Aktualności

Podczas trwającego właśnie CCXP pokazano pierwsze zdjęcia z seriali rozgrywających się w uniwersum Marvela oraz ogłoszono, kiedy zakończą się prace nad pozostałymi z nich.

Jednym z najbardziej oczekiwanych paneli tegorocznej edycji brazylijskiego Comic Con Experience był z całą pewnością ten z udziałem Kevina Feigego. Niedawno awansowany szef Marvela nie tylko zaprezentował krótką zapowiedź filmu „Eternals” oraz nowy plakat „Black Widow”, ale także pokazał zdjęcia z „WandaVision” i „The Falcon and the Winter Soldier”, czyli pierwszych serialowych produkcji MCU produkowanych przez platformę Disney+. 

Zdradził również, że produkcja serialu o Lokim ma „rozpocząć się wkrótce”, natomiast „She Hulk”, „Moon Knight” oraz „Ms. Marvel” „będą prawie gotowe pod koniec 2020 roku”, co oznacza, że te trzy produkcje zobaczymy najprawdopodobniej w 2021 roku. 

WandaVision, Marvel, Disney+
Elizabeth Olsen i Paul Bettany na zdjęciu z serialu „WandaVision”

„WandaVision” zapowiadana jest jako miks gatunkowy: ma w sobie łączyć elementy horroru i komedii (jak podaje Discussing Film, serial ma być nagrywany na żywo przy udziale publiczności, jak to miało miejsce w klasycznych sitcomach), a całość utrzymana będzie w estetyce typowego amerykańskiego osiedla w latach 50. W swoich rolach powrócą Elizabeth Olsen oraz Paul Bettany jako kolejno Wanda i Vision, zobaczymy w nim także dorosłą Monicę Rambeau, czyli dziewczynkę z filmu „Captain Marvel”. Sam serial ma być blisko związany z inną nadchodzącą produkcją Marvela, czyli „Doctor Strange: Multivers of Madness”, co wskazuje, że „WandaVision” również będzie wykorzystywać koncept alternatywnych rzeczywistości. Premiera przewidziana jest na wiosnę 2021 roku. 

The Falcon and the Winter Soldier, Marvel, Disney+
Anthony Mackie i Sebastian Stan na zdjęciu z serialu „The Falcon and the Winter Soldier”

W „The Falcon and the Winter Soldier” zobaczymy z kolei inny duet znany z filmów, czyli Bucky’ego i Sama, który po wydarzeniach z „Avengers: Engame” będzie musiał odnaleźć się w roli nowego Kapitana Ameryki. W serialu powrócą Anthony Mackie oraz Sebastian Stan, a także Daniel Brühl, który był głównym złoczyńcą w „Captain America: Civil War”. Premiera zapowiedziana jest na jesień 2020 roku – będzie to pierwszy serial platformy Disney+ rozgrywający się w ramach uniwersum Marvela. 

The Falcon and the Winter Soldier, Marvel, Disney+

Seriale dostępnę będą na platformie Disney+, która w Polsce dostępna będzie najpóźniej w 2021 roku. 

Źródło: @MCU_Direct, @DiscussingFilm

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności