Aktualności

Podczas wczorajszego, pierwszego oficjalnego pokazu 2. serii „American Crime Story”, producenci oraz obsada serialu podzielili się z dziennikarzami informacjami na temat nowego sezonu. Specjalnie dla czytelników Serialomaniaka zebraliśmy wszystko, co wiemy na temat przyszłorocznej premiery.

Po pokazie drugiej serii „American Crime Story”, zatytułowanej „The Assassination of Gianni Versace”, w teatrze Metrograph w Nowym Jorku odbyło się spotkanie z producentami oraz gwiazdami serialu, na którym zdradzono sporo informacji dotyczących nadchodzącej produkcji. 

Fabuła nowego sezonu skupi się na zabójstwie słynnego projektanta mody, którego dopuścił się Andrew Cunanan – seryjny morderca. Podobnie jak w pierwszej serii zatytułowanej „The People v. O.J. Simpson”, samo morderstwo zostanie przedstawione przez pryzmat kulturowy oraz społeczny, z dużym naciskiem na dyskryminację środowisk LGBT, a także różnicę w poziomie opieki medycznej dla biednych i bogatych. Akcja toczyć się będzie wokół wydarzeń z 15 lipca 1997 roku – to wówczas powracający z przechadzki Versace został zastrzelony.

 

Linia fabularna ma być podzielona na wymieszane ze sobą etapy. Dwa pierwsze odcinki pokażą samo morderstwo i pogoń za sprawcą. Kolejne przeniosą nas w czasie do dzieciństwa Cunanana, natomiast ostatni epizod będzie opowiadał o jego samobójczej śmierci. Dogłębne spojrzenie na postać Cunanana, próbę zrozumienia jego osobowości, psychiki oraz tego, co pchnęło go do zabicia kilku osób, ma przybliżyć widzom jego postać, a nawet wzbudzić do niego empatię. W Andrew Cunanana wcieli się w serialu Darren Criss, dla którego rola w projekcie Ryana Murphy’ego może być przełomem w karierze aktorskiej. 

Aktorzy grający główne role obiecują, że przykładali bardzo dużą wagę do tego, aby poprawnie odczytać sferę emocjonalną swoich bohaterów. Edgar Ramirez (Gianni Versace) zaznaczył, że scena śmierci jego bohatera naładowana jest dużą ilością emocji.

Edgar Ramirez jako Gianni Versace
 

Dużym atutem produkcji jest miejsce jej kręcenia, czyli willa Versace w Miami. To właśnie na terenie tej posiadłości doszło do zbrodni. Darren Criss, odgrywający jedną z głównych ról, tak mówił o pracy w tym miejscu:

Jego twórczość jest częścią każdej ściany i każdej klamki tego domu. To żywa pozostałość jego spuścizny. Będąc w środku czułem obecność artysty. Musiałem odmówić modlitwę dziękczynną oraz przeprosić za wtargnięcie do „jego świątyni”. Mam nadzieję, że dzięki tej produkcji nieco światła zawita w progi tego mrocznego miejsca. 

W obsadzie znaleźli się: Darren Criss („Glee”), Edgar Ramirez („Gold”) oraz Ricky Martin. Za scenariusz odpowiedzialni są Tom Rob Smith („London Spy”) oraz Maureen Orth (dziennikarka zaangażowana w sprawy głośnych morderstw). Produkcją zajęli się Nina Jacobson („The Hunger Games”) i Brad Simpson („World War Z”).

W USA pierwszy odcinek nowej serii zostanie wyemitowany 17 stycznia 2018. Zaledwie dzień po premierze amerykańskiej, 18 stycznia  2. sezon produkcji zadebiutuje również u nas, na antenie FOX, o godzinie 22:00.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Crime Story

Słynny futbolista O.J. Simpson zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Sprawa ukazana jest oczami prawników biorących udział w procesie.