2
Aktualności

W nowej produkcji BBC pojawią się Polacy. Zagrają m.in. u boku Helen Hunt.

Serial będzie nosił tytuł „World on Fire”. Będzie to wielowątkowy dramat osadzony w czasach II wojny światowej. Bohaterami są zwykli ludzie, którzy obserwują toczącą się wojnę – niezaleznie od tego, po której stronie konfilktu żyją. 

W serialu zobaczymy Helen Hunt („Cast Away”) Briana J. Smitha („Sense8”), Parkera Sawyersa („The Autopsy of Jane Doe”, Bruno Alexandra („Eden”), Johannesa Zeilera („Faust”) oraz Eugénie Derouand („Genius”). W produkcji nie zabraknie również Polaków. Obejrzymy występy Tomasza Kota („Zimna wojna”) oraz Zofię Wichłacz („Miasto 44”).

zofia wichłacz, tomasz kot, helen hunt, brian j. smith, world on fire, bbc
Zofia Wichłacz

Szerzej na temat serialu wypowiedzial się Peter Bowker – scenarzysta:

„World On Fire” opowiada o ukrytych ludzkich historiach dziejących się podczas wielkich wydarzeń historycznych, o których sądzimy, że wiemy już wszystko. Zobaczymy Harry’ego – młodego angielskiego tłumacza w Warszawie, który negocjuje z nazistami i próbuje przemycić swoją polską kochankę z Polski. Poznamy też Lois, dziewczynę, która czeka na Harry’ego w domu, a także młodego manuńskiego pracownika fabryki, któremu przyjdzie wykorzystać wszystkie możliwości, jakie wojna może zaoferować, aby żyło się inaczej. Zobaczymy też Nancy, korespodentkę wojenną z USA, która nie może znaleźć spokoju w obliczu wojny. Poznamy również Rosslerów z Berlina, którzy martwią się o swojego syna żołnierza i chcą zrobić wszystko, aby chronić swoją niepełnosprawną córkę przed uwagą nazistów. Oto historie zwykłych ludzi, którzy ukształtowali nasz świat. Historie lojalności i brutalności, odwagi i strachu, opowieści o miłości i stracie oraz nadziei i marzeniach wykutych w niezwykłych czasach.

Źródło: deadline.com

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Piotr Frankowski
    Piotr Frankowski
    @Cyberius

    "Tego jeszcze nie było! Okazało się, że w nowej produkcji BBC pojawią się Polacy." - były już seriale BBC z polskimi aktorami ;)