1
Aktualności

Korzystając z faktu, że miliony Amerykanów zasiadło przed telewizorami, by obejrzeć tradycyjny już blok reklamowy w przerwie meczu o Super Bowl, HBO zaprezentowało zwiastun drugiego sezonu „Westworld”. 

„Westworld” to opowieść o futurystycznym parku rozrywki, w którym najbogatsi mogą spełniać swoje najskrytsze pragnienia. Pierwszy sezon zabrał nas do świata zaprojektowanego na wzór Dzikiego Zachodu, gdzie śledziliśmy losy bogatych gości parku oraz obdarzonych sztuczną inteligencją gospodarzy. Sprawy komplikują się, gdy ci drudzy zaczynają zyskiwać własną świadomość. 

Oto oficjalny zwiastun drugiej serii, który został zaprezentowany dzisiejszej nocy. Jest dość enigmatyczny i nie zdradza zbyt wiele szczegółów dotyczących fabuły - ale to w końcu "Westworld", ten serial od samego początku nam serwuje takie zagrywki.

 

Drugi sezon produkcji liczył będzie dziesięć odcinków, a swój powrót do serialu potwierdzili już Evan Rachel Wood (w roli Dolores), Thandie Newton (Maeve), James Marsden (Teddy), Jeffrey Wright (Bernard), Ed Harris (Mężczyzna w czerni) oraz Jimmi Simpson (William). Do obsady dołączy ponadto mająca na swoim koncie występy w „The Leftovers” i „Manhunt: Unabomber” Katja Herbers. Twórcy opisują ją jako gościa, którego wizyta w parku przypada na najgorszy możliwy okres. 

Herbers to nie jedyna nowa twarz. Z informacji udostępnionych przez portal Variety wynika, że w drugim sezonie serialu zobaczymy także Gustafa Skarsgårda („Vikings”), Faresa Faresa („Tyrant”) i Betty Gabriel („Get Out”).

Nowy sezon serialu, opartego na filmie „Westworld” z 1973 roku, skupi się na dalszym konflikcie pomiędzy gospodarzami i gośćmi. Niewykluczone, że podobnie jak w filmie, w produkcji HBO pojawią się też inne parki tematyczne. Mowa tu o starożytnym Rzymie oraz Japonii z czasów samurajów. 

„Westworld” został doceniony nie tylko przez widzów. Serial ma na swoim koncie m.in. cztery statuetki Emmy. Za jego sukces odpowiadają w dużej mierze Jonathan Nolan („Interstellar”) i Lisa Joy („Pushing Daisies”), którzy stworzyli scenariusz zarówno do pierwszego, jak i drugiego sezonu. Nolan ma ponadto na swoim koncie dwa odcinki, przy których pełnił rolę reżysera.

Pierwszy sezon „Westworld” zadebiutował 2 października 2016 roku. Dłuższy niż zwykle czas oczekiwania powoli dobiega końca. HBO zapowiedziało bowiem, że dobrze znany nam park rozrywki powróci już wiosną tego roku - a dokładnie 22 kwietnia.

Źródło: tvline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Magdalena Marciniak
    Magdalena Marciniak
    @MagdalenaMarciniak

    Damn, trzeba będzie usiąść i skończyć pierwszy sezon, zanim będzie premiera drugiego.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …