1
Aktualności

Zaledwie dwa miesiące po premierze amerykańskiej, serial „The Good Doctor” pojawi się w Polsce. Dramat medyczny z utalentowanym młodym aktorem, Freddiem Highmorem, będzie emitowany na antenie TVP 2.

„The Good Doctor” opowiada historię niezwykle bystrego młodego chirurga Shauna Murphy’ego (Freddie Highmore), który zostaje rezydentem w prestiżowym szpitalu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby chłopak nie chorował na autyzm, co utrudnia mu kontakt z innymi lekarzami. 

Premiera serialu miała miejsce 30 września 2017 roku w amerykańskiej stacji ABC. Już w połowie grudnia, zaledwie dwa miesiące po premierze w USA, „The Good Doctor” zadebiutuje w polskiej telewizji. Pierwszy odcinek produkcji zostanie wyemitowany na kanale TVP 2 w czwartek 14 grudnia o godzinie 21:05.

 

 

Dramat medyczny od stacji ABC oparty jest na koreańskim dramacie pod tym samym tytułem. Za produkcję „The Good Doctor” odpowiedzialny jest David Shore („House MD”). Do obsady serialu należą Freddie Highmore („Bates Motel”), Nicholas Gonzalez („Sleepy Hollow”), Antonia Thomas („Misfits”), Hill Harper („Limitless”), Richard Schiff („The West Wing”).

Mimo dość przeciętnych przedpremierowych opinii od krytyków, dramat ABC od przeszło dwóch miesięcy osiąga rewelacyjne wyniki oglądalności. Premierowy odcinek serialu obejrzało 11.2 mln widzów, co stanowi najlepszą poniedziałkową oglądalność w stacji od 21 lat. Dodając do tego wyniki z powtórek oraz nagrywarek DVD, pierwszy odcinek „The Good Doctor” przyciągnął łącznie ponad 19-milionową widownię. Liczby przez kolejne tygodnie nie malały, co świadczy o prawdziwym sukcesie serialu.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Good Doctor

Niezwykle bystry, młody chirurg Shaun Murphy zostaje rezydentem w prestiżowym szpitalu. Pomimo autyzmu, który utrudnia mu nawiązanie relacji ze współpracownikami, …