Aktualności

Stęskniliście się za detektywistycznymi historiami od BBC? A może marzy wam się zagadka kryminalna z Wiednia czasów Freuda? Jeśli tak, to nie musicie już długo czekać – „Vienna Blood” pokaże to wszystko i o wiele więcej!

Jeden ze scenarzystów „Sherlocka”, Steven Thompson (napisał m.in. finał drugiego sezonu), jest odpowiedzialny za scenariusz do nadchodzącego kryminału tworznego dla telewizji BBC. Trzyodcinkowa produkcja bazować będzie na bestsellerowej powieści „Liebermann" autorstwa cenionego psychologa, Franka Tallisa.

„Vienna Blood”, bo taki ma być tytuł serii, rozgrywać się będzie na samym początku XX wieku w Wiedniu. Jej głównym bohaterem będzie Max Liebermann (Matthew Beard) – młody angielski lekarz, który zostaje uczniem Zygmunta Freuda. Wraz z przybyciem inspektora Oskara Rheinhardta (w tej roli austriacki aktor Juergen Maurere) angażuje się on w niecodzienne dochodzenia, gdzie dzięki swej wiedzy z zakresu psychoanalizy oraz umiejętności dedukcji będzie w stanie pomóc detektywowi, zwłaszcza przy przesłuchaniach. 

Matthew Beard, Juergen Maurere, Conleth Hill, Charlene McKenna, Amelia Bullmore i Jessica De Gouw
Obsada serialu: Matthew Beard, Juergen Maurere, Conleth Hill, Charlene McKenna, Amelia Bullmore i Jessica De Gouw

W obsadzie serialu, oprócz Bearda i Maurere'a, znaleźli sie również Conleth Hill („Game Of Thrones”), Charlene McKenna („Ripper Street”), Amelia Bullmore („Eliza Priestley”) i Jessica De Gouw („Arrow”)

Nasuwające się po opisie fabuły skojarzenia z „Sherlockiem” nie są tu bezpodstawne, a podobieństwo między tymi dwoma historia zauważa nawet sam Tallis, autor powieści: 

Istnieje wiele podobieństw łączących dedukcję i psychoanalizę. Zasadniczo Zygmunt Freud oraz Sherlock Holmes działali w tym samym biznesie.

 

BBC nie potwierdziło jeszcze daty premiery, ale według portalu Radio Times „ViennaBlood” ma zadebiutować  pod koniec tego roku. 


Źródło: radiotimes.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.