4
Aktualności

Kolejny rok, kolejny franchise powstaje z grobu – podczas gdy w przeddzień premiery 11. sezonu „The X-Files” fani serii na całym świecie ochoczo przywdziewają koszulki z napisem „The truth is out there” i latającymi spodkami, odtwórczyni roli agentki Scully skutecznie studzi ich zapał.

Jak podaje TV Line, w rozmowie z prasą na konwencie New York Comic Con Gillian Anderson, znana światowej publiczności ze swoich charakterystycznych rudych włosów, odznaki FBI i bycia sceptyczną stroną duetu Mulder & Scully, potwierdziła swoje wcześniejsze słowa o pożegnaniu z kultową rolą po 11. sezonie „The X-Files”. W wywiadzie dla TV Guide Anderson skomentowała zajście z Comic Conu, mówiąc:

Od początku mówiłam, że to będzie dla mnie koniec. (...) Trochę zadziwiły mnie zszokowane reakcje ludzi [gdy oznajmiła, że pożegna się z serialem] bo w moim rozumieniu miał to być tylko jeden sezon. 
 

Choć stacja Fox nie podała informacji, jakoby przygoda z „The X-Files" miała się skończyć po 11. sezonie, Chris Carter, twórca serii, nie uważa finałowego odcinka za ostatniW rozmowie z TV Guide stwierdza wręcz, że jest o wiele więcej historii związanych z „The X-Files", które chciałby opowiedzieć – wszystko to tylko kwestia ewentualnego przedłużenia. 

 Serial powraca na ekrany już jutro, 4 stycznia. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

(4)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Michał Ziaja
  Michał Ziaja
  @michax

  A nawet jakby powiedziała coś nowego to teraz wiążące będą jedynie słowa Disneya, który przejął FOX, a nie sądzę by cokolwiek komentowali do czasu emisji finału 11 serii w marcu. A to co napisałem co do odejścia Anderson potwierdził Carter w dzisiejszym spotkaniu z fanami i przeczytałem to na screenrant. Tak jak pisałem wcześniej David, Gillian i Chris trzymają się razem i jak wynika z tego co za chwilę zacytuję to nie planuje serialu bez M i S, ale jak wiadomo to nie od niego zależy tak naprawdę tylko od Fox/Disney czy będą kolejne serie XF (ewentualnie spinoffy, reeboty). Oczywiście w innych wywiadach wcześniej mówił co innego, ale on znany jest z ciągłego trollowania fandomu. A fandom oczywiście już na twórcy serialu wiesza psy że chce kręcić serial bez Scully i można mu wiele rzeczy zarzucić, ale w końcu ktoś mądry w tym artykule, który za chwilę zacytuję napisał jak jest naprawdę z Carterem i aktorami. Wpierw wypowiedź Cartera zacytuję: "For me, the show has always been Mulder & Scully. So the idea of doing the show without her isn’t something I’ve ever had to consider. Was her character given a proper goodbye? I think you will want to sit down and watch the series finale very carefully.” A teraz komentarz autora tekstu z którego zacytowałem wypowiedź showrunnera, który mądrze podsumował to co ja myślę o Carterze i aktorach. Tak samo uważam że do tego najprawdopodobniej dojdzie jak serialu nie zakończy FOX/Disney po 11 serii, na co Carter wpływu nie ma. "2016’s 6-episode X-Files season 10 was a huge ratings hit for FOX, and the network was very eager to order another revival season. If the ratings are that good again, it wouldn’t be too surprising for FOX to want even more X-Files, with or without Gillian Anderson. That said, it’s quite likely at this stage that neither Carter or David Duchovny would be willing to return to the series without her." Podzieliłem mój wpis na kilka bo jest bardzo długi:-)

 • Michał Ziaja
  Michał Ziaja
  @michax

  Tak mają podzielony kontrakt między sobą Carter i FOX, że ostateczne decyzje FOX podejmuje, więc czeka nas pewnie 12 sezon w jakiejś tam postaci czyli 12 sezon z M i S za kilka lat albo spinoff albo reebot (tak samo jak pewnie będą kolejne serie 24 godzin bez Bauera i Prison Break, a przynajmniej planują). Pamiętam wywiad Cartera po emisji 10 serii gdzie mówił, że myśli też poważnie nad zakończeniem XF i jak pokazują sytuacje za kulisami jakie mają miejsce przy 10 i 11 serii to mam uczucie deja vu, bo prawie to samo mówił w czasie emisji 7 i 8 serii w wywiadach dla magazynu XFiles, że tak naprawdę nie wie co dalej z serialem, to nie od niego zależy tylko od stacji (w przypadku 7 sezonu to była tak absurdalna sytuacja że Carter i ekipa kręcili całą serię bez wiedzy czy to koniec czy jednak nie, nawet po emisji przedostatniego odcinka 7 serii nie wiedzieli co będzie z XF,dopiero w czasie emisji Requiem sytuacja się wyjaśniła), może będą kolejne serie, a jak będzie to musi się zastanowić czy mają ciekawe historie do opowiedzenia i ogólnie z serialem już jest 8 lat i chciałby odpocząć. Po 8 serii odszedł ale wrócił, bo aktorom obiecał że będzie tak długo w serialu jak on DD i GA. Więc XF jest niewolnikiem FOXA, a raczej powinienem napisać Disneya, a jakie Disney ma plany co do XF to nikt nie wie, nawet Carter czyli jest taka sama sytuacja jak w czasie emisji sezonów które miały być ostatnie jak 5, 7, 8, ale to FOX decydował ostatecznie.

 • Michał Ziaja
  Michał Ziaja
  @michax

  Oczywiście może twardo stać przy swoim zdaniu tak jak mówiła o 10 serii, że koniec, ale to była raczej jej polityka negocjacyjna, bo pewnie chcieli jej znowu zapłacić mniej jak Duchovny'emu jak przy okazji 10 serii. Ona lubi trollować fandom mocno. A nawet jak zdania nie zmieni to się złamie gdy sypną jej więcej kasy albo ewentualnie Carter lub Duchovny ją namówi dla ktorych jak sama przyznała wróciła na 10 sezon, bo to są dobrzy przyjaciele (i dla fanów). Jedynie wydaje mi się kiedy by nie wróciła na potencjalny 12 sezon to wtedy jakby relacje całej trójki by się popsuły, a wiadomo że są bardzo dobre. No i też Carter jak wrócił na 10 sezon to zapowiedział że tylko z DD i GA, bez nich nie ma zamiaru kręcić 10 sezonu zapowiedział Foxowi i pewnie jak ona odejdzie to i on. Zresztą tajemnicą nie jest, że to nie on decyduje ostatecznie tak naprawdę co z serialem, tylko od FOXA wyłącznie zależy, to oni ostatecznie decyzję podejmują co z XFiles i w jakiej postaci wraca serial, a Carter ma mało do gadania. Dlatego mówi cały czas że są historie do opowiadania, bo co ma mówić? Gdyby on decydował to skończyłby na sezonie na którym chciał czyli 5-ym (miały być same filmy po 5 serii), albo po 7 serii, ewentualnie po 8 serii. 9 serii to nawet on nie chciał co widać najlepiej w odcinkach ostatnich 8 serii gdzie pozamykano wszystkie wątki związane z M i S (Empedocles, Vienen, Alone, Essence i Existence) i odszedł po 8 serii, ale wrócił w ostatniej chwili ze względu na Anderson. Dogadał się z nią że odejdą razem po 9 sezonie jeśli serialu FOX nie skasuje, ale nastąpiło to co nastąpiło.

 • Michał Ziaja
  Michał Ziaja
  @michax

  Najbardziej zadziwia mnie to że wszyscy, w tym fani, wierzą w to co Anderson mówi. Przecież ona zmienia zdanie tak często jak Daniel Craig co do roli 007, który powiedział, że nie wróci po ostatnim filmie, ale ja mu nie wierzyłem. Bo ważniejsze jest to co mówi Broccoli. Z Anderson jest tak, że ona dużo gada i często takie rzeczy, którymi prowokuje fandom. Identycznie było na comiconie przed powstaniem 10 serii, jak fan jakiś ją zapytał czy może da się namówić na serial i powiedziała stanowczo że nie ma szans by wrócił serial, choć już były plotki, że seria 10 będzie.

  Identyczna sytuacja jak teraz była po emisji finału 10 serii, gdy tydzień później w talkshow angielskim Jonathana Rossa narzekała, że nie ma szans na 11 sezon, jest stara, nie chce jej się, ma dzieci, mieszka w UK (łatwo znaleźć na youtube ten program sprzed 2, 3 lat). A nawet jak już były twarde negocjacje z Carterem, Duchovnym, Anderson na początku 2017 roku to Anderson powiedziała w jakimś wywiadzie że dla niej Archiwum się na 10 sezonie definitywnie skończyło, a po jej wypowiedzi FOX skomentował że negocjacje są ciężkie z powodu planów aktorów, ale trwają. Oczywiście fando skomentował w takim tonie, że co ten głupi FOX wygaduje skoro Anderson powiedziała że XF się skończyło. Fandom jakby nie wiedział że nie warto aktorce wierzyć w to co mówi i jeszcze wierzą bardziej temu co ona mówi niż to co mówi FOX.

Powiązane

Seriale

The X-Files

Fox Mulder i Dana Scully to para detektywów pracujących dla Federalnego Biura Śledczego. Zajmują się Archiwum X, czyli miejscem, do którego trafiają wszystkie sprawy …