Aktualności

HBO udostępniło oficjalne wyniki oglądalności dla drugiego sezonu serialu „Westworld”, które pokazują, jak bardzo różnił się on od pierwszego.

Finał drugiego sezonu „Westworld” miał miejsce zaledwie kilka dni temu, a HBO już pokazało jaką liczbę osób udało się zebrać przed ekranami. Ogromna część widowni to osoby korzystające z platformy HBO GO i wyniki ostateczne zapewne będą się mocno różnić od tych właśnie udostępnionych. Ostatnia seria musiała sprostać narastającemu niezadowoleniu fanów, którzy jasno wskazywali na spadek jakości oraz brak tego „czegoś” w serialu. Takie zarzuty jasno wskazują na to, że produkcja ma jakiś problem i najpewniej przełoży się to na jej oglądalność.

Westworld, oglądalność,HBO, sezon 1, sezon 2, HBO GO
Kadr z finałowego odcinka 2. sezonu „Westworld”
 

Finałowy odcinek drugiego sezonu obejrzało 1,6 miliona widzów i tutaj pojawia się pierwsze zaskoczenie – wynik ten jest niemal identyczny z wynikiem poprzedniego, dziewiątego odcinka. W porównaniu z finałem pierwszej serii widzów ubyło aż o 40%, co jest bardzo poważnym spadkiem. Sezon drugi zbierał średnio również 1,6 miliona widzów przed ekranami, czyli o 23% mniej niż poprzedni. Liczby nie kłamią i jasno pokazują, że „Westworld” ma spory problem.

HBO nie bije na razie na alarm, głównie za sprawą wspomnianej platformy streamingowej HBO GO. Stacja szacuje, że w ogólnym podsumowaniu średnia liczba widzów dla sezonu drugiego osiągnie 10 milionów. Dla porównania końcowe dane dla sezonu pierwszego pokazały, że serial obejrzało średnio 13,2 miliona widzów na odcinek.

Sezon 3 „Westworldu” został już jakiś czas temu oficjalnie potwierdzony, więc twórcy mają czas na dokładną analizę danych oraz próbę odwrócenia spadku oglądalności.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …