Aktualności

Chcieliście wybrać się na Warsaw Comic Con, ale nie wiecie, jaki bilet kupić i kiedy spotkacie jaką gwiazdę? Przychodzimy z pomocą, bo zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Co to Warsaw Comic Con?

To festiwal popkultury, którego trzecia już edycja odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Podczas tego wydarzenia znajdą coś dla siebie zarówno fani książek, komiksów, filmów, seriali, jak i gier. W jednym miejscu można będzie spotkać światowe gwiazdy filmów i seriali, natrafić na nowinki wydawnicze, zobaczyć prezentacje najciekawszych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych, a także wziąć udział w licznych konkursach, warsztatach i koncertach.

Jakie gwiazdy zobaczymy podczas nadchodzącej edycji?

Gwiazdy dzielą się na dwa typy - Gold i Silver. Status decyduje o cenach zdjęć i autografów z nimi.

Gwiazdy Gold:

Daniel Gillies („The Originals”, „Saving Hope”)
Manu Bennett („Arrow”, „The Shannara Chronicles”)
Michael Trevino („The Vampire Diaries”)
Trevor Stines („Riverdale”)
Dylan Sprayberry („Teen Wolf”)
Richard Harmon („The 100”, „Continuum”)
Kristian Nairn („Game of Thrones”)

Gwiazdy Silver:

Ken Stott („The Hobbit”)
Martin Klebba („Pirates of the Caribbean”)
Hayley Law („Riverdale”)
Marlon Langeland („Skam”)
Kerry Ingram („Game of Thrones”)
Cody Saintgnue („Teen Wolf”)
Alex Barima („The Exorcist”)
Conan Stevens („Game of Thrones”)
Michelle Harrison („The Flash”)

 

Warsaw Comic Con, gwiazdy

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania bądź zmian w liście gości z przyczyn niezależnych od niego.

 

Jaki bilet wybrać?

Pełną rozpiskę biletów można znaleźć TUTAJ.

Bilety dzielą się na bilety jednorazowe i karnety.

Bilety jednorazowe przydadzą się osobom, które nie planują spędzać tam więcej czasu niż 1 dzień. Bilet na każdy dzień kosztuje 30 zł w przedsprzedaży, a kupowany na miejscu, w kasach konwentu – 50 zł. Uprawnia on do wejścia na teren festiwalu oraz skorzystanie z atrakcji i wystaw danego dnia. Nie pozwala na wejście do strefy Gold (znajdującej się pod sceną, gdzie będą gwiazdy). Nie zawiera opłaconego autografu ani zdjęcia. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Dla osób zainteresowanych jednodniowym wejściem ciekawą opcją jest zakupienie najnowszego wydania magazynu CD-Action (w sprzedaży od 3 kwietnia, cena 16,99 zł), w którym znaduje się jednorazowa wejściówka dla jednej osoby na targi Good Game i Warsaw Comic Con w wybranym dniu imprezy (przy wejściu trzeba pokazać swój egzemplarz CD-Action).

Karnety są bardziej opłacalną opcją dla osób planujących dłuższy pobyt na konwencie. Wyróżniamy karnet:

 • 3-dniowy – pozwalający na wejście na teren festiwalu podczas całego jego trwania, wstęp na panele z gwiazdami i do Gali Cosplayu.
 • Silver – pozwalający na wejście na teren festiwalu podczas całego jego trwania, wstęp na panele z gwiazdami i do Gali Cosplayu. Dodatkowo uprawniający do uzyskania 4 autografów gwiazd typu Silver oraz pierwszeństwa przy zakupie zdjęć z gwiazdami. Każdy kupujący otrzymuje torbę pamiątkową.
 • Gold – pozwalający na wejście na teren festiwalu podczas całego jego trwania, wstęp na panele z gwiazdami (w strefie Gold, pod sceną) i do Gali Cosplayu (w strefie Gold, pod sceną). Dodatkowo uprawnia do uzyskania 6 autografów gwiazd typu Silver i 2 autografów gwiazd typu Gold oraz pierwszeństwa przy zakupie zdjęć z gwiazdami. Każdy kupujący otrzymuje torbę pamiątkową, plakat i koszulkę. Osoby posiadające ten karnet mają pierwszeństwo podczas wchodzenia na teren festiwalu.
 • Platinum (ilość karnetów ograniczona, obecnie zostały jeszcze 4)pozwalający na wejście na teren festiwalu podczas całego jego trwania, wstęp na panele z gwiazdami (w strefie Gold, pod sceną) i do Gali Cosplayu (w strefie Gold, pod sceną). Dodatkowo uprawnia do uzyskania autografów wszystkich gwiazd oraz pierwszeństwa przy zakupie zdjęć z gwiazdami. Każdy kupujący otrzymuje torbę pamiątkową, plakat i koszulkę. Osoby posiadające ten karnet mają pierwszeństwo podczas wchodzenia na teren festiwalu.

