Aktualności

Koreańska kultura z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna. Niedawno pisaliśmy o kolejnej dalekowschodniej produkcji, która pojawi się na platformie Netflixa. Dzisiejsza informacja dotyczy serialu, w którym jednym z planów zdjęciowych jest Warszawa!

Koreańska drama nosi tytuł „Terius Behind Me”. Opowie historię Choi Eunkyung, doktor fizyki jądrowej w Korei Północnej oraz Kim Bona – agenta specjalnego. Autorem scenariusza jest Oh Ji-young, reżyserem Park Song-Hoon, zaś za produkcję odpowiada Jay Lee.

Produkcja powstanie dla południowokoreańskiej stacji MBC. Ekipa filmowa od 25 czerwca nagrywa w Warszawie. Ujęcia z miasta mają trwać ok. 30 minut – aktorzy kręcili m.in w Łazienkach i na Starym Mieście. W rolach głównych wystąpią So Ji-sub oraz Nam Gyu-ri, których nazwiska są znane w Korei Południowej. 

koreańska drama, warszawa, mbc, so ji sub, nam gyu ri,
Zdjęcie z planu 

Warszawa stała się planem zdjęciowym dla koreańskiej dramy dzięki rozmowom, które z twórcami przeprowadziła Polska Organizacja Turystyczna. Polska pokonała w rywalizacji Rumunię i Singapur. 

Premiera dramy planowana jest jesienią tego roku.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.