Aktualności

Platforma Netflix zapowiedziała nową polską produkcję, bazującą na powieści Harlana Cobena.

„W głębi lasu” ma bazować na powieści pod tym samym tytułem (ang. „The Woods”), autorstwa znanego twórcy kryminałów, Harlana Cobena. Serial składać się będzie z sześciu odcinków. Fabuła pokaże dwa okresy czasu – rok 1994 oraz 2019. Głównym bohaterem będzie warszawski prokurator, Paweł Kopiński, który po latach nadal nie może pogodzić się z zaginięciem siostry. Odnalezienie nowego ciała, którego śmierć wydaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może wreszcie pomóc w śledztwie. Policja obstawia, że ofiara to chłopiec, który też zaginął przed 25 latami. Tylko czy głęboko skrywane rodzinne tajemnice nie zakłócą rozwiązania sprawy? W końcu ich ujawnienie może zniszczyć budowane przez lata życie Pawła.

Reżyserią serialu zajmą się: Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) oraz Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Za stworzenie scenariusz odpowiedzą: Agata Malesińska („Niania”) i Wojtek Miłoszewski („Wataha”). Producentką kreatywną została Anna Nagler („Ukryta gra”), natomiast producentami wykonawczymi: Andrzej Muszyński („Znaki”) oraz Harlan Coben.

w głębi lasu, netflix, serial, harlan coben
Leszek Dawid i Bartosz Konopka na zdjęciu zapowiadającym serial

Leszek Dawid w następujący sposób wypowiedział się o produkcji:

„W głębi lasu” to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej.

Natomiast Bartosz Konopka wyznał:

Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści.

Premiera serialu w 2020 roku na platformie Netflix.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.