Aktualności

Showrunnerzy produkcji HBO zdradzili niedawno, że każdy sezon „Westworld” posiada sekretny tytuł, którym posługują się twórcy. Jak pewnie wiele osób się domyśla, takim tytułem pierwszego sezonu było „The Maze”. Druga seria tworzona była pod nazwą „The Door” – co to może oznaczać dla fabuły?

„Westworld” to opowieść o futurystycznym parku rozrywki, którego goście mogą zaspokoić swoje najbardziej mroczne fantazje: gwałty, morderstwa, rabunki – wszystko to w scenerii Dzikiego Zachodu. Gospodarzami są obdarzone sztuczną inteligencją „hosty”, które odbywają własną podróż w kierunku wyzwolenia.

Jonathan Nolan i Lisa Joy (showrunnerzy produkcji) rozmawiali z portalem Entertainment Weekly na temat odcinków drugiego sezonu. Wedle słów Nolana:

Jeśli pierwszy sezon był podróżą w głąb, to teraz mamy podróż na zewnątrz. Poszukiwanie tego, co jest poza parkiem i co jeszcze jest w parku. Jest więcej parków? Jak wielki jest park? Co leży poza nim? Traktujemy nasze sezony jako oddzielne części serii i nadajemy im nazwy. Pierwszy sezon nazwaliśmy „The Maze” (labirynt). Drugi nazywa się „The Door” (drzwi).

Jonathan Nolan, Lisa Joy, Westworld, sezon 2
Lisa Joy i Jonathan Nolan

 

Tytuł„The Maze”, czyli „labirynt”, był niezwykle ważną częścią pierwszego sezonu i miał inne znaczenie dla różnych postaci. O ile Człowiek w czerni (Man in Black, grany przez Eda Harrisa) poszukiwał prawdziwego labiryntu, to dla hostów była nim droga do odkrycia swojej przeszłości i prawdy. „The Door” – „drzwi” mogą odnosić się do wyjścia poza park. Fani wiedzą o istnieniu innych parków w serialowym świecie, stworzonych przez firmę Delos, w tym zapowiadanego już „ShogunWorld”. Jednocześnie tytułowe „drzwi” mogą być czymś całkiem innym, pomysłem przejścia hostów na inny poziom świadomości i kontroli nad sobą. Jedno jest pewne, tą krótką podpowiedzią showrunnerzy dali widzom kolejne powody do spekulacji i tworzenia własnych teorii.

Premiera drugiego sezonu już 22 kwietnia na HBO.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Westworld

Futurystyczny park rozrywki o nazwie Westworld jest miejscem, w którym ludzie mogą spełniać swoje grzeszne marzenia i fantazje. Pomagają im w tym tzw. hosty, posiadające …


Aktualności