Aktualności

Ostatni sezon i ostatnie chwile z wikingami, czym nas zaskoczą w tej ostatniej odsłonie? Zobaczcie przedsmak tego, co przygotowali dla nas producenci serialu.

Jak poinformowała stacja History, ostatni sezon „Vikings” zadebiutuje 4 grudnia, wraz z dwugodzinną premierą. Sezon będzie podzielony na dwie części – jedna zostanie wyemitowana jeszcze w tym roku, druga która pojawi się w 2020 roku.

Nowo opublikowany zwiastun możecie zobaczyć tutaj:

Twórca serialu Michael Hirst w oficjalnym oświadczeniu wypowiedział się na temat finału:

Zawsze wiedziałem, jak zakończą się serial „Vikings”, a po 89 odcinkach uważam, że saga o Ragnarze Lothbroku i jego synach zostanie odpowiednio opowiedziana, zostawiając fanów z zakończeniem, na jakie zasłużyli. Zostało jeszcze 20 odcinków, a te najbardziej intensywne i amibtne są dopiero przed nami.

Vikings, History, Wikingowie
Kadr z nowego zwiastunu

Sezon powraca do nas tuż po „bitwie braci”, którą wygrał Bjorn, zostając bohaterem i uwalniając ludzi z rąk tyrana – Ivara. Jako nowy przywódca Kattegat Bjorn zmaga się z próbą dorównania ojcu. Zobaczymy, jak stawia czoła nowym wyzwaniom. Ivar szukając nowej drogi w swoim życiu, podąży aż do Rosji. Tam spotka się z księciem Olegiem, bezwzględnym i nieprzewidywalnym władcą, który zszokuje go swoimi bezwzględnymi uczynkami. 

Chodzą również pogłoski na temat pojawienia się wątku, który miałby być alternatywą dla ewentualnej kontynuacji sagi lub powstaniu spin-offu serii.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Vikings

Serial opowiada historię wikingów żyjących w Skandynawii pod koniec VIII wieku. Chęć władzy, szacunek do tradycji i miłość do bogów sprawia, że ich losy są zawiłe …