Y: The Last Man

Nominowany do Oscara Michael Green („Logan”) napisze scenariusz i będzie współpracował z Aidą Mashaką Croal („Jessica Jones”). Melina Matsoukas („Insecure”) wyreżyseruje odcinek pilotażowy. Green był wcześniej producentem wykonawczym „American Gods” wraz z Bryanem Fullerem, ale obaj zrezygnowali z tego serialu w listopadzie.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.