Aktualności

Pierwszy polskojęzyczny serial Netflixa ma mieć swoją premierę w tym roku. Tytuł nie jest jeszcze ustalony, ale znamy fabułę, obsadę oraz osoby odpowiedzialne za produkcję. Nie brakuje znanych nazwisk, a samą reżyserią zajmie się wielokrotnie nagradzana i jedna z najlepszych polskich reżyserów – Agnieszka Holland. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w tym tygodniu, w Warszawie.

8-odcinkowa produkcja w języku polskim, obecnie jeszcze nienazwana, ma opowiedzieć alternatywną wersję świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Akcja będzie dziać się w 2002 roku, kiedy to minie dwadzieścia lat od straszliwego ataku terrorystycznego, który zniszczył nadzieję Polski na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Bohaterami będą: wierzący w prawe ideały student prawa oraz skompromitowany oficer śledczy. Razem odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i państwo policyjne w Polsce. Przywódcy reżimu postanawiają wcielić w życie tajny plan, obmyślony jeszcze w latach 80. Odmieni on całkowicie Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju, jak i całego świata. Intryga ta, jeśli wyjdzie na jaw, jest w stanie wzniecić rewolucję, a na to nie mogą sobie pozwolić rządzący. Nie cofną się więc przed niczym, by utrzymać ją w tajemnicy.

W obsadzie serialu znaleźli się między innymi: Michalina Olszańska („Piąte: nie odchodź”, „Já, Olga Hepnarová”), Maciej Musiał („Rodzinka.pl”, „Czas honoru – Powstanie”), Andrzej Chyra („Oficer”, „Ach śpij kochanie”), Zofia Wichłacz („Miasto 44”, „Zgoda”), Robert Więckiewicz („Odwróceni”, „Volta”) i Patrycja Wolny („Pale Blue Eyes”, „Kontener”).

Reżyserią zajmą się Agnieszka Holland („W ciemności”, „Roseamary’s Baby”) oraz Kasia Adamik („Wataha”, „Amok”), które pracowały już razem przy niejednej produkcji.  Warto wspomnieć, że to nie pierwsza styczność Holland z Netflixem – wyreżyserowała bowiem cztery odcinki hitowego „House of Cards”. Twórcą serialu jest Joshua Long („Condemned”, „Bunnyman Vengeance”), który jest również autorem scenariusza. Producentami wykonawczymi serialu zostali: Frank Marshall („The Curious Case of Benjamin Button”, „Jurassic World: Fallen Kingdom”), Robert Zotnowski („House of Cards”), Andrzej Besztak („Pakt”) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Premiera zapowiedziana jest na ten rok, dokładna data nie jest jeszcze znana. Serial ma być kręcony w różnych miastach Polski, w tym tygodniu rozpoczną się zdjęcia w Warszawie.

Źródło: filmstart.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.