Aktualności

Nowy serial określany jako produkcja w stylu „Lost” zagłębi się w odwieczny konflikt – wiara czy nauka?

Ekipa przygotowująca produkcję była obecna na San Diego Comic-Con. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co nieco o serialu. 

Twórca serii, Jeff Rake, ujawnił, że wie, jak zakończy swój serial:

W 2018 roku osoby zakupujące seriale dla stacji chcą wiedzieć, czy wiesz, dokąd zmierzasz. Chcą mieć pewność, że jest jakieś zakończenie. Przedstawiłem im więc ogólny zarys finału serialu.

Josh Dallas
Josh Dallas zagra Bena

„Manifest” to historia pasażerów lotu Montego 828, których droga w przestworzach jest bardziej zawiła niż mogłoby im się to przyśnić – podczas gdy w chmurach minęło zaledwie kilka godzin, po wylądowaniu okazuje się, że zniknęli na pięć lat. Gdy zaczynają słyszeć tajemnicze głosy, od razu staje się jasne, że chodzi tutaj o coś więcej, niż mogą zrozumieć. 

Josh Dallas, odtwórca głównej roli, ujawnił, że nie chce wiedzieć, o co tutaj chodzi. Woli dowiedzieć się wszystkiego razem z widzami. Melissa Roxburgh (wcielająca się w Michaelę) dodała, że poprosiła twórcę o odpowiedzi, ale szybko uświadomiła sobie, że nie chce ich poznać. 

Zwiastun serialu możecie obejrzeć poniżej:

Dallas zdradził także, że jego postać całkiem różni się od niego:

Mózg Bena, którego gram, pracuje inaczej niż mój, co jest intrygujące. Jestem uduchowioną osobą, wierzę we wszechświat. Ben jest matematykiem i naukowcem. To dla mnie intrygujące i interesujące. On lubi być najmądrzejszą osobą w pokoju. 

 

Serial ma zawierać wątek sporu wiary i nauki. Jeff Rake opowiedział:

W „Manifest” położyliśmy na to ogromny nacisk. Richard Dreyfuss z „Close Encounters” był inspiracją do stworzenia postaci Bena. Michaela jest niepraktykującą wierzącą osobą. Uwierzy, że ta sprawa może oznaczać jakieś wyższe powołanie. To jedno z naszych mitologicznych pytań w serialu. 

Twórca dodał, że nie tylko główni bohaterowie doświadczą dziwnych wydarzeń:

 Na pokładzie samolotu było 191 osób. Mamy mnóstwo historii do opowiedzenia.

„Manifest” będzie miał premierę 25 września czasu polskiego. 

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności