Aktualności

HBO poinformowało, że rozpoczęły się prace przy trzecim sezonie „Watahy”.

„Wataha” jest serialem produkowanym przez stację HBO Polska. Akcja toczy się na granicy polsko-ukraińskiej w Bieszczadach. Głównymi bohaterami są funkcjonariusze straży granicznej, którzy codziennie zapobiegają przemytowi, głównie z Azji. Pewnego dnia dochodzi do niewyjaśnionej eksplozji na terenie jednostki, na skutek której giną wszyscy oficerowie, poza Wiktorem Rebrowem. Zostaje on oskarżony przez ambitną panią prokurator, Igę Dobosz, o podłożenie ładunków wybuchowych. Główny bohater postanawia na własną rękę dojść do prawdy, jednak tylko pogarsza swoją sytuację. Sezon trzeci pokaże dalszą historię dziejącą się na granicy z Ukrainą.

Wataha, sezon 3, HBO
Kadr z serialu „Wataha”
 

W marcu zeszłego roku drugi sezon „Watahy” otrzymał statuetkę Orły w kategorii najlepszy serial. Niemal rok trzeba było czekać na rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem, ale HBO obiecuje, że będzie warto.

 

Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony „Watahy” oraz nasz najnowszy polski serial „Ślepnąc od świateł”, jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią.

 

Johnathan Young, wicedyrektor programów i produkcji oryginalnych HBO Central Europe.

 

W kontynuacji wystąpią ponownie: Leszek Lichota („Pułapka”), Aleksandra Popławska („Kobiety mafii”), Andrzej Zieliński („Blondynka”), Dagmara Bąk („Korona Królów”), Maciej Mikołajczyk („Chyłka. Zaginięcie”), Jacek Lenartowicz („Dziewczyny ze Lwowa”), Jarosław Boberek („Druga Szansa”), Mariusz Saniternik („Ojciec Mateusz”), Andrzej Konopka („1983”) i Piotr Żurawski („Chyłka. Zaginiecie”). Scenariusz do trzeciego sezonu serialu napisali Piotr Szymanek („Druga Szansa”), Katarzyna Tybinka („Prawo Agaty”) oraz Marta Szymanek („Prawo Agaty”). Producentami są: Bogumił Lipski („Niania”), Izabela Łopuch („Ślepnąc od Świateł”), Johnathan Young („Pakt”), Andrzej Muszyński („Znaki”) oraz Grzegorz Olkowski („Powiedz TAK!”). Nie podano planowanej daty premiery.

 

Źródło: HBO

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Border

Przez Bieszczady prowadzi główny europejsko-azjatycki szlak przemytniczy. Pewnego dnia dochodzi do wybuchu tamtejszej placówki straży granicznej, z którego cudem …