Bilet do zakupienia TUTAJ.

 

Jak zdobyć zdjęcia i autografy gwiazd?

Zdjęcia nie są wliczone w cenę żadnych biletów oraz karnetów, trzeba je wykupić osobno. Ceny dla gwiazd Gold wynoszą 100-120 zł, natomiast dla gwiazd Silver 40-60 zł (w zależności od wybranej gwiazdy).

Autografy wchodzą w skład karnetów Silver, Gold oraz Platinum. Można je również wykupić osobno. Ceny dla gwiazd Gold wynoszą 70-80 zł, a dla gwiazd Silver 40-60 zł (w zależności od wybranej gwiazdy).

Strefa Gwiazd będzie otwarta w sobotę od 11 do 19 i w niedzielę od 11 do 18. Harmonogram spotkań z gwiazdami znajduje się TUTAJ.

 

Jak dojechać na Warsaw Comic Con?

Na czas trwania festiwalu utworzona zostanie specjalna linia darmowych autobusów, odjeżdżających co jakiś czas z Warszawy Zachodniej i Centralnej. W tej chwili harmonogram kursowania takich autobusów nie jest jeszcze dostępny. Na teren konwentu można również dojechać autobusami komunikacji miejskiej w Warszawie – Autobusy linii 703, 711 z zajezdni Krakowska P+R do przystanku „Paszków” lub autobus 733 do przystanku „Centrum Mody”. Przystanek „Paszków” i „Centrum mody” mieszczą się w II strefie biletowej.

 

Czy istnieje nocleg na miejscu?

W tym roku utworzony zostanie sleeproom na terenie festiwalu – od piątku od godz. 18:00 udostępniona będzie hala noclegowa w budynku D. Wykupując dodatkowy bilet za 10zł za noc i zabierając ze sobą śpiwór oraz karimatę (ewentualnie materac bądź łóżko puchowe), będzie można przenocować na miejscu i nie tracić czasu (ani dodatkowych pieniędzy) na dojazdy. Hala będzie ogrzewana, dostępne będą także prysznice i toalety. Dodatkowo przez całą noc w hali będzie udostępniona sala kinowa z dużą biblioteką filmów.

 

Jakie są dodatkowe atrakcje?

 • Wystawy prac polskich i zagranicznych artystów komiksowych. Możliwość zakupienia na stoiskach wystawców komiksów wielu świetnych wydawnictw – zarówno premierowych, jak i archiwalnych.
 • Spotkania z kilkunastoma pisarzami, gośćmi Festiwalu Czytelnictwa Warsaw Book Show – Andrzejem Sapkowskim, Jackiem Komuda, Tadeuszem Cegielskim, Łukaszem Orbitowskim, Jakubem Żulczykiem, Jakubem Małeckim, Jerzym „JeRzy” Rzymowskim, Michałem Gołkowskim, Jarosławem Makowskim.
 • Atrakcje związane z filmami z serii Jurassic Park.
 • Strefa Gwiezdnych Wojen.
 • Cosplay – podczas trwania festiwalu odbędą się eliminacje do Cosplay Super Show, czyli mistrzostw świata w cosplayu.
 • Strefa Gier Bitewnych.
 • Występ Magic Orchestry – Koncert muzyki z gier video to unikalny projekt na polskim rynku muzycznym. W dwuczęściowym programie znajdą się utwory, które towarzyszą najbardziej rozpoznawalnym grom video na świecie.
 • Warszawskie Targi Gier.

 

Źródło: warsawcomiccon.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.